Başbuğ Alparslan Türkeş'in Vefatı'nın 24. Yılı

MHP Çankırı İl Başkanı Ahmet Kurt Başbuğ Alparslan Türkeş’in Vefatı’nın 24. yılında Anma Mesajı Yayınladı.

Başbuğ Alparslan Türkeş'in Vefatı'nın 24. Yılı
04 Nisan 2021 - 14:15 - Güncelleme: 04 Nisan 2021 - 14:21
MHP İl Başkanı Sayın Ahmet Kurt’ un Ölüm Yıl Dönümü Münasebeti İle Başbuğ Alparslan Türkeş’i Anma Mesajı

Aziz Türk milletinin kutlu evlatlarından biri olan, kalbi durduğu son ana kadar vatan sevgisiyle çarpan, Büyük Türk milletinin son Başbuğ’u cennet mekan Başbuğ Alparslan Türkeş’in ebedi aleme göçmesinin üzerinden tam 24 yıl geçti.

Türk Dünyasının kudretli yolbaşçısı, Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’i Hakk’a yürüyüşünün 24. yıldönümünde rahmet ve minnetle anıyorum.

Türk dünyası denince her Türk’ün aklına, fikriyatı ve mücadelesi bugün daha iyi anlaşılmakta olan Başbuğumuz Alparslan Türkeş gelmektedir. Başbuğumuz ömrünü Türk milliyetçiliği hareketine adamıştır. Türk milletinin üzerinde oynanan oyunları, Türk milletinin yaşadığı sorunları yok etmek için çaba sarf etmiş ve son nefesine kadar milletine ve Türk Dünyasına hizmet etmeye devam etmiştir.

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin “Merhum Türkeş Bey, davasını bayraklaştıran, ülkesini ve milletini her şeyin üstünde tutan bir irade ve idrak gücüne sahipti. Onun nezdinde karamsarlık yoktu. Kötümserliğe müsaadesi hiç yoktu. Devamlı geleceği düşünen, hiç yüksünmeden, hiç yorgunluk emaresi göstermeden Türk-İslam ülküsünün parlak ufuklarını düşleyen, bununla ilgili muazzam çalışmalara imza atan muazzez bir vasfı vardı.

Sabırlıydı, sağduyuluydu, meselelere stratejik bakıyordu. Akılla duygu arasında kurmuş olduğu manevi köprüyle nice belaları defetmiş, nice badireleri yenmiş, nice çilelere göğüs germişti. Seksen yıllık şerefli ömrü pek çok mücadeleyle geçmişti. Aciz değil atılgandı, edilgen değil aktif ve aksiyon insanıydı. Gençlik yıllarında tabutluklarda başlayan yürüyüşü hiç durmadı, kesintiye uğramadı. İnancıyla, istikrarlı hayatıyla, dik duruşuyla, cesur tutumuyla elbette taraflı tarafsız herkesin gönlünde taht kurdu.” sözleri ile ifade ettiği Başbuğumuz, milletimizin yaşadığı zor dönemlerde Türk milliyetçilerinin ülkülerini yeniden oluşturan ve yön veren son Başbuğ Alparslan Türkeş’tir. Tüm hayatını, mensubu olmaktan gurur duyduğu milletini yüceltme, Allah kelamını yayma ve Türkiye’nin kutlu geleceğini inşa etmek için harcamıştır ve bu yolda kalıcı temeller atmak için vatanımızın teminatı olarak gördüğü Genç Bozkurtların Genç Ülkücülerin yetişmesine adayan Başbuğumuz, yetiştirmiş olduğu milyonlarca ülkücüyle Türkiye’nin geleceğine ışık tutmaya devam etmektedir.


Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’i kaybetmenin vermiş olduğu acıyı yaşadığımız yeni bir 4 Nisan’a daha ulaşmanın üzüntüsü içerisinde, kutlu davamıza can vererek hayatlarını hiçe sayarak feda eden binlerce şehidimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Ruhun şad, mekanın Cennet olsun. Sevdan da, Kavgan da Bizimdir Başbuğum.

MHP Çankırı İl Başkanı=>Ahmet Kurt

Bu haber 2957 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum