Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen'in AK Parti İl Başkanından 3 Talebi Var

Biz Gazetecilerle sohbet eden Esen, Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik’in “Çankırı Belediye Başkanı’nın bugüne kadar bizden bir talebi olmadı” açıklamasının hatırlatılması üzerine sorumuzu cevapladı yumdu gözünü, açtı ağzını çatır çatır konuştu.

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen'in AK Parti İl Başkanından 3 Talebi Var
07 Eylül 2019 - 11:35

Esen’in AK Parti İl Başkanı Çelik'ten 3 Talebi Var

 

Esen, “Çankırı Devlet Hastanesine bir Başhekim bulunmasını, Hastanenin Sağlık Ocağı görünümünden bir an önce çıkarılmasını ve yıllardır bitirilemeyen çevre yolunun ivedilikle bitirilmesini, yapılacaksa, fazla oyalatılmadan yeni şehir hastanemizin yerinin belirlenmesini talep ettiğini vurguladı.” 

 

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik’in “Çankırı Belediye Başkanı’nın bugüne kadar bizden bir talebi olmadı” açıklamasına net yanıt verdi. Çankırı'da sağlık sektöründe yaşanan kaos üzerinden cevap veren Esen, siyasi mesajıyla adeta taşı gediğine koydu.  Başkan İsmail Hakkı Esen, Çivitcioğlu Medresesi'nde düzenlediği basın toplantısında, başkanlığı döneminde yapılan faaliyetleri anlattı. Gazetecilerle sohbet eden Esen, Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik’in “Çankırı Belediye Başkanı’nın bugüne kadar bizden bir talebi olmadı” açıklamasının hatırlatılması üzerine konuştu.

 

AK Parti’den üç talebi olduğunu, taleplerini daha da çoğaltabileceğini aktaran MHP'li Esen, sorunlar yumağı haline gelen Çankırı Devlet Hastanesine bir Başhekim bulunmasını, Hastanenin Sağlık Ocağı görünümünden bir an önce çıkarılmasını ve yıllardır bitirilemeyen çevre yolunun ivedilikle bitirilmesini talep ettiğini vurguladı.  Esen’in göreve geldiği günden buyana yaptığı 4 aylık harcamalar ile 2017 ve 2018 yılları 4 aylık aynı dönemde ki harcamalar arasında ki büyük mali uçurum dikkatlerden kaçmadı. Karşılaştırılmalı dört aylık bilançolarda geçtiğimiz yıllarda belediyeye yapılan bağışlar, kültür müdürlüğü ve özel kalem müdürlüğü harcamalarının milyonlarca liralık astronomik rakamlara ulaştığı görüldü.

 

Bağışçılar Esen’i sevmediler (!)-

 

Öte yandan Çankırı Belediyesine yapılan bağışların yıllara göre 4 aylık karşılaştırmalı rakamları ise Esen döneminde şaşırtan düşüşü gözler önüne serdi. Belediye kasasına alınan bağış ve yardımlar 2017 yılında 1 milyon 525 bin 18 lirayı aştı. 2018 yılının aynı döneminde ise hayırseverler (!) belediye bütçesine 1 milyon 283 bin 630 lira yatırdı. Hakkı Esen döneminde ise bağışlar adeta dip yaparak 49 bin 89 liraya geriledi.

 

 

Başkan Esen

 

 

Milletvekili Akbaşoğlu

 

 

Milletvekili Çivitçioğlu

 

 

AK Parti İl Başkanı Çelik Bu haber 3909 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • hamdi türkben
    1 yıl önce
    Önce daha önce bagış yapanlarla görüşün başkanım binaya 1 fazla vermezseniz kim bagış yapar yada bir yeri imara açmazsanız kim bagış yapar öncelikle daha önce bagış yapanlarla görüşün bu bagışı neden yaptınız diye birde yaptıgı işe bakın zaten çözeceksiniz olayları kolay gelsin.