Müjdeci, "Çankırı'da Alternatif Var Diyebilmek İçin Bu Yola Çıktık"

İftar sonrası projelerine ilişkin tanıtım gerçekleştiren Başkan Adayı Selman Müjdeci ’ye Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı M. Fatih Müjdeci Belediye Meclis Üyesi Adayı Ömer Karaman, İl Genel Meclis Üyesi Adayı Taha Mutlu eşlik etti.

Müjdeci, "Çankırı'da Alternatif Var Diyebilmek İçin Bu Yola Çıktık"
29 Mart 2024 - 10:59 - Güncelleme: 29 Mart 2024 - 11:05
Yeniden Refah Partisi Çankırı Belediye Başkan Adayı Selman Müjdeci basın mensupları ile iftarda bir araya geldi. İftar sonrası projelerine ilişkin tanıtım gerçekleştiren Başkan Adayı Selman Müjdeci ’ye Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı M. Fatih Müjdeci Belediye Meclis Üyesi Adayı Ömer Karaman, İl Genel Meclis Üyesi Adayı Taha Mutlu eşlik etti.

Kahveci Hacı Baba Restoranda düzenlenen toplantıda açılış konuşmasını gerçekleştiren Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı M. Fatih Müjdeci, “Bugün itibariyle Yeniden Refah Partisi 516 bin 800 üyeyle Türkiye’nin en büyük 3. siyasi partisi olarak tarihe geçti.” dedi.

Yeniden Refah Partisi’nin Türkiye’nin 81 ilinde kendi adaylarını çıkarttığını dile getiren Genel Başkan Yardımcısı Müjdeci, Çankırı’da da tüm ilçe ve beldelerde kamuoyunun sevdiği isimlerle seçime katıldıklarını ifade etti.

Belediye başkan adayları arasında en iyi adayın Selman Müjdeci olduğunu vurgulayan Genel Başkan Yardımcısı Müjdeci, “Adaylar arasında da eğitim ve donanım bakımından da en iyi adaylardan bir tanesi hatta en iyi adayın bizde olduğunu ifade edebiliriz. Çünkü işin ehli olarak biz yola çıktık.

Ahlaklı belediyecilik şiarıyla çıktığımız yolda da memleketi yönetecek belediye başkanlarımızın da işin ehli olması gerektiğini, inancımızın gereği olduğunu ifade etmiştik. Bugün de çıktığımız istikamette de kendi adaylarımızın söylemlerimizle, eylemlerimizin örtüşünü görmekteyiz. Bu da Yeniden Refah Partisi’nin istişareyle hareket ettiğinin göstergesidir. Aynı şekilde ilçelerde de kamuoyunu sevdiği, tanıdığı isimlerle yola çıktık. Orada da inşallah birçok yerde de sürpriz yapacağız.” şeklinde konuştu.


Türkiye’nin birçok ilinde Yeniden Refah Partisinin sürpriz yapacağına inandıklarını belirten Müjdeci, milletin 31 Mart günü sandıkta değişimin merkezi Yeniden Refah Partisi ile bütünleşeceği temennisinde bulanarak ve tüm adaylara başarılar dileyerek sözlerini sonlandırdı.

“Çankırı’da alternatif var diyebilmek için bu yola çıktık” sözleriyle konuşmasına başlayan Yeniden Refah Partisi Çankırı Belediye Başkan Adayı Selman Müjdeci, “Yaklaşık olarak partimiz beş yıldır Çankırı’da siyaset üretmektedir. Vatandaşın problemlerine çözüm üretmek odaklı şeklinde çalışmaktadır” dedi.

Belediye Başkanının hizmet bilinci içinde olması gerektiğini vurgulayan Başkan Adayı Müjdeci, Çankırı için 32 tane ana başlıkta proje ürettiklerini belirtti.

