AK Parti Eldivan İlçe Başkanı Mehmet Arı Basın Açıklamasında Bulundu

Arı, "Bütün süreç ilçemizin toplumsal ve ahlaki değerlerine sahip çıkmak üzerine iyi niyet çerçevesinde sürdürülmüştür." dedi.

AK Parti Eldivan İlçe Başkanı Mehmet Arı Basın Açıklamasında Bulundu
10 Kasım 2021 - 13:25
İlçe Başkanı Mehmet Arı Basın Açıklamasında Bulundu

Değerli Halkımız;

İlçemiz gelenek görenekleri ve manevi değerlerine bağlı, yaran kültürü üzerine inşa edilmiş muhafazakar bir topluluktur.

Biz yaşamımız boyunca nerede Eldivan ismi geçse orada olmayı kendine görev bilmiş, derdi memleket, davası insanlığa hizmet etmek olan kişileriz.
Basına yansıyan toplantıda bulunmamız da bu sebeptendir.

Şahsıma yönelik muhalif bir grubun ortaya attığı, yerel basında da haber yaptırdığı 'Görüntüleri gizli çekerek basına sızdırdı' iddiaları tamamen siyasi rant elde etmek, şahsımı ve partimizi karalamak üzerine bilinçli olarak yapılmış bir algı operasyonudur.

Burada asıl gölgelenmek istenen gayri ahlâkî videolar ile toplumun huzurunu bozan kişinin, aziz şehidimizin yakınına küfür eden vekille aynı parti mensubu olmasıdır. Malum Parti'nin yöneticileri de bırakalım partiden ihracı, bu şahısa sahip çıkıyor olmasıdır.

Bu konunun aslı; Söz konusu video, o mecliste bulunanlara yönelik, malum şahıs tarafından "beni tehdit ettiler, şantaj yaptılar" gibi herhangi bir iddiada bulunursa, bu durumların olmadığını kanıtlamak üzere, yanımda bulunan arkadaşların önerisi ile çekilmiş, akabinde orada bulunan herkese çekim yapıldığının bilgisi verilmiş, eş zamanlı olarak belediye başkanımızla ve kendi talebi üzerine mahalle muhtarımız olan bu iki kamu görevlisi ile paylaşılarak, herhangi bir iftiraya maruz kalmamız halinde konunun öncelikli muhataplarının durumu kanıtlayabilir olması düşünülmüştür.

Belediye Başkanımız ve Şahsım tarafından da başka hiç bir kişi ve mecra ile paylaşılmamıştır.

Bütün süreç ilçemizin toplumsal ve ahlaki değerlerine sahip çıkmak üzerine iyi niyet çerçevesinde sürdürülmüştür.

Bize atılan iftiralar teşkilatımız ve Belediye Başkanımızla birlikte mesai kavramı gözetmeksizin ilçemize hizmet etmemizi hazmedemeyen, isim isim kimler olduğunu bildiğimiz muhalif şahıslar tarafından, gayri ahlâkî olarak atılmakta, aynı kişiler tarafından yayılmakta ve basına servis edilmektedir.

Biz bütün süreci yasalar önünde belgeleyerek kamuoyu ile paylaşacak, ilçemizin kalkınmasına yönelik hizmetlerimizin gölgelenmesi tuzağına düşmeyeceğiz.

Biz Memleketimize yaptığımız hizmetlerle gündem olmayı tercih ediyor, kamuoyunu bu şekilde meşgul ettiğimiz için milletimizin affına sığınıyoruz.
Belediye Başkanımız ve ilçemiz kanaat önderlerinin dün olduğu gibi bugün de, yarında yanında olmaya devam edeceğimizi, her alanda memleketimize hizmet etmeye devam edeceğimizi özellikle ifade ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Mehmet ARI


Eldivan Belediye Başkanı Mustafa Lafcı ve Eldivan AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Arı

Bu haber 3091 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • 1818
  2 hafta önce
  Belediye seçimleri öncesinde Çankırıda yaşanan rezilliklerden neden bahsetmiyorsunuz akp çankırıda seçimi neden kaybetti bunu dile getiren yok.
 • ahmet uzun
  2 hafta önce
  18 li kaerdeş, şehit bacısına küfür edenleri affetmiyoruz tabiki ama bunun yanında şehide kelle diyenleri, üç beş mehmet diyenleri, şehit babalarına yaygaracı diyenleri, şehit anasını mahkemeler çıkarıp birine hakaretden yargılayanları da afetmiyoruz sizin gibi. zaten vekil gereğini yaptı görevinden istifa etti, darısı bunca önce buna benzer hareketleri yapanların ve onları eleştirmeyenlerin başına.
 • cevap beklerken
  2 hafta önce
  arı başkan, buna da bir diyeceğin olurmu merak ediyoruz. https://www.youtube.com/watch?v=DgFuM4Q2aQs&t=326s Ordu’nun Gürgentepe ilçesinin AKP'li Belediye başkanı Yaşar Şahin’in, belediye işçilerine sendikadan istifa etmeleri yönünde baskı yapmasıyla yaşandı. AKP'li Başkan Şahin’in, sendikadan istifa etmeyen şehit yakını ve belediye işçisi olan Sevinç Karaca'ya ise hakaret ederek belediyeden kovduğu ortaya çıktı.
 • 18 li
  2 hafta önce
  Toplumsal ahlakı bozan herkese hukuk yolu ile hadleri bildirilmelidir. Burada o toplumdan dışlanmayı hak etmiş bir kişi vardır ve bazen toplum kendi içindeki örf ve adetlere ve hukuka bağlı kalarak had bildirme işini de üstlenebilmektedir. Ne yani Şehit Bacısına galiz küfredenleri af mı edelim yani. En ağır cezayı almasını şahsen ben yürekten istiyorum. Her kes küfür yiyenin kendi kız kardeşi olduğunu bir düşünsün bakalım, razı olunur mu bu rezilliğe.
 • SESSİZ ADAM
  2 hafta önce
  YAŞANAN BU OLAYI AYNI PARTİ İÇİNDE, SEÇİM ÖNCESİ OLAYLARDAN DİREKT AYIRMAK ŞARTTIR. İLKİNDE YÖNETİCİLER BİZZZAGAYRİ AHLAKİ DURUMLARI AÇIĞA ÇIKMIŞ, YUKARIDA İSMİ GEÇEN ARKADAŞLAR İSE, GAYRİ AHLAKİ DURUMA MAHAL VERMEMEK İÇİN NE KADAR ETİK GİBİ GÖRÜLMESE DE BİZ ANADOLU İNSANININ MUAHAFAZAKAR DÜŞÜNCELERİYLE BU KONUMA GELMİŞTİR.DİĞER YÖNETİCİLERİN ŞANTAJ, KOMPLO DİYE BASIN AÇIKLAMASI YAPMAKTAN KAÇINIP,YUKARIDA İSMİ GEÇEN YÖNETİCİLERİN BU AÇIKLAMAYI DOBRA DOBRA BİLDİRGESİ ŞAHSEN İKNA VE MEMNUN ETMİŞTİR.SAYGILARIMLA..
 • Ali ASGAR
  2 hafta önce
  Sayın Başkanları görevlerini yapmaları ve sorumlu davranışları için kutlarım. Allah'ın emri bizim kırmızı çizgimizdir.
 • Çankırılı Vatandaş
  2 hafta önce
  Burada asıl gölgelenmek istenen gayri ahlâkî videolar ile toplumun huzurunu bozan kişinin, aziz şehidimizin yakınına küfür eden vekille aynı parti mensubu olmasıdır. Malum Parti'nin yöneticileri de bırakalım partiden ihracı, bu şahısa sahip çıkıyor olmasıdır. denilmiş, bişi sorcam, siz milleti ne sanıyorsunuz. bir provakatöre laf söylemiş vekil çok mu? şehide kelle denirken, üçbeş mehmet denirken, şehit aileleri dernek başkanı şehit anamız yargılanırken, kardeşi şehit olan yüzbaşımıza fetöcü deyip ihraç edip, yargılanıp beraat ettirilirken neredeydiniz diye sorarlar adama. İnsanlar sustukça meydanı iyice sahiplendiniz. Kendi çamurunuza başkalarına atmayı bırakın artık, kimse yemiyor bunları. Sizin partide bu tip şeyler olunca neler olduğunu da gördük. Ayrıca bu memleketin polisi savcısı hakimi varken size ne oluyor. Linç tehlikesi varsa polis jandarma gelir tedbirini alır, tutuklar yargılar.