Esen: Çankırı'nın İmar Konusunda Çok İyi Yönetilmediğine İnanıyorum

Esen, "Diğer illerde alternatif yaşam alanları var. Biz bunu Çankırı’da gerçekleştiremedik. Ayrıca şehrimizin bir meydanı da yok.” dedi.

Esen: Çankırı'nın İmar Konusunda Çok İyi Yönetilmediğine İnanıyorum
08 Mayıs 2021 - 03:57
Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Bengütürk TV´de katıldığı canlı yayında kentteki sorunları dile getirdi.

Başkan Esen, en büyük sorunun kentteki trafik ve otopark sorunu olduğunu belirterek, meydan projesiyle bu sorunu çözeceklerini aktardı. Kentte, önceki dönemlerde yapılan imardan dert yanan Başkan Esen, “Çankırı’nın imar konusunda çok iyi yönetilmediğine inanıyorum. Dar alanda sıkışmış bölgedeyiz.

Diğer illerde alternatif yaşam alanları var. Biz bunu Çankırı’da gerçekleştiremedik. Ayrıca şehrimizin bir meydanı da yok.” dedi.


Başkan Esen Canlı Yayında Çankırı’yı ve Projelerini Anlattı

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Bengütürk TV´de yayınlanan "Başkanlar Konuşuyor" programının konuğu oldu. Başkan Esen,  “Başkanlar Konuşuyor" programını hazırlayan ve sunan  Bilge Sebilcioğlu ile bir saat süren yayında Çankırı’yı, belediye hizmetlerini ve projelerini anlattı.

Çankırı’nın tarihi, kültürel ve turistik zenginliklerinden bahseden Esen, Çankırı’nın en önemli problemlerinden ve çözümlerinden, pandemi sürecindeki hizmetlerden, IPA altyapı çalışmalarından, üretken belediyecilik ve üreten halk anlayışından, tamamlanan, devam eden ve planlanan projelerden bahsetti.

Esen, “Ekonomik olarak en iyi durumda olan belediyelerden olduğumuzu söyleyebiliriz. Göreve gelir gelmez yaptığımız bütçe disiplininin avantajını pandemi sürecinde gördük. Üretken belediyecilik misyonu ile kendimiz üretip kendimiz kullanıyoruz. Sahada olmayı seven bir Başkanım. Çalışanlarımız ile daha verimli bir şekilde çalışmaya gayret ediyoruz. Kurumumda herkesin aidiyet hissi ile hareket etmesini istiyorum. Biz bir ekibiz. Orkestra gibi düşünmek lazım. Koordine ve uyumlu çalışabilmek önemli.” dedi.


Bengütürk TV ve “Başkanlar Konuşuyor” programı teknik ekibine teşekkür eden Esen, “Herkese Yarenler Diyarı, Tuzun Başkenti Çankırı’dan hemşerilerimin selamlarını getirdim. Bana bu fırsatı verdiği için teşekkür ediyor, yayın hayatında başarılar diliyorum. Bu vesile ile Bengütürk TV ailesinin ve değerli izleyicilerinin, hemşehrilerimin ve tüm vatandaşlarımızın Anneler Günü’nü ve Ramazan Bayramı’nı kutluyorum. Birbirimize destek olma günüdür. Coronadan dolayı yatan hastalarımıza acil şifalar, kaybettiğimiz vatandaşlarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

Bu haber 3184 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Abdullah
  1 ay önce
  Konuşma ile Belediye yöneticiliği olmuyor ne yazık ki. Vaatlerinizin gerçekleşme oranlarıdır bu halkı ilgilendiren. TOKİ ye belediyenin gücü yetmez o iş İrfan zamanındaydı daha da zor gözüküyor anlaşılan. Ama çaya beton attık ya sıkıntı yok. İki de park sizi seçime götürür herhalde.
 • Çankırı sevdalısı
  1 ay önce
  Sayın başkanım Çankırı'nın sorunlarını herkes biliyor. sizde biliyorsunuz. sizinle vatandaş arasındaki fark siz tv de anlatabiliyorsunuz biz kimseye derdimizi anlatamıyoruz. Ama siz sorunları aktarma makamı değilsiniz ki. 20 senedir AKP ye oy veren biriyim. Ama Çankırı da AKP siyaseti menfaat ve rant siyasetine dönüştü. Bu sorunları çözün size oy vereyim yoksa artık sandığa bile gitmeyeceğim.
 • ahmet yenılmez
  1 ay önce
  Başkanım o zaman güzel düşünceniz için size katılıyorum ama hala aynı düzen devam ediyor buna ne diyelim?
 • Musa Kaya
  1 ay önce
  Maalesef her boşluğa bina yapılıyor. Otopark ve yeşil alan payı yok apartmanlarda.