Müjdeci, “Birincisi artık Çankırı’nın modern bir şehir haline gelmesini sağlamak. İkincisi son 5 senedir Türkiye gündeminden düşmeyen afetlere dayanıklı bir şehir oluşturmamız gerektiği. Bununla birlikte yavaş yavaş fabrikaların artmasıyla Çankırı’nın sanayi şehrine dönüştürülmesi gerektiği gerçeği, sosyal şehri oluşturmamız gerektiği, yeşil bir şehir oluşturmamız gerektiği, genç, engelsiz ve turizm etkisiyle oluşabilecek bir şehir gerçekleştireceğiz. En önemlisi de son yıllarda eksikliğini hissettiğimiz bir spor şehri olmaktan uzak kaldığımız için bunu biz belediye, yerel yönetimlerle gerçekleştirmek istiyoruz ve projelerimizde bu mottolar üzerine kurduk.” İfadelerinde bulundu.


Çankırı’nın her yerini tek tek gezdiklerini dile getiren Başkan Adayı Müjdeci, vatandaşların istek ve talepleri doğrultusunda projeler ürettiklerini ifade etti. Çankırı’nın her kesiminden vatandaşları, öğrencileri dinleyerek ve talepleri dikkate alarak Çankırı’nın sorunlarına çözüm olacak projeler ürettiklerini belirten Başkan Adayı Müjdeci, düzenlenen toplantı kapsamında şu başlıklardaki projelerine değindi, “

Çankırı’nın Kalbine Tarihi ve Modern Çarşı
Finiküler Projesi
Teleferik Projesi
Aile Destek Merkezi
Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi
Engelsiz Yaşam Merkezi
İleri Seviye Sürüş Teknikleri Pisti
Kariyer ve İstihdam Bürosu
Öğrencilerimize Tatil Bursu
Halk Ekmek Tanzim Satış Yerleri
Modern Taksi Durakları
Yaşlı Destek Merkezi
Esnaflarımıza Personel İstihdam Projesi
Yaren Evi Projemiz
Basınevi Projesi
Depreme Dayanıklı Mahalle Dönüşümü
Aylık 10 M3 Ücretsiz Su Projesi
Fuar ve Kongre Alanı
Teknolojik Katlı Otopark Çözümleri
Yeni Kooperatif Özel Sanayi Tesislerin Kurulması
Yeni Galericiler Sitesi
Ücretsiz Bölgesel İnternet ve Şarj Ünitesi Projesi
Askere Giden Mehmetçiklerimize Uğurlama Desteği
Kadınlar Kulübü
Tematik Sokaklar
Sağlıklı Yaşam
Uygulamalı Eğitim Merkezi
Dijital Stüdyonuz Bizden
Soğuk Hava Deposu
Spor Kulüpleri İçin Kamp Alanı ve Sosyal Tesis
Spor Takımları ve Milli Sporculara Mali Destek Program
Anadolu Kütüphanesi

Projelere ilişkin detaylı sunumun ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Adayı Selman Müjdeci tüm başkan adaylarının verdikleri vaatleri not ettiklerini ve seçim sonrası takipçisi olacaklarını ifade etti. Çankırı için asıl yapılması gerekenin depreme dayanaklı bir şehir oluşturmak olduğunu vurgulayan Müjdeci, seçilmemesi durumunda da seçilen Belediye Başkanına projelerini götüreceğini dile getirdi. Kent Meydanı Projesine ilişkin yöneltilen soruya cevap veren Başkan Adayı Müjdeci kent meydanının ortak akıl ve ortak kararla yapılmadığını bu nedenle çok eleştiri aldığını ifade etti.

Samimi ortamda sohbet havasında gerçekleştirilen program toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Bu haber 1212 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Tuncay Hoca
    2 hafta önce
    Ey insan yapamayacağın şeyleri neden konuşursun. Şu sunulan proje denilen bir çok şeyin belediye ile ilgisi yoktur. Halk sağlam ev ve rahat ulaşım yapacak yol, geçecek köprü, temiz su, tıkanmayan kanallar ve iş alanı olan sanayi bölgesi istiyor. Uyduruk vaatleri ne yapsın bu millet. Yapacağınız işleri konuşun siz. Vesselam...