Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Deprem Bölgesinde İncelemelerde Bulundu

Çataklı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Çerkeş ilçesinde 1,1 ile 4,8 büyüklüğü arasında toplam 27 depremin gerçekleştiğine işaret etti.

Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Deprem Bölgesinde İncelemelerde Bulundu
15 Eylül 2019 - 20:22 - Güncelleme: 15 Eylül 2019 - 20:38

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, önceki gün Çerkeş ilçemizde meydana gelen deprem nedeniyle zarar gören Çerkeş ilçe merkezi ve köylerinde incelemelerde bulundu.

 

Bu incelemelerde Çataklı’ya Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, Çerkeş Kaymakamı Zikri Şahin, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek, Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, Saçak Belde Belediye Başkanı Ramazan Yarım ve ilgili daire müdürleri ile teknik elemanlar eşlik etti. İlk olarak Çerkeş Kaymakamlığını ziyaret eden Bakan Yardımcısı Çataklı, burada Valimiz Aktaş ve diğer yetkililerden son durumla ilgili bilgi aldıktan sonra depremden zarar gören köylere hareket etti.

 

Çerkeş ilçemize bağlı Karamustafa köyüne giden Çataklı, köyde Köy Muhtarı ve vatandaşlardan bilgi alarak, sıkıntılarını dinledi. Daha sonra Saçak Beldesi Yalıözü Mahallesine geçen Çataklı ve beraberindekiler, mahallelilerle bir süre görüştü. Son olarak depremin merkez üssü olan Hacılar köyüne geçen Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ve protokol üyeleri, Hacılar köyünde de köylülerle bir süre sohbet ederek, son durum hakkında bilgi aldı.

 

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Çerkeş ilçesinde dünden beri art arda yaşanan depremlerde oluşan hasarları incelemek için ilçeye geldi.

 

Çataklı, Kaymakamlık binasında Vali Hamdi Bilge Aktaş, Kaymakam Zikri Şahin, Belediye Başkanı Hasan Sopacı ve kurum müdürlerinden son durum hakkında bilgi aldı.

 

Çataklı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Çerkeş ilçesinde 1,1 ile 4,8 büyüklüğü arasında toplam 27 depremin gerçekleştiğine işaret etti.

 

Depremlerden 5'inin 4'ten büyük olduğunu belirten Çataklı, "Çok şükür can kaybı ve yaralanma olmadı. Bu sebeple bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Sevindirici tarafı bu. Dün ilk deprem gerçekleştiğinden itibaren gerek Valiliğimiz gerek Kaymakamlığımız gerekse Belediyemiz alandalar." diye konuştu.

 

Dün akşam saatlerinde yine 4'ün üzerinde depremlerin meydana geldiğini bu yüzden hasar tespit çalışmalarının tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini anlatan Çataklı, şunları dile getirdi:

 

"Kullanılmayan bir bina tamamen yıkılmış durumda. Bazı binalar ağır hasar almış, orta hasar ve hafif hasarlı yapılar da var. Bugün Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünden arkadaşlarımız AFAD Müdürlüğümüzün personeliyle birlikte alanı tekrar taradıktan sonra nihai rakamlara ulaşacağız inşallah. Tabii ister istemez vatandaşlarımızda bir korku, panik havası oluşuyor. Bu da doğal bir şey ancak arkadaşlarımız her zaman onların yanında olmaya gayret ettiler. Bazı köylerimizde evlerine giremeyen vatandaşlarımız nedeniyle çadır ihtiyaçları oldu, gece onları naklettik. Bazı çadırlar da her ihtimale karşı kuruldu. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu da konuyu yakından takip ediyor, sürekli bilgilendiriyoruz. Çalışmalarımıza devam edeceğiz."

 

Çataklı ve beraberindekiler, depremden etkilenen Çerkeş ilçe merkezi ile ilçeye bağlı Karamustafa, Yalıözü ve Hacılar köylerinde depremde hasar gören yapıları inceleyerek vatandaşların sorunlarını dinledi.

 

Depremin etkisiyle Çerkeş ilçe merkezinde hasar gören birkaç binayı da inceleyen Çataklı, gerekli istişarelerden sonra ilimizden ayrıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 2384 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum