Şantiye'ye Dönen Çerkeş'te Art Arda Temeller Atılıyor

Çerkeş'in vizyonuna değer katacak, Çarşı merkezinin cazibesini arttırmakla birlikte ilçede araç park sorununu büyük ölçüde...devamını okuyunuz.

Şantiye'ye Dönen Çerkeş'te Art Arda Temeller Atılıyor
02 Kasım 2023 - 07:30 - Güncelleme: 02 Kasım 2023 - 07:52
Çerkeş Kent Meydanı, Kapalı Yer Altı Otoparkı Ve Müftülük Binası Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi

Çerkeş ilçemizde 01.11.2023 Çarşamba günü kent meydanı, kapalı yer altı otoparkı ve müftülük binası inşaatı temel atma töreni gerçekleştirildi.

Çankırı Valisi Mustafa Fırat Taşolar, Ak Parti İl Başkanı Koray Erdoğan, İlçe Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, Belediye Başkanı Hasan Sopacı, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Furkan Altuntaş ve teşkilatı, MHP Çerkeş İlçe Başkanı Nurullah Öztürk, kamu kurumu personelleri, STK Temsilcileri ve  Çerkeşli hemşehrilerimizin katılımıyla temel atma töreni düzenlendi.

Çerkeş'in vizyonuna değer katacak, Çarşı merkezinin cazibesini arttırmakla birlikte ilçede araç park sorununu büyük ölçüde rahatlatacak olan ve toplamda 3500 m2'lik alana sahip Kent Meydanı 2200 m2 alana inşa edilecek. 72 araç kapasiteli, 10 adet elektrikli araçlar için şarj istasyonu, yıkama ve yağlama ünitesi bulunan çift asansör ve çift merdivenli Yeraltı Otoparkı ve Kent Meydanı'nın üzeri granit ve bazalt taşlar ile kaplanacak.

Ağaçlandırma, yeşil alanlar ve dinlenme alan çalışmaları sonrasında yaklaşık bir yıllık sürede vatandaşların hizmetine açılacak.

Törende konuşan Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, “Hayallerimizi tek tek gerçekleştirmek için çalışıyoruz ve bunları gerçekleştirmeninde haklı gururunu yaşıyoruz. Birçok Profesör, şehir plancı ve mühendislerden bilgi alarak Şehir vizyon planı oluşturduk. Bu yaptığımız projeler de şehir vizyonumuzun projeleridir. Müftülük binasının bodrum katı konferans ve toplantı salonu, zemin katı alış veriş merkezi ve üst katlarında müftülük binası olarak kullanılacak. 72 araçlık otoparkta ise 10 tane elektrikli şarj istasyonu yer alacak.” dedi.

Bu haber 4626 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum