Emekli Öğretmen Kitaplarını Çocuklar İçin Bağışladı

24 Kasım Öğretmenler Günü öncesinde en güzel hediye yine bir öğretmenden geldi. Emekli öğretmen, elindeki kitapları, kaybettiği eşi adına çocuklara bağışladı.

Emekli Öğretmen Kitaplarını Çocuklar İçin Bağışladı
23 Kasım 2021 - 21:18 - Güncelleme: 23 Kasım 2021 - 21:26
Çankırı’da yaşayan emekli Sınıf Öğretmeni Gülay Dumanlı, elindeki kitap, sözlük, bilim ve teknik dergilerini Çankırı Belediyesi Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisine bağışladı. Bağışı ise yakın zamanda kaybettiği eşi Emekli Albay Gürkan Dumanlı adına yaptı.

24 Kasım Öğretmenler Günü öncesinde en güzel hediye yine bir öğretmenden geldi. Emekli öğretmen, elindeki kitapları, kaybettiği eşi adına çocuklara bağışladı. Çocuk Akademisi adına Gülay Öğretmen’i evinde ziyaret eden çocuklar, kitaplar için teşekkür ederek Öğretmenler Günü’nü çiçek ile kutladı.

Çocukları evinde ağırlayan Gülay Öğretmen, onlarla sohbet ederek bazı anılarını da paylaştı. Çocuklara gelecek hedeflerini soran öğretmen “Bizim dönemimizde siyasi olaylar fazlaydı. Velilerime şöyle söyledim: ‘Sağcı da değilim solcu da. Ben öğretmenim. Çocuklarınız yetiştirilsin istiyorsanız verin bana.’ dedim. Önce öğrencilerimi, bu vatanın evlatlarını yetiştirdim, kendi çocuklarımın ise ancak emekli olduğumda yanlarında olabildim. Eşim ve ben okuyan insanları çok severiz. Bu kitaplar da meraklı çocuklara ulaşsın, araştırsınlar, okusunlar istedim. Öğrencilere en büyük tavsiyem; ne iş yaparlarsa yapsınlar helal para kazansınlar.” diye konuştu.

Bağış yapılan kitaplar, Belediye tarafından Gülay Öğretmen’in Eldivan’daki evinden teslim alınarak Çocuk Akademisi kütüphanesine yerleştirildi.

Bu haber 3499 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum