Özel Karatekin Hastanesi Başhekimi Cem Dilmen Uyardı!

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Başhekimi, aynı zamanda Üroloji Op. Dr. Cem Dilmen...devamını okuyunuz.

Özel Karatekin Hastanesi Başhekimi Cem Dilmen Uyardı!
13 Nisan 2021 - 09:53 - Güncelleme: 13 Nisan 2021 - 10:00
Dilmen Uyardı!

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Başhekimi, aynı zamanda Üroloji Op. Dr. Cem Dilmen yapmış olduğu önemli bir operasyondan bahsederek ”Hekim kontrolü ve belirtilerimizi göz ardı etmememiz” gerekliliğini vurguladı.

“Hastamız A.K idrar yapamama şikayeti ile polikliniğimize başvurdu. Belli bir süredir şikayetlerinin olduğunu, özellikle birkaç aydır bu şikayetlerin arttığını, fakat kendisinin bu durumları ihmal ettiğini, yeteri kadar önemsemediğini ifade etti. Hastamız zaman içerisinde farklı kurumlara giderek muayene olmuş tetkikler yapılıp ameliyat kararı alınmış fakat ameliyat gerçeklememiş.

Hasta tarafımıza başvurduğunda sorunun büyüklüğü göz önüne alınarak, hastamızı bekletmeden hemen ertesi gün ameliyata aldık. Hastamızın mesanesinde 3’er cm’lik iki adet taş mevcuttu. Ameliyat esnasında taşın inanılmaz derecede sert olduğunu fark ettim. Hatta diyebilirim ki çankırıda yaptığımız taş ameliyatlarından en sert olanlarından biri idi. Lakin şunu da belirtmem gerekir ki kullanmış olduğumuz cihazlar tüm dünyada kullanımı olan gelişmiş bir lazer cihazıdır ve bu sayede operasyon önce Allah’ın izni ile sonrasında da gelişen teknolojileri takip ederek kullanmış olduğumuz cihazlarımız yardımı ile 1 saat 15 dakika sonunda operasyonumuzu bitirdik.

Ameliyat sonrasında çıkan parçaları görünce ben de, ekibim de gerçek anlamda şaşkınlığa uğradık. Hastamızı yalnızca 1 gece misafir ettik ve ardından taburcu oldu. Operasyon bitiminden sonra bazı şeyleri daha rahat konuşabiliyoruz fakat duruma şöyle bir baktığımız zaman, istemeden de olsa üstüne bastıra bastıra sürekli söylediğimiz şeyleri kısır döngü şeklinde yaşıyoruz.

Nedir bu çok önemli olan, sürekli söylediğimiz?

Belirti ve bulgularınızı görmezden gelmeyin, kendinize kulaklarınızı kapatmayın, hekime başvurdunuz ve size ameliyat olman gerekiyor dedi ertelemeyin ötelemeyin. Zaman geçtikçe sorun küçülmez, zararsız hale gelmez, aksine çığ gibi zorlaşarak büyür ve baş etmek daha zor hale gelmektedir. Bu hastamızda bize bu konu da örmek oldu, neyse ki geldi ve ameliyatını oldu.

Bu vesile ile hastalanmadan doktora müracaatın önemini hatırlatıyor ve vücudumuzun bize yaptığı uyarıları dikkate almamız gerektiğini düzenli kontrolün önemini de bir kez daha hatırlatıyorum.

Hastamız A.K ve diğer tüm hastarımıza acil şifalar diliyorum.” şeklinde konuşarak, bireyin kendini dinlemesinin önemini vurguladı.


Bu haber 5711 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mehmet
    4 ay önce
    Elinize sağlık bu hocamız çok yararlı işler yapıyor Allah razı olsun üstün başarılar