Çayyolu Elektrikçi hosting PUBG Mobile UC Satın Al Seo Paketleri

Çankırı'dan 4 Öğrenci Sotfbol Milli Takım Kadrosunda (Özel Haber)

Çankırı’nın bu Softbol sporundaki ilk milli sporcusu olma özelliğini taşıyan sporcu öğrenciler Belinay Özdemir, İkranur Ünal, Gamze Kuş, Elvin Su İbişoğlu’nun...devamını okuyunuz.

Çankırı'dan 4 Öğrenci Sotfbol Milli Takım Kadrosunda (Özel Haber)
13 Haziran 2024 - 00:28 - Güncelleme: 13 Haziran 2024 - 06:39
01-06 Temmuz 2024 tarihlerinde Çekya Prag şehrinde düzenlenecek olan U15 Kadınlar Softbol Avrupa Şampiyonasına katılacak olan Türk Milli Takımı Aday Kadrosuna Çankırı Şehit Yahya Coşkuner Ortaokulu Spor Kulübünün dört sporcusu da Sotfbol Milli Takım Kadrosunda.

Çankırı’nın bu Softbol sporundaki ilk milli sporcusu olma özelliğini taşıyan sporcu öğrenciler Belinay Özdemir, İkranur Ünal, Gamze Kuş, Elvin Su İbişoğlu’nun bu seviyelere gelmesinde en çok katkısı olan Şehit Yahya Coşkuner Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Muharrem Çamalan ve Okul Müdürü Nadir Kayaş, davetten dolayı gurur duyduklarını ve inanılmaz mutluluk yaşadıklarını belirttiler.

www.haberci18.com İnternet Medya Mikrofonlarımıza konuşan Şehit Yahya Coşkuner Ortaokulu Müdürü ve Softbol Hakemi Nadir Kayaş, “Softbol ve beyzbol sporu bir Amerikan spordu. Şehit Yahya Coşkuner Ortaokulunda göreve başladıktan sonra beden eğitimi öğretmenimizle beraber 4 yıl içinde 5 Türkiye şampiyonluğu, 4 Türkiye ikinciliği, 3 Türkiye üçüncülüğü, 1 Türkiye dördüncülüğü kazandık çocuklarımızla. Bizim çocuklarımızla hedefimiz, çocuklarımızın bu sporu yapması ve devamında milli sporcu olma yolunu açmaktı.

Hedefe ulaşmak için sürekli çalışmalarımızı devam ettirdik. Yaz kış demeden çalışmalarımıza devam ettik. Çocuklarımızın gelişiminden sonra Bursa’da yapılan u-15 mili takım seçmelerinde çocuklarımız büyük bir başarı gösterdiler çeyrek finale kadar çıktık takım olarak. Ve sonucunda 4 sporcumuz Avrupa şampiyonası öncesindeki u15 gelişim kampına dahil oldu davet ettiler. Bu kamp sonrasında milli takımın ikinci kampı başlayacak ondan sonra 1-6 Temmuz tarihleri arasında Çekoslovakya Prag’da çocuklarımız u 15 Avrupa şampiyonasında ülkemizi temsil edecekler.

Şehit Yahya Coşkuner Ortaokulundan da 4 sporcumuz şu anda milli takım kampındalar. Bu çocuklarımızdan büyük ihtimalle milli olacak olanlar olacak. Bu konuda çocuklarımıza ve hocalarımıza güveniyoruz. Burası 25 kişilik geniş kadro, elemeden sonra 17’ye inecek sayı. Çankırılı kız çocuklarımız da bunların arasında olmasını umut ediyoruz. Çankırı’dan ilk defa Softbol milli takımına kadın sporcu ilk defa bizim okulumuzdan ve bizim ilimizden ilk defa girmiş olacak.” Dedi.

Bu haber 1136 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum