Çankırı'da Ekmek 8 TL Ama; Bayramda Ekmek Çıkmıyor (Özel Haber)

Haber merkezimize çok sayıda mesaj gönderen vatandaşlar bayramda ekmek bulamadıklarını söyledi. Sabah, Akşam saatlerinde ekmek almak için fırına giden vatandaşlar; "Çankırı’da tam 5 fırına gittim hepsi kapalıydı, marketlerde ekmek kalmamıştı." dedi.

Çankırı'da Ekmek 8 TL Ama; Bayramda Ekmek Çıkmıyor (Özel Haber)
12 Nisan 2024 - 00:00 - Güncelleme: 12 Nisan 2024 - 00:13
Çankırı Müthiş Bir Şehir...Değil mi?

Bayramın 1 ve 2 Gününde Ekmek Bulmak Neredeyse İmkansız Oldu!

Ramazan bayramının birinci, ikinci ve üçüncü gününde www.haberci18.com İnternet Medya Haber merkezimize çok sayıda mesaj gönderen vatandaşlar bayramda ekmek bulamadıklarını söyledi. Sabah, Akşam saatlerinde ekmek almak için fırına giden bir vatandaş; "Çankırı’da tam 5 fırına gittim hepsi kapalıydı, marketlerde ekmek kalmamıştı.

“Her bayram aynı sorunu yaşıyoruz, yeter artık Belediye ve fırıncı esnafı bu işe bir çözüm bulsun"

Belediye Başkanımızdan Ricamız!

Çankırı halkı bayramlarda nöbetleşerek fırınların açılmasını talep ediyorlar.


Haber merkezimize gelen mesajlarda şu ifadeler kullanılmıştır:

www.haberci18.com İnternet Medya
yönetmeni Mustafa Çelik kardeşim belediye bu işe istege bağlı nöbet sistemi getirmeli. Sürekli haberler yaparak nasıl Çankırı’da Eczaneler de nöbetçi sayısını ikiye çıkarttırdın, bayramlarda da nöbetleşerek fırınların açılmasını sağlamanı da Allah rızası için senden istiyoruz.

Konuyu tarafısız ve objektif olarak değerlendiren usta kalem Çelik, “Fırıncı Bir Robot Degil”

Fırıncı esnafının da bayram yapmaya, tatil yapmaya hakkı 
var!

“Fırıncıların da elbette tatile hakkı var, bayramlarda eşini dostunu ziyaret etmeye, Kurban Bayramında kurban kesmeye, ailesiyle vakit ayırmaya hakkı var ama bunu sistemli bir şekilde yapmalı. Bayram tatiline Çankırı’da ki fırınlar ortaklaşa anlaşarak vatandaşlarında mağdur olmayacağı şekilde tatil yapmaları düşünülmeli. Birazda fırıncı kardeşlerimizi anlamak lazım.

Fırıncıların bayramı yokmu arkadaş demeden de edemeyiz? Adamlar gece gündüz bayram, seyran çalışsında demiyoruz. Ama; Çankırı’da Eczaneler nöbetçi sayısını nasıl ikiye çıkardı, halkımız rahatladıysa fırıncılarlada görüşerek nöbetçi fırıncı konusu da gündeme gelmeli diye düşünüyoruz.”

Aslında belirli yerlerde bir ekmek fırınının açık olması gerekti, tıpkı nöbetçi eczaneler gibi ama nerede bizde o düşünce
?

Bayramın 1 ve 2 gününü ekmeksiz geçiren halk tepkili:

Çankırı Belediyesi Gerekeni Yapmalı; Halk Ekmek Kurulsun!

Fırınların bayramda açık olup olmama durumu fırınların insiyatifine bırakılıyor. 
Bayramda misafiri çok olanlar yandı... Bayramın birinci, ikinci günü fırınlara ekmek almak için çıkan vatandaşlar hayal kırıklığına uğradı.

“Bayramda ekmek sıkıntısı yaşanmaması için tüm tedbirlerin alınmasını istiyoruz. Çünkü ekmek üretimi, tüketimi konusunda tam bir yetersizlik yaşandığı aşıkardır. Sılayı rahime gelen insanlarımızla şehrimizin nüfusu kalabalaştı.

İlçelerine, köylerine giden vatandaşlarımız şehirden dönüşte onlarca ekmek ihtiyaçlarını alarak evlerine dönüyorlar. Ramazan ve Kurban Bayramlarının 9 günlük tatile denk gelmesiyle sırasıyla fırınların nöbetleşe açılması gerekir. Bu konuda da belediyemizden beklentilerimiz var. Vatandaşlara arife günü ekmek ihtiyaçlarını gidermelerini önerilsede; bayramın birinci ve ikinci günü fırınlar hizmet vermiyor, üçüncü günü kısmi olarak çalışanlar olabiliyor. Sözün özü vatandaş ekmeksiz bırakılmamalı. Çankırı da nöbetçi fırınlar oluşturulursa daha iyi olur kanaatindeyiz. İhtiyaç meselesi olmazsa zaten haberimizi sayfalarımıza taşımayız. Sürçü lisan yaptıysak af ola. 

Bu haber 4053 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Tuncay Hoca
  1 ay önce
  Fırıncı da elbette insandır. Bayramın 1. günü istirahat etmesi iyi olur. İnsanlar tedbiren bir gün önceden iki günlük ekmeğini alsınlar olsun bitsin. Eskiden bu iş böyle yapılıyordu. Belediyenin çok kolayca halledebileceği bir işi bu kadar gündem etmek ayıptır. İki günlük ekmek bayat oluyor efendim yenmiyor diyenlere, Filistin'de bayat ekmek bulsalar bayram yapacak insanları hatırlatırım. Vesselam...
 • Çankırılı
  1 ay önce
  Başka illerdeki fırıncılar nasıl çalışıp ekmek çıkartılıyorlarsa. Çankırı dada çıkartsınlar ordakiler insan değillermi asıl ekmek istafı çıkmayınca oluyor yetmez misafir gelir diye fazla alıyoruz oda artıyor o yüzden bayramdada çıkması daha iyi olur
 • Somuncu baba
  1 ay önce
  Belediyeye daha önce de söylemiştik talep etmiştik ama sesimizi duyan olmadı üstüne üstlük bir de bu fiyatlar makul denildi Şimdi soruyorum ₺8 iken Bu fiyatlar makul mü Çankırı halkına hizmet etmeyecekse belediye kime hizmet edecek?
 • Bir dost
  1 ay önce
  Değerli admin. Çok önemli konuya parmak basmışsın, ilgine çok teşekkür ederim. Bayramda insanları ekmeksiz bırakan fırıncıları bu insanlar bayram sonrası müşterisiz bırakabilirler. Suç Valilik ve Belediyede. Yılda iki bayramımız var zaten. Bir görevlendirme yapılması lazımdı. Ekmeğe zam dedin mi gününü geçirmezler, bayramda açmayan fırıncılar demek ki iyi kazanıyor. Ama; Allah'ın adaleti vardır elbet. Halkımızın, bayramda ekmeksiz kalmaması için gereken önlemleri Valilik, Belediye'nin alması şarttır. Herkes ihtiyacı olan ekmeği alsın ama ekmek israfı da yaşanmasın. İyi ki varsın.
 • Musa Kaya
  1 ay önce
  Benim gözlemlediğim kadarıyla bazı esnafların paraya ihtiyacı yok