Çankırı Valiliği Basın Açıklaması

İl merkezimizde meydana gelen intihar girişimiyle ilgili olarak (S…18, V,B.,) ait bir internet haber sitesinde yer alan ve kamu kurumlarımız/görevlilerimizin ihmali neticesinde...devamını okuyunuz.

Çankırı Valiliği Basın Açıklaması
14 Ekim 2021 - 08:02 - Güncelleme: 14 Ekim 2021 - 09:45
Çankırı, Çankırılılarla Alakası Olmayan (Tetikçi) Haber Sitesinin İthamları Gerçeği Yansıtmamaktadır

Konuyla ilgili olarak Çankırı Valiliği basın açıklamasında bulundu.

Basın Açıklaması

İlimiz merkezinde meydana gelen intihar girişimiyle ilgili bazı internet sitelerinde yer alan habere ilişkin basın açıklaması...

İl merkezimizde meydana gelen intihar girişimiyle ilgili olarak (S…18, V,B.,) ait bir internet haber sitesinde yer alan ve kamu kurumlarımız/görevlilerimizin ihmali neticesinde bu üzücü intihar girişimi hadisesinin gerçekleştiği yönündeki ithamlar gerçeği yansıtmamaktadır.

Haberlere konu olayla ilgili genç kızımız ve ailesinin kişisel haklarına halel gelmemesi adına detaylara yer verilememekle birlikte, konuyla ilgili adli/idari soruşturma titizlikle devam etmekte olup, soruşturma sonucunda Çankırı kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir.

Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bu haber 3632 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • vatandaş
  1 hafta önce
  Çankırı Valiliğine, Adalet Sarayının Cumhuriyet Baş Savcısına, İl Emniyet Müdürlüğüne çağrımız, Şehre, Şehrin yerel basını ve siz yöneticilere zulüm yapan, malum siteye emirleri, asılsız bilgileri veren(ler) hainler, kimler varsa tespit edilmeli; bu iftiraları sayfasına taşıyan şahsa da cezası verilmeli. Pis ellerini Çankırı’nın üzerinden çekilmelidir. Geçmiş aylarda malum site, “Çankırı’nın göbeğinde çocuğa polis şiddeti!” haber başlığı ile; yine Çankırı şehir merkezinde görev yapan Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı 'yunus' ekipleri, ehliyetsiz motosiklet kullanan 16 yaşındaki çocuğa orantısız güç kullanarak; kolunu bacağını kırdı başlığı ile yalan yanlış haber yapan, Çankırı’yı lekeleyerek, zarar vermeye çalışan, Çankırı’daki ajanlarından aldığı yalan yanlış koyma bilgilerle Milletvekillerini, Valileri, Belediye Başkanlarını, Rektörleri, Kurum Amir, memurlarını, Çankırı yerel basınını çileden çıkaran; 5 paraya haber, yapıp, 10 paraya haberleri kaldıran, milletin cebine anahtar uyduran, tatil merkezlerinde yatların içerisinde, otel odalarında, bar, pavyonlarda ahlaksızca bazı haberlerde yapan, hakkında fetö’den soruşturma, iddianameler hazırlanan malum site ve sahibi o şahıs değilmiydi? Şehri yöneten sayın bürokratlar buna açıklık getirmek, toplumu bilgilendirmek sizlerin boynunuzun borcudur. Gelinen nokta gösteriyor ki bütün yapılan zulümler hakkında malum sitenin yaptıkları yalan yanlış, iftira dolu haberlerine Çankırı ve Çankırılıların satılması bu kadar ucuz mu? Malum site sahibi Çankırı’da kimden zarar görmüş? Hamutuyla haber yaptıranların parasını cukkalıyıp ilerleyen yıllarda da ters düşen o şahıs değilmiydi? Vatanını, milletini seven 86.400 nüfuslu şehre, şehrin insanlarına attığı bu iftiraların ve haksızlıkların cevabını önce millet daha sonra Yüce Adalet malum siteye vermelidir, fazla konuşturulmamalıdır.
 • Osman
  1 hafta önce
  Cugulicim çok haklısın, kimliği belirsiz bir kadını 14 yaşındaki kız öğrenci diye yutturmaya çalışıyor elin Çankırıyla alakası olmayan tetikçisi. Yok öğrenciymiş yok yurda almamışlar falan hikaye bunların hepsi. Koskoca Vali yalan mı söylüyor, öyle bir şey olsa Vali açıklardı değilmi. Cuguli kimliği belirsiz kadın diyorsa kimliği belirsizdir o kadar. Cuguli abimiz memlekete takip edilecek adamdır. konu tartışmaya kapalıdır
 • Dertli
  1 hafta önce
  Mustafa kardeşim sen işine bak 10 numara 5 yıldızsın. O malum site de zaten bazen yorum alıyor bazen de almıyor. İşine hangisi gelirse onu seçerek yazıyor. Ama size ne yazdı isem yayınladınız. Teşekkürler ve başarılar.
 • Çankırılı
  1 hafta önce
  Zaten o malum haber sitesindeki haberleri ciddiye alanlara şaşmak lazım. Bir insan yanlı olur da bu kadar mı olur?
 • 18 li
  1 hafta önce
  Sizi tebrik ediyorum Mustafa kardeşim. Her zaman doğru haber peşindesiniz ve her yazılan yorumu kabul ederek ne kadar adil olduğunuzu ispatlamış oluyorsunuz. Sözüm ona kendisini Çankırılıların sözcüsü olarak kabul eden yabancı ve yalancı internet habercisi sizinle asla kıyaslanmaz. İşine gelen yorumları yayınlayıp işine gelmeyenleri her zaman es geçiyor. Peki insanlar yalan haberlerin doğrusunu görmedikçe hangisinin doğru olduğunu nasıl anlayacaklar. Haberin doğrusunu vermek kutsaldır. Yalan haber vermek fasıklıktır. İnsanlardan bilgileri gizlemek ya hainliktir ya da arada başka uygunsuz anlaşmalar vardır demektir. Bizler satılmış basın değil, sizin gibi dürüst basın istiyoruz. Desteğimizi her zaman üzerinizde hissedeceğinizi ifade ediyor size başarılı haberler ve çalışma hayatı diliyorum.