Tatlıçaya Üst Geçit Projesi

Canlı Yayında Çankırı’yı ve Projelerini Anlatan Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen'den Müjdeler Ardı Ardına geldi.

Tatlıçaya Üst Geçit Projesi
08 Mayıs 2021 - 04:26
Tatlıçaya Üst Geçit Projesi

Bengütürk TV ve “Başkanlar Konuşuyor” programında kentteki sorunları dile getiren Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “Şehrimizin meydanında Tatlıçay dediğimiz bir dere yatağı var. Şehri tam ikiye bölüyor. Nüfusun yarısı çayın bir tarafından diğer yarı nüfus diğer yarıda yer alıyor. Burayla ilgili bir üst geçit projemiz var. İnşallah bunu da hayata geçireceğiz. Trafiğin akışını sağlayacağız.

Kucaklama taşı mevkiinde ana cadde üzerinde sinyalizasyonla trafik akışını sağlayan yerde akıllı kavşak veya alt-üst geçitle sorunu çözeceğiz. Projesi hazır. Şu anda karayollarında orası.” İfadelerini kullandı.
Bu haber 4393 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Ramazan YİĞİTOĞLU
  4 hafta önce
  Çankırı'mıza yapılacak işler; 1. Şehir içerisinde bulunan üç ışıklı kavşağa üst geçit yapılarak Ankara Kastamonu yolu transit geçilebilir. 2. Lise hemzemin geçidi, lise arkası ve pazar pazarı hemzemin geçidini içine alan bir tüp geçit ile trenyolu yeraltına alınıp trafik rahatlatılabilir 3. Bademlik Camii ile Yunus Emre Camii arasındaki bakımsız ve atıl durumdaki dere yatağı ele alınıp yol genişletilmeli ve kaldırım yapılmalıdır.
 • 18 li
  4 hafta önce
  Burasını Belediye değil Karayolları yapacaktır. Halkı yanlış bilgilendirmeyelim. Yok Belediye yapacaksa resmi izahatını yapsınlar o zaman. Bir yanlışlık yapmayalım.
 • Abdullah
  1 ay önce
  Ana arterlere yapılacak bu kavşak Çankırı'nın ulaşımda aksayan trafiğini rahatlatma açısından çok önem arz eden ve İrfan Dinç'ten kalan bir düşünce idi. Ancak Karayolları'nın yapacağı üst geçidi Belediye projesi diye dillendirmek ne kadar etik olur Çankırı halkına havalemdir.