CHP Çankırı Belediye Başkan Adayı İlhan Tekin'in Basın Açıklaması

CHP’den buraya belediye başkanı seçilmez denilen yerde biz seçilerek var gücümüzle çalışıp tekrar Kuvayı Milliye ruhunu inşa ederek...devamını okuyunuz.

CHP Çankırı Belediye Başkan Adayı İlhan Tekin'in Basın Açıklaması
09 Şubat 2024 - 12:42 - Güncelleme: 09 Şubat 2024 - 12:48
Cumhuriyet Halk Partisi Çankırı Belediye Başkan adayı İlhan Tekin yazılı bir açıklama yaptı.

Tekin, “Burası Köymüdür?” Diye sordu!

Saygı değer hemşerilerim değerli dostlarım, çok değerli ağabeyler ve ablalar ve tabi ruhunu göğsüne gerip Cumhuriyetle kalbi çarpan her bir arkadaş, hepinize saygı ve selamlarımı sunar huzurlu mutlu günler geçirmenizi dilerim. Bizler burada dimdik ayakta, Atatürk İlke ve Cumhuriyetin bekçisi olarak durmaya devam edeceğiz. Her türlü tarikat ve cemaat işbirlikçilerine karşı var gücümüzle mücadele etmeye devam edeceğiz. CHP’den buraya belediye başkanı seçilmez denilen yerde biz seçilerek var gücümüzle çalışıp tekrar Kuvayı Milliye ruhunu inşa ederek hakikatte bu ülkeyi var eden ruhla azmi ve kudretli iradeyi gösterip savaşacak ve gerçek belediyeciliği  göstereceğiz.

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Cumhuriyet halk partisinden belediye başkalığına aday adaylığımı açıkladım, parti genel merkezinden onaylandıktan sonra ilk yazılı basın açıklamamı yapıyorum. Dikkatle dinlemenizi ve gerçekçi gerekçelerin neler olduğunu bilerek bana dikkat etmenizi rica ediyorum.

Ülkemiz, son yıllarda dışarıdan yapılan göçler, uyuşturucu ticareti, kara para aklama gibi gayrimeşru durumların ana merkezi olmuş, ülkemizde huzur, adalet, devlet görevlerinde liyakat, ekonomik düzensizlik, enflasyon ve tabii ki gelir dağılımındaki adaletsizler sebebiyle birçok olumsuz ve halkımızı, gençliğimizi zora sokan durumlar gerçekleşmiştir. Bizler ülkemizdeki bu olumsuzlukların en acısını, kendi kaderine terk edilerek Anadolu’nun ortasına sıkıştırılmış, ekonomik ve sosyal sebeplerle sürekli göçe zorlanarak bir türlü kalkınamayan Çankırı’mızda bunu en fazla hisseden insanlarız. Çankırı’nın kaderi az gelişmişlik olamaz. Çankırı dışına çıkmadan ahkam kesenlerin, sürekli aynı partiden seçilerek bizi kandıran milletvekillerinin sözleri asla tatmin edemez. Bizler, elimizi taşın altına koyduk ve gerekenin en fazlasını gönül birliğiyle yapacağız.

Ben Başkan seçildiğimde gerçek sosyal belediyecilik isim bulacak ve bizden asla bu halk vazgeçmeyecek çünkü biz hakiki halkın yanında, hakiki sevgiyle hakiki halkı savunan bir ideolojinin neferleriyiz.


Değerli dostlarım, sevgili arkadaşlar, 30 kamu hizmetinde 2009 – 2014 yılları arasında belde belediye başkanlığı 2016-2021 yılları arasın da parti il başkalığı görevlerinde bulundum. 30 yıl kamu hizmetinde devleti tanıdım, devlette para nasıl toplanır, paranın dağıtılmasında öncelik nerelere verilmesini bilen biriyim.

Devletle vatandaşın, Devletle üreticinin, Devletle sanayicinin yine Devletle komşu devletler dünya ilişkilerinin nasıl olmasını bilen, görev aldığımda başarılı bir şekilde uygulayacağımı takdirlerinize sunarım. Toplamda 40 yıl halkla iç içe yaptığım görev sürecinde Adalet doğruluk hak hukuk ilkelerinden hiç ayrılmadım, yapan ve yapmaya çalışanların karşısında dimdik ayakta durdum, bu geçen zamanda ne belediye başkanlığımda nede il başkalığımda yapamayacağım hiçbir işe söz verip vatandaşımı boşuna heveslendirmedim.

Çankırı halkı cemaatlerin, tarikatların ağında palazlanan odakların kucağına düşmüş gençlerin memleketi değildir. Çankırı, Mustafa Kemal Atatürk’ün devrim yolunda hususiyetle ve özenle üstünde durarak il yaptığı, güvendiği, hakiki Türk insanlarının memleketidir. Büyük Atatürk’ün öngördüğü şekilde belli bir çağdaş altyapı ve sosyal imkanlara kavuşturmamız gereklidir. Burası köy müdür? Halen köy gibi yönetilen bu yerdeki sosyal imkansızlar gözünüze çarpmıyor mu?

Gereken neyse yapılacak ve burası bir kasaba atmosferinden bir kasaba havasından kurtarılarak gerçek bir şehir anlayışı içerisinde modernleşecektir.

Benim sizden isteğim oy atarken bir kere düşünmenizdir. Türk insanını düşünmeyen bir belediye anlayışı mı yoksa gerçekten Türk halkını kucaklayarak üniversitesi, öğrencisi, halkı, esnafı ve yerleşenriyle komple bütünleşmiş bir Çankırı mı? Eliniz vicdanınızda, Allah’ın izniyle biz bu yolda beraberiz.


Seçim sürecine girdik,  bu günden itibaren çarşı esnafı, pazar esnafı, üretici esnafları ile yapacağımız yüzyüze görüşmelerimizde ilimizin eksiklerini,  acil yapılması gereken işleri tespit edip fazla degil 7 gün (bir hafta) içerisinde yine yazılı ve görsel basına çıkıp canlı yayında soru yanıt şeklinde açıklayacağımı siz hemşehrilerime duyuracağım. 31 Mart’a kadar bir sürü vaatler sözler verilecek yapılacağına inansalar da inanmasalar da verilecek, çünkü siyaset son 23 yılda yalan dolan üzerine kurulmuş hizmetten çok rant ve menfaat çıkarına yapılan bir kurum olmuş değerli dostlarım saygı değer hemşerilerim.

SON SÖZ olarak bütün partililerimden ve tabii tüm vatandaşlardan isteğim, 100 yılı geride bırakmış 2. yüzyıla adım atmış, mazisi tertemiz olan, savaş meydanlarında kurulan bu partiye hiç kimse ne karalamaya nede söz söylemeye hakkı da yoktur, hukuku da yoktur. Herkesin ülkesini seven geleceğini düşünen kimsesizlerin sesi olan partimize sahip çıkmalarını istiyor saygılarımı sunuyorum.

Bu haber 2398 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Zihniyet değişmeli
  1 ay önce
  Çankırı ak parti hükumetlerinde verdiği desteğe rağmen suriyeliler kadar değer görmemiştir. Mesele şu parti bu parti meselesi olmaktan da cıkmıştır. 22 yıldır Çankırı bir arpa boyu yol gidememiş basiretsiz ve umursamaz ak partili yöneticilerin elinde reisi arkasına alarak seçilen umursamaz ve iş yapmayan yapamayanların elinde harcanmıştır. Mesele dediğim gibi parti meselesi değil. Memleket meselesidir. Akp'nin elinden giden bir belediye çıban gibi kırmızıya büründüğünde iç anadolunun ortasında reise çok güzel cevap olacaktır. Bütün Türkiye de Çankırıyı konuşacaktır. Bana göre hiç bir partinin değerinden bir farkı yoktur. Hepsine aynı terane. Siyaset bizi değil biz siyaseti Osmanlı tokadıyla alaşağı etmeliyiz ki siyaset bizim dediğimizi yapsın. Ve benim gördüğüm 22 yıldır reise destek veren bir kişi olarak. reis oy için yapmayacağım şey yok. Reis Çankırıyı çantada keklik görüp çivi çakmaz İzmir'i alabilmek için on takla atar.
 • Tuncay Hoca
  3 ay önce
  Sayın İl TE ben İzmir'i de Aydın'ı da, Eskişehir'i de İstanbul'u da çok iyi biliyorum. İstanbul'u kaos yumağından Haliç'i pislikten alan RTE İstanbul'u yaşanır, Haliç te yüzülür ve balık tutulur hale getirdi. İmamoğlu'nu gidin de İstanbullulardan bir dinleyin. Ben sıkça gidiyorum. Zırt pırt otobüs itekleyen ellerim kırılaydı da şu adama oy vermeseydim diyenlerle dolu İstanbul. Kime sorarsan 3 tane yaptığı projeyi sayamıyor. Çünkü başlayıp ta bitirdiği bir tek (Bir iki ay yapılan Süt dağıtma proje değildir) projesi yok. Namus ve şeref sözlerini veripte işten attığınız binlerce emekçilere yapılanı da unutmaz, unutamaz bu millet. İzmir'i hiç konuşmaya gerek yok. Ak Partili bir Belediye gelmeyince orası köy ya da kasaba görüntüsünden kurtulması mümkün değil. Her tarafı pislik ve afedersin sahilini ..ok götürüyor. Odun koysalar seçeriz diyen bir zihniyetten millete ve memlekete fayda gelmez hocam. Ben sizin kişiliğinize en küçük bir söz söyleyemem. İyi insansınız ama yanlış mecrada koşuyorsunuz. Vesselam...
 • Tuncay Hoca
  3 ay önce
  Çankırı'ya burası köy mü diyorsun Tekin hocam ama İzmir gibi liman ve Fuar şehrini yıllardır siz yönetiyorsunuz ama herkesin dilinde İzmir'in köy gibi olduğu dile getiriliyor. Belediyecilik asla sizin işiniz değil kusura bakmayın ama. Öyle Kuvayi Milliye ile ve Atatürk ile belediye yönetmenin ne alakası var anlamadım. Belediye halka hizmet yeridir diğer işler hükümet ile ilgilidir.Burada projeler konuşulur ama sizin hiç bir adayınız proje deyince konuşamıyorlar. Sizinkiler umut, huzur ve mutluluk vaat ediyorlar. Fakat bunlar yalnızca masallarda oluyor maalesef. Millet hizmetle mutlu oluyor,işi görülünce huzur buluyor ve geleceğe dair umutlanıyor. Biraz proje çalışmanızı tavsiye ediyorum hocam, İmamoğlu gibi yapamayacak olsanız da. Vesselam...
 • İl.Te
  3 ay önce
  Tuncay hoca biz uzun süreli yönettiğimiz Eskişehir birde İzmir var bu iki şehri gidip gezmenizi öneririm İstanbulun Adananın Aydının son 5 yılını değerlendir birde son 25 yılda Türkiye yi değerlendir saygılar..