Bekliyorduk, Maalesef Oldu...(Özel Haber)

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, Orta Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da vaka sayılarında kısmi bir artışın olduğunu söyledi.

Bekliyorduk, Maalesef Oldu...(Özel Haber)
11 Haziran 2020 - 21:44 - Güncelleme: 11 Haziran 2020 - 21:44

Çankırı'da Test Ve Vaka Sayıları Artış Göstermeye Başladı!

Çankırı'daki Bu Kendini Bilmez Tavır Ve Davranışların Sonucunu Bekliyorduk, Maalesef Oldu...

Her türlü felaket, uyarı, salgın vb.... "Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az"

Günümüz aydın olsun dostlar... Bu yazıyı dışarıdan gelen ambulans sesleri eşliğinde yazıyorum, üzgünüm.

Bana bir şey olmaz düşüncesi bu bencillikten başka birşey değil çok kızgınız.

Allah bizlere akıl, fikir ve vicdan vermiş, her zaman mı böyle salgın günleri yaşıyoruz. Toplumda yaşayacaksak konulan kurallara da uymak zorundayız.

Uymayacaksan gidip dağ başına yaşa o zaman...

Bu zor günlerde, bizler serbest olduğumuz halde başta sağlıkçılarımızı, kendimizi ve büyüklerimizi düşünerek son derece dikkat ediyoruz.

Zorunlu olmadıkça da dışarı çıkmadık, çıkınca da tedbirimizi aldık.

Ama gördük ki bu kurallara uyanlar çok az, salgın kimsenin umurunda değil, anlayabilmesi için hastalık illaki kendi başına, ailesine gelecek, canı mı yanacak...

Daha nasıl anlatılır nasıl söylenir bilmem ama aklımızı başımıza almanın zamanıdır. Dahada yazıp çizmeyeceğiz. Resmi açıklamalar ile birlikte Çankırı'da koranaviris taplosunu yayınlayıp işmize bakarız. 

Çankırı'daki bu kendini bilmez tavır ve davranışların sonucunu bekliyorduk, maalesef oldu...

O aklı, fikri ve vicdanı boşuna taşıma istersen... Ya da kullan, insan ol...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, Orta Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da vaka sayılarında kısmi bir artışın olduğunu söyledi, uyardığı 3 bölgenin koronavirüs yoğunluk haritasını da yayınladı.

“Vaka sayılarında kısmi bir artışın olduğunu belirten Bakan Koca, "Bu hareketliliğin getirdiği, maske, mesafe konusunda hassasiyet göstermememizin bir sonucu” dedi.

Sosyal kültürel ve benzeri durumlarda mutlaka mesafe ve maske kuralına, el hijyenini mutlak surette dikkat edilmesinin altını çiziyorum" ifadelerini kullandı.

İşte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın "Vaka sayılarında kısmi artış var" dediği Çankırı’nın yoğunluk haritası:
 
 

Bu haber 15922 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • İşimiz Zorr !
    7 ay önce
    Tabi ki artacak ne bekliyordunuz ki , çarşıya fatura yatırmaya gidiyorum bir kısım hariç, doğru düzgün ne kimsede maske var ne sosyal mesafeye dikkat ediliyor, bu da yetmezmiş gibi insanlar sağa sola aksırıp tıksırıyor maske takmanın zorunlu hale gelmesi gerekiyor yoksa bu gidişle önünü alamayız bu virüsün !