Yanlar Boğazı Dere Yatağı İçerisindeki Temizlik Çalışmalarında Mutlu Son

Başta yöre halkı, Abdulhalik Renda Mahallesi Muhtarı Mehmet Yüzdemir, DSİ 52. Şube Müdürlüğü, Çankırı Belediye Başkanlığı, 158. Şube Şefliği ile koordineli olarak dere yatağı temizlik çalışmalarında emeği geçenlere sonsuz teşekkür ediyoruz.

Yanlar Boğazı Dere Yatağı İçerisindeki Temizlik Çalışmalarında Mutlu Son
26 Mart 2022 - 21:58 - Güncelleme: 26 Mart 2022 - 22:36
Yıllardır Sorun Olan Yanlar Boğazı Dere Yatağı Temizlik Çalışmaları Bitti

Çankırı Abdulhalik Renda Mahallesi, Ballıca mevkii (Ballıca Mahallesi olarak ta zikredilen) sınırları içerisinde bulunan ‘Yanlar Boğazı Dere Yatağı’ içerisinin dolduğu, olası aşırı yağışlarda taşkın yaparak çevresine ve mevcut yapılara zarar verebileceğinden dolayı başta yöre halkı, Abdulhalik Renda Mahallesi Muhtarı Mehmet Yüzdemir, DSİ 52. Şube Müdürlüğü, Çankırı Belediye Başkanlığı ile koordineli olarak dere yatağı temizlik çalışmalarına başlanmıştı.

Çankırı ili, Merkez ilçe, Aşağı Yanlar Köyü, Ballıca Mevkii hudutlarından geçen ‘Yanlar Boğazı Dere Yatağı’nın temizleme çalışmalarına www.haberci18.com İnternet medyası olarak duyarsız kalmadık!

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak, “Şehrimizin geleceğini planlıyoruz. Vazgeçilmezlerimiz çevre ve insan sağlığıdır. Öncelikle yarınlarımıza daha sağlıklı, yaşanabilir bir kent bırakabilmek adına bir gazeteci olarak bütün yükleri omuzlarımıza yükleyerek tüm tedbirlerimizi şimdiden alıyoruz."

Yönetmen Çelik, "Çok yazıp çiziyor diye şahsımıza kızıyorlar. Varsın kızsınlar. İnşallah şehrimizi tüm vatandaşlarımızla birlikte daha güzele doğru taşımaya devam edeceğiz. Her şey güzel şehrimiz ve bu kentte yaşayan insanlarımız için” diyoruz.


Çalışmalar Amacına Ulaşarak Sona Erdi

Dere Yatağındaki Taşkından Korunma Ve Kontrol Çalışmaları, “Çankırı DSİ 52. Şube Müdürlüğü Ekipman Ve Çalışanları Tarafından Yapılmıştır.”

Aşırı yağışlarda taşarak çevresine ve mevcut yapılara zarar verebileceği tespiti yapılan ‘Yanlar Boğazı Dere Yatağı’nın 2000 metrelik kısmında makinalı çalışma ile yatak temizliği yapılması uygun görülmüş araç ve gereçler söz konusu mevkiine nakledilerek Bölge Müdürlüğü olurları ile makinalı çalışmalar ile söz konusu çalışma yapılarak sorunsuz ve mutlu bir şekilde sona ermiştir.

-Devletimiz Var Olsun, Milletimiz Sağ olsun-

İhtiyaç duyulan nedenle bu çalışmalar sırasında dere yatağının kenarlarında sınırı olan komşular hayırlı işler için çalışan kamu, kurumlara yardım ve fedakarlıklarını esirgemeyerek devlet dairelerinin, emeği geçen çalışanlarının yanlarında olduklarını kanıtlamışlardır.

09.08.2021 tarihinden itibaren; 20.03.2022 tarihine kadar DSİ 52. Şube Müdürlüğü, Çankırı Belediye Başkanlığı, T.C. Karayolları 158. Şube Şefliği koordineli olarak söz konusu çalışmaya hep birlikte emek verdiler.

Çankırı Belediye Başkanlığı İmar Ve Şehircilik Müdürlüğü Encümen Kararı ile Çankırı ili, Merkez ilçe, Aşağı Yanlar Köyü, Ballıca Mevkii hudutlarından geçen ‘Yanlar Boğazı Dere Yatağı’nın içerisinin rüsubat ile dolduğundan, olası aşırı yağışlarda taşkın yaparak tarım arazilerine, Çankırı- Ankara Devlet Karayoluna, mevcut yapılara zarar verebileceğinden dolayı dere yatağının içerisinin temizlenmesinde emeği geçen Muhtarımızdan, Kamu Kurumlarımızdan, Çalışanlarımızdan, Devletimizden, herkesten Cenab-ı Allah razı olsun. Teşekkür ederiz. Her şey Çankırı için.

Dere Yatağındaki çalışmalar ile ilgili sunduğumuz fotograflar eski ve yeni hallerini gösteren karelerden mevcuttur. 

Bu haber 3039 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Vatandaş
    4 ay önce
    Sayın editör mke yañındaki kışla deresinide gündeme getirseniz sonbaharda mke ve doğalgaz tesisleri ile vatandaşa büyük zarar vermişti