Denetimli Serbestlik Beko-Loder Kursunu Tamamlayanlara Sertifikaları Teslim Edildi

Valimiz M. Fırat Taşolar, Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığına bağlı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından verilen Beko Loader Operatörlüğü Kursunun sertifika törenine katıldı.

Denetimli Serbestlik Beko-Loder Kursunu Tamamlayanlara Sertifikaları Teslim Edildi
31 Ağustos 2023 - 22:23 - Güncelleme: 31 Ağustos 2023 - 22:39
Sertifikaları Teslim Edildi

Çakırı’da ikamet eden dezavantajlı yükümlerin, mesleki becerilerinin artırılmasa amacıyla Çankırı Belediyesi ve Çankırı Ticaret Borsası Başkanlığı ile yapılan işbirliği açılan Beko Loder Operatörlüğü kursunu başarı ile tamamlayan kursiyerlere sertifika teslim töreni gerçekleştirildi.

Valimiz M. Fırat Taşolar, Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığına bağlı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından verilen Beko Loader Operatörlüğü Kursunun sertifika törenine katıldı.

Valimiz Taşolar, eski mahkumların yararlandığı kursta emeği olan herkese teşekkür etti.

Çankırı Belediyesi Sosyal Tesisleri Konferans Salonunda düzenlenen, Sertifika takdim törenine Çankırı Valisi Mustafa Fırat Taşolar, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Çankırı Adalet Komisyonu Başkanı, Çankırı Barosu Başkanı Av. Mustafa Deniz, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, İl Jandarma Komutanı Yusuf Mutlu Genç, Çankırı Ticaret Borsan Başkanı Erdal Aslan, Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Aile ve Sosyal Hizmetler II Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, Çankırı İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya, Çankırı Nurettin OK Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zekeriya Yelmen ve Denetimli Serbestlik Müdür Vekili Abdullah Kaya katılım sağladı.

Kişilerin yeniden suç işlemesinin önlenmesi için bireye yeni mesleki nitelikler kazandıran, bireyin topluma kazandırılması ve toplum içinde denetim ve takibini önceleyen Denetimli Serbestlik Sistemi kapsamında Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığına bağlı Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce yapılan çalışmalar neticesinde, şartları uyan kişiler tespit edilerek açılan Beko Loder Operatörlüğü Kursları tamamlandı. Kursu yazılı ve pratik anlamda başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan 14 kursiyere sertifikaları teslim edildi.

Düzenlenen programda konuşma gerçekleştiren Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, asıl yapılmak istenilenin devletin tüm yurttaşlara sunduğu imkanları göstermek olduğunu dile getirdi. Çeşitli kurslar sayesinde kursiyerlerin kollarına altın bilezik taktıklarını ifade eden Ener, konuşmasında “Bekolader yani kepçe operatörlüğü kursu yaptığımız işler içerisinde diğerlerinden daha çok imkânlara sahip olan ve belki de hayata tutunmaya çalışana tüm insanlarımız tüm yükümlülerimiz açısından en çok alanı, manevra kabiliyetini geliştiren kurs oldu. Öncelikle katılımlarından dolayı denetimli serbestlik yükümlüsü arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu çalışmanın yapılmasında paydaş kurum olarak desteklerini esirgemeyen Çankırı Belediyesine, Ticaret Borsamıza ve diğer tüm kurumlara minnettar olduğumu bildiriyorum. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı ile suçluyu kazıdıkça altından insan çıkar mantığıyla bu sosyal projelere devam etme hususundaki gayretlerinden dolayı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’müze de ayrıca şükranlarımı sunuyorum. Yeni hayatlarınızda başarılar diliyorum.” sözlerine yer verdi.

Beko Loder Operatörlerine ülke genelinde ve Çankırı’da çok fazla ihtiyaç olduğunu dile getiren Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “Binlerce mühendis binlerce tekniker hatta avukat bulabilirsiniz. Ama özellikle ara eleman konusunda ülkemizin çok büyük ihtiyacı var. Çankırı’mızda da büyük ihtiyaç var. Biz İŞKUR’dan alıma çıkıyoruz. Alıma çıktığımız temizlikçi ve güvenlik alıma binlerce başvuru var ama inanın biz bu operatör noktasında en büyük sıkıntıyı çekiyoruz. Çünkü sahada özel sektörde çok daha büyük miktarda maaş alıyorlar. Onun için alınan sertifikaların çok önemli olduğunu ifade etmek istiyorum. İş noktasında da pratiğinizi geliştirdikçe en ufak sıkıntı çekmeyeceğinizi düşünüyorum. Üçüncüsünü yaptığımız bu program için Başsavcımızı kutluyorum ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Sertifika kazananlarda başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Programa katılım sağlayan Genel Başkan Yardımcısı ve Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı Milletvekili Pelin Yılık, sertifika almaya hak kazan kursiyerleri tebrik ederek programın uygulanması sürecinde emeği geçen paydaşlara teşekkür etti.

Programa katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Çankırı Valisi Mustafa Fırat Taşolar, yapmış olduğu konuşmasında, “Her şerde bir hayır olduğuna inanan bir milletin evladı olarak bugün bunun somut anlamda vücut bulmuş bir etkinliğini sizlerle paylaşıyoruz. Bu anlamda çok mutluyum. Başta Sayın Başsavcım olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyor, sertifika almaya hak kazananlara ise hayatın geri kalan kısmında başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından kursu başarı ile tamamlayan kursiyerlere protokol üyeleri tarafından Bekoloder Operatör Sertifikaları teslim edildi.

Bu haber 1506 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum