Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen Projelerini Anlattı

Esen, 5 yıllık görev süresinde yapılan hizmetleri ve gelecek nesiller için ürettikleri projeleri anlattı. Ayrıca, yeni projelerini de katılımcılara tanıttı.

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen Projelerini Anlattı
03 Mart 2024 - 02:31 - Güncelleme: 03 Mart 2024 - 14:42
Coşku Salonlara Sığmadı!!

Geceye MHP Çankırı Milletvekili Pelin Yılık olmak üzere çok sayıda partili ve Başkan Hakkı Esen'i destekleyenlerin katıldı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çankırı Milletvekili Pelin Yılık olmak üzere, İl Başkanı Ahmet Kurt, 23. Dönem Çankırı milletvekili Ahmet Bukan ile, İl Genel Meclisi Üyesi, Belediye Meclis Üyesi adayları, teşkilat yöneticileri ve partililerin katıldığı geceye Azeri sanatçı 'Azerin' de renk kattı...

Çankırı Belediye Başkanı ve MHP Belediye Başkanı adayı İsmail Hakkı Esen, Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu'nda düzenlenen programda projelerini anlattı.

Esen, 5 yıllık görev süresinde yapılan hizmetleri ve gelecek nesiller için ürettikleri projeleri anlattı. Ayrıca, yeni projelerini de katılımcılara tanıttı.

Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu'nda düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Kur'an-ı Kerim tilaveti ve edilen duanın ardından İl Başkanı Ahmet Kurt partililere seslendi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çankırı Milletvekili Pelin Yılık, yaptığı konuşmada, Çankırı'ya hakkıyla 5 yıl hizmet etmenin gururunu yaşadıklarını söyledi.

İsmail Hakkı Esen'in 2022 yılında Türkiye’nin en başarılı belediye başkanı seçildiğini belirten Yılık, "Çok şükür ki başarılı hizmetleri sayesinde bugün Çankırı'yı Türkiye'de tanımayan yok. Belediye Başkanı'mız üretken belediyecilik anlayışıyla hizmet ettiği Çankırı'da ilimizi çağdaş bir şehir haline getirme yolunda çok büyük adımlar attı. Altyapı hizmetlerindeki başarılı çalışmalarıyla şehrimizin temel ihtiyaçlarını karşılamak için çaba harcadı. Yollarımız, kaldırımlarımız ve altyapı sistemlerimiz modern bir görünümüne kavuştu." diye konuştu.

Çankırı'nın sadece fiziksel değil, sosyal ve ekonomik olarak da dönüşüm geçirdiğini dile getiren Yılık, "Artık bundan sonra Çankırı'mız için durmak yoktur.

Vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artırmak için yaptığımız çalışmaların meyvelerini topluyoruz ve daha da ileri gitmek için kararlı bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Bizler gücümüzü sizlerin desteğinden, sevgisinden alıyoruz. MHP teşkilatları olarak Çankırı'mızda tek yürek olup kenetlendik." ifadelerini kullandı.

Pelin Yılık'ın konuşmasının ardından son 5 yılda yapılan hizmetlerle ilgili sinevizyon gösterimi sunuldu.

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen de 5 yıllık görev süresinde laf değil, iş ürettiklerini söyledi.

Çalışmalarında seçimler için değil, gelecek nesiller için projeler ürettiklerini belirten Esen, şunları aktardı:

"Fakat 5 yıl çok çabuk geçti. Bu 5 yıllık süreçte çok sıkıntılar atlattık.

Bunları hep beraber yaşadık. Bütçe disiplini ile başladığımız 2019 yılında mazbatayı aldığımızda ekonomisi zayıf bir belediye devralmıştık. Akabinde 1 yıl geçtikten sonra bütçeyi düzelttik derken 100 yılda bir gerçekleşebilecek pandemiyle karşı karşıya geldik. Bunları, yaşadığımız süreçteki zorlukların hiçbirini bahane etmeden bugüne kadar 178 proje ürettik. Bunların 63'ü dev projelerdi."

Görev süresinde yaptıkları projeleri anlatan Esen, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bunları niye yapıyoruz? Benim doğduğum, büyüdüğüm bu şehre borcum var.

Bu vatana borcum var. Allah bizlere nasip etti hiçbir bahanesiz, tereddütsüz, fakatsız, lakinsiz bu şehre hizmet etmeyi, önce ona inanıyorum. Bizim bahaneler üretecek zamanımız yok. Bizim lafa lafla karşılık verecek durumumuz yok. Bizim fakatlara, lakinlere ayıracak zamanımız yok. Varsın herkes bir şeyler söylesin, iftiralar atsın bizim bunlara cevap verecek durumumuz da yok. Biz işimizi yapıyoruz, Allah rızası için Hak yolunda halkımıza hizmet etmeye gayret ediyoruz. Biz kavga etmeye gelmedik. Bana bazen 'Başkan'ım 2024'teki en büyük projen nedir?' diye soruyorlar. En büyük projem insanların gelir seviyesi ne olursa olsun bu şehirde ailesiyle beraber huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir şekilde yaşayabilmeleri. Allah nasip ederse 1 Nisan'dan sonra kimsenin bu şehrin huzurunu bozmasına müsaade etmeyeceğiz.”

Proje tanıtım toplantısı büyük bir coşkuyla gerçekleşti, Azeri sanatçı 'Azerin' de renk kattı...

Konuşmanın ardından Esen, yeni projelerini katılımcılara tanıttı.

Başkan Esen, tek tek açıkladığı ve toplamda 41 projesini aktardığı gecede kendisini destekleyenlerden ve Çankırılı'dan 5 yıl daha görev vermelerini talep etti.


'Misyon', 'Vizyon' Ve 'Hedefimiz' Diyerek Giriş Yaptı

Başkan Esen'in 'proje tanıtım kitapçığı'nda 'giriş' bölümü "Misyonumuz', 'Vizyonumuz' ve 'Hedefimiz' başlığı ile yeraldı.

Misyonumuz

- Yerel hizmetlerin zamanında, hızlı, ekonomik ve adil bir şekilde sunulduğu,
- Çevreye duyarlı ve mimari estetiğe önem veren, toplumsal çıkarları gözeten plan ve projelerin yapılıp uygulandığı,

- Doğal, tarihi ve kültürel mirasın korunduğu,
- Her türlü afete hazırlıklı, fiziki ve sosyal alt yapının,
- Yeterli yeşil alanların, spor alanlarının ve sosyal donatıların sağlandığı,
- Yoksulların ve dezavantajlı toplumsal kesimlerin gözetildiği,
- Hizmette eşitlik ile vatandaşı bilgilendirmenin amaç edinildiği yaşanabilir çağdaş kent ortamının temin edilmesidir.

Vizyonumuz

Vizyonumuz; Millî ve manevi değerleri koruyarak, tüm yerel yönetimlere model olacak bir belediyecilik anlayışı ortaya koymaktır.

Hedefimiz

Yerel yönetimlerin etkin gücünü en üretken biçimde kullanarak Çankırı'yı çağdaş, yaşanabilir ve huzurlu bir kent vizyonuna ulaştırmaktır.


Esen’in Projeleri!


- Çankırı Belediyesi Bilim Merkezi

Kurumumuz bünyesinde hizmete açacağımız Bilim Merkezi'yle kâr amacı gütmeden, eğitim ve öğretime destek olacağız. Gençlerimizi geleceğe emin adımlarla ve daha donanımlı şekilde hazırlayacak olan Merkez, bilimin kapısını aralayacak.

- Çankırı Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi

Çankırı'da yaşayan tüm engelli kardeşlerimizi ve ailelerini ulaşılabilir ve modern bir tesise kavuşturarak, engelli vatandaşlarımızın sosyal kültürel ve sağlık bakımından desteklenmesi, problemlerin çözümünde rehberlik edilmesi ve her türlü ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanmıştır.

- Kentsel Dönüşüm 5 ve 6'ncı Etap

Kentimizde yaşanan konut problemini kökünden çözmek için tasarladığımız kentsel dönüşüm projesi ile hemşehrilerimizin daha güvenli ve ekonomik konutlara ulaşmasının önünü açacağız. Karataş ve Karatekin Mahallelerini kapsayan 57 bin m2 alan üzerine inşa edilecek sosyal yaşam alanlarının yanı sıra 3+1 ve 2+1 şeklindeki toplam 1018 konut ile yeni bir yaşam merkezi oluşturacağız.

- Uydu Kent

Belediyemizin satın aldığı 242 dönümlük arazi üzerinde planlanan 'Uydu Kent Projesi'nde 2056 konutun yanı sıra sosyal alanlar, bisiklet yolları, rekreasyon alanları, çocuk oyun alanları ve 358 müstakil parsel ile yeni bir yaşam merkezi oluşturmayı hedefliyoruz.

- Kentsel Dönüşüm 3 ve 4'üncü Etap

Karatekin ve İncili Çeşme Mahallesi sınırlarını kapsayan ve üzerindeki yapılaşma durumu dikkate alınarak hak sahiplerinin mağdur edilmeyeceği şekilde dönüşümü sağlanacaktır. Bölgedeki vatandaşların da ihtiyaçları gözönünde bulundurularak tasarlanan yapılar, huzurlu ve güvenli bir yaşam alanlarına dönüşecektir. Sosyal alanların yanı sıra çocuklar için de özel oyun alanlarının bulunduğu bölge, şehrin cazibe merkezi haline gelecektir.

- Çankırı Belediyesi Sanayi Meslek Edindirme Merkezi

Kamu ve özel sektörün hem yeni personel hem de mevcut personellerinin eğitilmeleri ve gelişimleri için daha etkin bir süreç içerisine girmelerinin sağlanması, kalifiye personel eksikliğine bağlı olarak gerçekleştirilemeyen teknolojik yatırımlar için özel sektörün risk olarak gördüğü nitelikli işgücü ihtiyacının karşılanması amaçlanmaktadır.

- T.C. Çankırı Belediyesi Sanayi Kooperatifi


Çankırı Küçük Sanayi Sitesi'nde bulunan sanayici esnafımızın daha uygun, ekonomik ve daha iyi koşullarda çalışabilmelerine olanak sağlayacak şekilde tasarlanan 65 bin m2 alan üzerine farklı iş kollarının siteler halinde yeraldığı 250 dükkan ve sosyal donatılardan oluşan Sanayi Kooperatifi'nin kurulmasına öncülük ederek esnafımızın kendi işyerlerinin sahibi olmasını sağlayacağız.

- T.C Çankırı Belediyesi CER Binası Restorasyonu

Şehrimizin Tescilli Kültür Varlığı olan CER Binası'nı kültür ve sanat etkinlikleri için restore edeceğiz. İçerisinde fuaye ve sergi salonları olan CER Binası, sanatseverlerin hizmetinde olacak.

- T.C. Çankırı Belediyesi Galericiler Sitesi

Kentimizin muhtelif yerlerinde zor şartlar altında hizmet veren galerici esnaflarını, nezih, sosyal donatılarla bezenmiş, modern bir Galericiler Sitesi'nde biraraya getireceğiz.

- T.C. Çankırı Belediyesi Binicilik ve Go-Kart Tesisi


Şehrimize kazandırdığımız aquapark yanına oluşturduğumuz sosyal alanlarla Deveciler Bölgesi eğlencenin merkezi olacak. Go-Kart pistinde gençlerimiz doyasıya eğlenirken, binicilik alanımızla hemşehrilerimiz hem spor yapabilecek hem de sosyal aktivitelerden faydalanacak.

- T.C. Çankırı Belediyesi Ek Hizmet Binası

Belediye Ek Hizmet Binası, vatandaşlarımızın belediye hizmetlerinden daha hızlı ve konforlu şekilde faydalanmaları için tasarlanmıştır. İçerisinde abonelik, tahsilat ve danışma gibi hizmetlerin yeraldığı binada ayrıca kent tarihini ve kültürünün detaylı şekilde anlatıldığı tanıtım alanları da yeralacaktır.

- T.C. Çankırı Belediyesi Yenilenebilir Enerji Kaynakları

İçme suyu ishale hattına kurulacak, çevreye duyarlı yenilenebilir enerji için 3 adet hidroelektrik santral ile 1102 kw güce sahip tesis kurulması planlanmaktadır. Bu tesislerin devreye alınması ile birlikte belediyemize yıllık 33.5 milyon TL gelir elde edilecektir. Ayrıca proje izinleri alınmış olan GES2 santrali ile de yıllık ortalama 1.5 milyon kwh elektrik üretim sonucu 5.5 milyon TL gelir elde edilecektir.

- Tatlıçay ve Acıçay Birleşimi Dere Islahı

Ankara - Kastamonu güzergahı boyunca şehrimizin ortasından geçen Tatlıçay'ı 55 günde ıslah ettik. Islah çalışmaları, aydınlatma, dekoratif korkuluklar ve peyzaj çalışmaları ile kent estetiğine büyük katkı sağladık. Peyzaj düzenlemesi tamamlanan Tatlıçay'ın ardından Acıçay'da ıslah ve rehabilite çalışmalarına başlıyoruz. İki çayın birleşmesiyle çaylarımız şehrin gerdanlığı haline gelecek.

- T.C. Çankırı Belediyesi Kırkevler Dönüşüm Projesi

Sosyal Konutlar Bölgesi olarak bilinen Kırkevler Mahallesi'nde yeralan riskli yapıları mülk sahiplerinin tüm hakları korunarak yerinde dönüşüme olanak sağlayacak Kentsel Dönüşüm Projemizle, bölgedeki konut sorunu sona erecek. Kimseyi mağdur etmeyecek şekilde imar çalışmaları tamamlanan bölge inşaat çalışmalarına hazır hale getirildi. Kırkevler'de hiç kimse mağdur olmayacak.

- T.C. Çankırı Belediyesi Kültür Merkezi

Yaklaşık 18 bin m2 kapalı alana sahip olan Kültür Merkezimiz, hamam, sauna, konferans, toplantı, tiyatro salonları ile her türlü sanat performanslarının sahneleneceği teknik donanımlara sahip modern bir merkez olarak hemşehrilerimize hizmet edecektir.

- T.C. Çankırı Belediyesi Hasta Yakını Konuk Merkezi

Kalacak yeri olmayan hasta ve yakınlarına hizmet vermek üzere kurulan tesis, tedavi görmekte olan ve konaklama sıkıntısı çeken hasta ve yakınlarına ücretsiz barınma olanağı sunacak.

Mahalle Taziye Evi

Hemşehrilerimizin taleplerinden olan 'Mahalle Taziye Evleri', vatandaşlarımızın taziyelerini daha iyi bir ortamda kabul etmelerini sağlamak amacıyla tasarlanmıştır.

- T.C. Çankırı Belediyesi Mezbahane

Ellisekiz
günde yapımını tamamladığımız Türkiye'nin en modern, İç Anadolu'nun en büyük Modern Hayvan Pazarımıza entegre olarak tasarladığımız mezbahane, günlük 300 büyükbaş, 500 küçükbaş kesim kapasitesine sahiptir. Tüm atıkların arıtma tesislerinde arıtıldığı, tamamen otomasyona bağlı, sağlık kurallarına uygun hijyenik bir sistem planlanmıştır.

- Terminal Kavşağı

Şehir girişindeki trafik yoğunluğunu ortadan kaldıracak olan kavşak projesi ile hem kent trafiğini rahatlatacak, hem de kesintisiz ulaşımın önünü açacağız.

- T.C. Çankırı Belediyesi Şehirler Arası Otobüs Terminali

Şehrimize gelen misafirlerimizi ilk karşılayan Terminal binamızı kentimize yakışan hale getiriyoruz. 24 bin m2 alan üzerine inşa edilecek binada, gişelerin yanı sıra yöresel ürünler çarşısı ve sosyal alanlar bulunacaktır. Çevre Yolu bağlantısı da bulunan yeni terminal binası şehirlerarası ulaşım ağına pozitif katkı sunacaktır.

– Hacı Murad-ı veli Türbesi ve Cami

Şehrimizin manevi mirasına sahip çıkmak adına tasarlanan proje kapsamında mevcut yapılar korunarak yeni meydan düzenlemesi, müze-sergi üniteleri, hediyelik eşya ve yöresel ürünler için satış alanları ve kompleksin ihtiyaçlarını karşılayacak mini meydan yapılması planlanmıştır. Otopark alanları yeniden düzenlenerek kullanılabilirliği arttırılmış ve araç yolu üzerine yeni otopark alanı oluşturulmuştur. Asa Suyuna yeni bir yapı tasarlanarak ringli bir güzergah ile ulaşım sağlanmıştır. Bu güzergah üzerinde Hacı Murad-ı Veli hakkında bilgi panoları, seyir terası ve dinlenme alanları bulunmaktadır.

– Tarım ve Hayvancılık Porjesi

Mevcutta üretimi devam eden ve günlük 3 bin litre işleme kapasitesine sahip olan Çankırı Belediyesi Süt İşleme Tesisimizin ihtiyacı olan sütü kendi çiftliğimizdeki hayvanlardan temin edeceğiz. Çankırı'yı tarım ve hayvancılık kenti yapacağız. Atıl arazilerimizi değerlendirecek, elde edilen mahsulleri dar gelirli ailelere ulaştıracağız. Kuracağımız serada ata tohumları yetiştireceğiz.

- T.C. Çankırı Belediyesi Mobil Ekmek Fırını

Mobil Fırın; heyelan, deprem, çığ, sel ve yangın gibi olası tehlike durumlarında mağdur insanlarımızın ihtiyaçlarını gidermek adına tasarlanmıştır. Çankırı Belediyesi'nin hazırladığı Mobil Tuvalet, Mobil Tribün ve karavanla birlikte hizmet verecek olan Mobil Ekmek Tırı, ayrıca normal günlerde de dar gelirli ailelerin hizmetinde olacaktır.

– Attarlar Sokak Çarşı

Hamamı ile Attarlar Sokak bölgesini kapsayan projemizde restore çalışmaları ile tarihi çınarın gölgesinde bir kapalı çarşı oluşturulacak. Çarşı Hamamının da faaliyete geçirilmesiyle hareketlenecek olan bölge, yeniden eski günlerine kavuşacaktır.

– Demirciler Arastası

Çankırı'nın en eski yerleşim alanlarından olan ve eski Çankırı Çarşısı olarak bilinen Demirciler Arastası aslına uygun olarak restore edilecek. Esnaf ve vatandaşların talep ve önerileri de dikkate alınarak hazırlanan projede çarşının yeniden eski canlı günlerine kavuşması hedeflenmekte.

- T.C. Çankırı Belediyesi Gençlik Merkezi

Çankırı gençliğinin beden ve ruh sağlığını korumak, sosyo-kültürel gelişimlerini desteklemek, ilgi alanları doğrultusunda eğitimlerine katkı sağlamak ve beceri kazandırmak amacıyla tasarlanan projemizde, etkinlik alanları, spor alanları, sosyal yaşam alanları, okuma alanları ve çeşitli aktivite alanları yer alacaktır.

- T.C. Çankırı Belediyesi Spor Lisei

Yetenekli çocuklarımızın üst düzey sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamak amacıyla tasarlandı. İçerisinde 12 adet derslik bulunan merkezimizde ayrıca açık ve kapalı spor salonlarının yanısıra antrenman salonları da yer almakta. Okulda yeterli fiziksel ve eğitsel altyapı oluşturularak öğrencilerin spor aktivitelerine erişimlerinin sağlanması, sporun tabana yayılması, öğrencilerin erken yaşta spora yönlendirilesi ve yetenekli öğrencilerin keşfedilmesi, bilinçli, ahlaklı ve elit sporcuların ortaya çıkması, branşlarında uzmanlaşarak uluslararası spor camiasında Türkiye'yi temsil edecek sporcuların yetişmesi amaçlanmaktadır.

- T.C. Çankırı Belediyesi Hafif Raylı Sitem

İmara yeni açılan alanlarla, gelişen ve büyüyen şehrimizdeki ulaşım ağını genişletmek adına Valilik Bölgesi ile Tuzlu Toki arasında hafif raylı sistem planlanmaktadır. Çevreye duyarlı, yenilenebilir enerji üretimimizle destekleyeceğimiz hafif raylı sistem, kent içi ulaşımda zaman tasarrufu, rahatlık ve kolaylık sağlamayı hedeflemektedir.

- T.C. Çankırı Belediyesi Yaran Evi

Öz kültürümüz olan Yaren'i gelecek nesillerimize aslı gibi aktarılması için kuracağımız 'Yaren Evi'miz tüm yarenlerimizin hizmetinde olacak.


- Valilik Kavşağı

Resmi kurumların ve okulların bulunduğu Ankara yolu üzerindeki trafik yoğunluğunu azaltacak olan üst geçit projemizle, hem kesintisiz ulaşımın önünü açacağız, hem de farklı bölgelerin şehir merkezine uğramadan birbirleri ile bağlantısını sağlayacağız.

- Lise Kavşağı Projesi

Şehrin merkezini ortadan ikiye bölen ve trafik akışını olumsuz şekilde etkileyen tren yolunu üst geçit projemizle tamamen ortadan kaldırıyor, bölgedeki tren bekleme ve trafik yoğunluğunu azaltıyor.

- T.C. Çankırı Belediyesi Gündüz Bakımevi ve Kreşi

Okul öncesi yaştaki çocuklarımıza ve okula devam eden çocuklarımıza uzman kişi ve öğretmenlerle hizmet vereceğiz. Çocuklarımızın kültür sanat alanında ve bilimsel konularda bilinçlenmelerine katkıda bulunacağız.

- Pati Park - Hayvanat Bahçesi

Çankırı'mızı tüm canlılarımız için güvenlik, sağlıklı ve huzurlu bir kent haline getirmek amacıyla hayata geçirdiğimiz Pati Park Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ile sevimli dostlarımızın her zaman yanında olacağız.

- T.C. Çankırı Belediyesi Sanat Sokağı

Uzunyol'u Sanat Sokağı haline getireceğiz. Geleneksel sanat ve zanaatkarların yaptıkları eserlerin sergilendiği ve satışa sunulduğu alanlar oluşturacağız.

- T.C. Çankırı Belediyesi Mahalle Yaşam Merkezi

Merkezimizde üyelerimiz için tecrübeli eğitmen kadrosuyla verilen çeşitli kursların yanısıra sosyal ve kültürel alanlarda faaliyet ve etkinlikler düzenlenecektir. Vatandaşlarımız eğitsel, sanatsal, sportif kurslar ve etkinliklerle boş vakitlerini değerlendirerek günlük hayatın yoğunluğu içinde kendilerine vakit ayırmanın, farklı kurslar ve etkinliklerle zamanlarını değerlendirmenin ayrıcalığını yaşayacaklar.

- Kına Evi

İçinde mutfak, servis alanları, sanatçı odası ve büyük bir salon yeralan Kına Evi, Türk ve modern mimari unsurlarına göre tasarlanmıştır. Vatandaşlarımızın mutluluklarına ev sahipliği yapacak olan alan, yerel kültürümüzü yansıtacak ve gelecek nesillere aktarılmasını sağlayacaktır.


- T.C. Çankırı Belediyesi Geleneksel Oyun Alanları

Minik yavrularımızın internet ortamında zaman geçirmeleri yerine, geleneksel oyunlar oynaması ve bu oyunların yaşatılması için planlanan uygun oyun alanları oluşturulacaktır.

- T.C. Çankırı Belediyesi Tuz Evleri

Yeraltı Tuz Şehri'ne dönüştürdüğümüz ve yıllık yaklaşık 1 milyon 500 bin ziyaretçi ağırlayan Tuz Mağarası etrafında tasarlanan Tuz Evleri, ziyaretçilere konaklama imkanı sunarken hem kent tanıtımına hem de kent ekonomisine katkı sağlayacaktır.

- Esentepe İmar Projesi

Esentepe Mahalle sakinlerinin yaşadığı doğalgaz ve altyapı hizmetleri gibi sıkıntıları Esentepe İmar Projesi ile çözüyoruz. Yapılacak imar çalışmaları ile Esentepeli hemşehrilerimizin yıllardır süregelen problemlerine hiç kimseyi mağdur etmeden kesin ve kalıcı bir çözüm getiriyoruz.

Sosyal Projeler

- Minik Dostlarımızın Yanında Olacağız

Kurmayı planladığımız mama üretim tesisiyle, kentimizdeki lokanta ve restorantlardan toplayacağımız yemek atıklarını ısıl işlemden geçirerek press aracılığı ile kuru mama haline getireceğiz. Hem israfı önleyeceğiz hem de patili dostlarımıza destek olacağız.

- Arama Kurtarma Ekibi Kuracağız

Çalışmalarına başladığımız ÇAKUT (Çankırı Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi) ile tüm afet ve zor günler için en kısa sürede gönüllüler ve donanımlı personel ile birlikte faaliyete başlayacaktır.

- Kadınlarımıza Mikro Kredi Desteği

Kadınlarımızın sosyal yaşama ve iş hayatına katılmalarının önünü açarak, üretimde ve ekonomide söz sahibi olmalarını sağlamak için belediyemiz bünyesinden mikro kredi desteği sağlayacağız. Ürettikleri el ürünlerinin satışı noktasında destek olacağız.

- İstihdam Hamlesi

Üretken belediyecilik vizyonumuzla kurduğumuz tekstil atölyemizi fabrika düzeyine çıkartacağız. Ayrıca farklı alanlarda da kuracağımız üretim tesislerimiz ile büyük bir istihdam hamlesi başlatacağız.

- Erasmus+ - Avrupa Gönüllü Hizmet Projesi

Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı aracılığı ile 17-30 yaş arası Çankırılı gençlere 2 ila 12 aylık sürelerde Avrupa ülkelerinde sosyal içerikli projelere katılım imkanı sağlayacağız.

- Engelsiz Cafe

Projemiz ile özellikle down sendromlular başta olmak üzere, engelli bireylerin mesleki rehabilitasyonla sosyal becerilerinin, iletişim becerilerinin ve özgüvenlerinin geliştirilmesi amaçlanıyor. Engellilere iş ve sosyal hayata adaptasyonları için çalışma imkanı da sunulacak.

- Çocuklar İçin Trafik Kültürü Eğitim Parkuru

Projemizin amacı ilimizde trafik kazalarının ve kayıplarının en aza indirilmesi için öğrenim çağındaki öğrencilerimize trafik farkındalığını sağlamak üzere trafik eğitimi sunulacaktır.

- Tüm Cami Bakım ve Peyzaj Düzenlemeleri

Kentimizde bulunan tüm türbe ve camilerin bakım ve peyzaj düzenlemeleri yapılarak, vatandaşlarımızın daha nezih bir ortamda ibadet yapmaları sağlanacaktır.

Program sonrası mikrofonları uzarak görüşlerini aldığımız vatandaşlar, "Geliyor Gelmekte Olan; Ayinesi İştir Kişinin Lafa Bakılmaz. Başkan bu sevgiyi hakediyor. Fazla söze gerek yok. Gerçek Belediyecik Gerçek Proje budur işte" ifadelerini kullanılar.

Bu haber 4948 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Vatandaş
  1 ay önce
  Her dönem duyuyoruz be kentsel dönüşüm ve lise kavşağı projesini. Ama ne konut sorunu çözüldü ne trafik. 15 yıl irfan dinçten dinledik iki dönemdirde iki partiden dinliyoruz. Kim yaparsa bir daha ki döneme oyum onadır. Vaade oy yok artık bende.
 • yaren
  1 ay önce
  Raylı sistem kenbağ dan başlayıp valiliğe kadar uzanmalı. hem şehri gezmek isteyen misafirlerimiz trafiksiz bir gezi yapmış olur hemde merkez yeniceköy, kenbağ, bahçeler karakoprü, kırkevler tarafını da Çankırı merkezde adam yerine koymuş olursunuz sayın başkan esentepe den daha önemli sorunlarımız var bir önceki başkan da esentepe ye çok yatırım yaptı orası mahallede deve yolu fidanlık tarafı yenıceköydekiler insan değilmi yaptıklarınız Çankırımıza ne katacak biride çıkıp demiyor ki gurbetteki gençlerimiz niye gurbette hep park bahçe ev kreş vs yapın projeleriniz kalabalık ancak özü azdır ben bir genç olarak iş alanı isterim taziye evini ne yapacağız çadır kurun zaten herkes kendi evinde taziye kabul ediyor iş iş iş başkanım.
 • Adaletli Osman Gazi Han
  1 ay önce
  Sonunda beklediğimiz haberleri şuan ki belediye başkanı sayın ismail bey vermiş ve ciddi depreme dayanıksız olan yerlere kentsel dönüşüm yapılacağını açıklamıştır. geçenlerde de başka bir aday olan sayın filiz kentsel dönüşüm yapacağız dedi. bu sebeple her iki adayın da projesinde depreme dayanıksız yerleri dile getirmesi beni oldukça mutlu etti. gördüğüm kadarı ile her ne kadar da kendisine oy vermesemde sayın ismail bey çankırı'mıza elinden geldiği kadarı ile hizmet etmiştir. eğer vatandaşlarımız yetki verirse bu verdiği sözleri tutacağını düşünüyorum. her iki aday için ise seçimlerde başarılar diliyorum. Ayrıca bu site yönetimine de teşekkürü borç bilirim, sizler haber yapmazsanız benim gibi insanların hiç haberi olmuyacaktı. Allah sizlerden razı olsun kardeşlerim.