Basın Açıklaması

Şanlıurfalı beş (5) vatandaşımızın hayatını kaybettiği, bununla birlikte çok sayıda yaralı ve kayıpların olduğu şeklinde gerçekleri yansıtmayan ifadeler kullanılmıştır.

Basın Açıklaması
16 Haziran 2019 - 19:27

16 Haziran 2019 tarihinde bazı sosyal medya hesaplarında Çankırı İlimiz Kızılırmak ilçesinde dün gece saatlerinde aşırı yağış sonucu oluşan su baskınlarında; ilçe merkezinde tarım işinde çalışmak için bulunan Şanlıurfalı beş (5) vatandaşımızın hayatını kaybettiği, bununla birlikte çok sayıda yaralı ve kayıpların olduğu şeklinde gerçekleri yansıtmayan ifadeler kullanılmıştır.

 

Dün gece meydana gelen olayda ilçede bulunan Şanlıurfalı vatandaşlarımızın kaldıkları çadırlar zarar görmüş, Çankırı Valiliği koordinasyonunda Kızılırmak Kaymakamlığı ve Çankırı Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile diğer ilgili kurumlar tarafından olaya anında müdahale edilmiştir. Olayda çadırları zarar gören vatandaşlarımız için Çankırı Valiliği tarafından AFAD Başkanlığı aracılığıyla bölgeye 30 çadır gönderilerek kurulumuna başlanmış olup yağışların devam etmesi ihtimaline karşı valiliğimizin talimatıyla ilçe spor salonu vatandaşlarımızın barınmalarına için hazır hale getirilmiştir. Ayrıca bölgede bulunan vatandaşlarımız için Çankırı Kızılay Şube Başkanlığı tarafından üç gün boyunca 500 kişiye sıcak yemek verilecektir.

 

Resmi makamlardan yapılan açıklamalara dayandırılmayan bu tür paylaşımlara vatandaşlarımızın itibar etmemeleri gerektiği, bu ve benzeri paylaşımları yapanlar hakkında gerekli işlemlerin başlatıldığı; Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bu haber 5057 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum