Belki Sizlerde Bunun Farkındasınızdır Ama; Bizden Uyarması (Özel Haber)

Çankırı’yı karış karış gezen araştırmacı bir gazeteci olarak bu günden itibaren ileriyi gördük ki siz yetkilileri uyararak hep birlikte şehrimiz için gereğini yapalım, hayır dualar alalım diye düşündük. Takdir sizlerin.

Belki Sizlerde Bunun Farkındasınızdır Ama; Bizden Uyarması (Özel Haber)
11 Eylül 2019 - 13:01

Bu memleket de halkın faydasına ne yapıldı?

 

Çankırı’da adam akıllı iş yapılmaz ki zaten, şova değil hizmete ihtiyaç var!

 

Çankırı’yı karış karış gezen araştırmacı bir gazeteci olarak bu günden itibaren ileriyi gördük ki siz yetkilileri uyararak hep birlikte gereğini yapalım diye düşündük.

 

Sayın Valimize sesleniyorum, “Şehitler, yaranlar diyarı, kaya tuzunun başkenti Çankırı’ya küsmeyiniz. Biliyoruz sizleri üzen, kıran konularda olabilir. Sonuçta 86.400 nüfuslu şehir merkezinin, artı nüfuslarını ayrı ayrı yazmak istemediğimiz ilçe, beldelerin, köylerimizin valisisiniz. Sayın valim suskunluğunuzu bozun, bu şehir ve insanları için bir neşterde siz vurun ama; izi kalsın.

 

Yapımı tamamlanan, kısa sürede taşınmak üzere hazırlıkları yapılan yeni Hükümet Binasına çalışanlar ve vatandaşlar nasıl ulaşacaklar?

 

Yeni hükümet konağı vatandaşlar ve çalışanlar acısından ulaşım yönünden problem yaratacak mı? Çankırı Belediyesi ve Valilik ulaşım konusunda dolmuşların yeni güzergah ve durak oluşturarak sıklıkla sefer düzenlenmesi ve mağduriyetlerin giderilmesi için gerekli adımlarını atacaklar mı?

 

Yapılması Gerekenleri Bekliyoruz

 

Küçük Sanayi Sitesi- Ballıca mevkiine toplu taşıma araçları gidip geliyor. Bunu biliyoruz. Sorun yaşanıyor muydu, yaşanmıyor muydu, bu güzergahtan şikayet gelip gelmediğinden fazla bilgimiz yoktu.

 

Esas Konumuza Gelecek Olursak; İleriyi Görmek Lazım! Biz Gördük ki Siz İdarecilerimizi Uyarıyoruz

 

Küçük Sanayi Sitesi- Ballıca mevkiinden sonra Adliye Binası, İl Emniyet Müdürlüğü Binası, TCDDY Makas Fabrikası, Yeni Valilik Binası okullar vs vs tesisler olarak bölge büyüdü, nüfusumuz arttı, yükümüz çoğaldı.

 

Valiliğin yeni yerine taşınmasından itibaren söz konusu güzergaha yeni duraklar uygulanmasına başlanacak mı? Toplu taşıma sisteminde yeni güzergahlar belli olacak mı? Toplu taşıma sistemi ile birlikte bu hatta büyük sorunlarla karşı karşıya gelecek miyiz?

 

Yeni sistemde üniversite, hastane, kamu kurumları ve okulların bulunduğu güzergahlarda tek hat sistemi uygulanmaya devam edilecek mi? Böylelikle kamu kurumlarında çalışan memur, işçi, vatandaşlar ve öğrencilerin gidecekleri yere kısa zamanda ulaşmaları sağlanacak mı?

 

Aşağıda tek bir örneğini verdiğimiz bölge haricinde belki başka bölgelerde de böyle sıkıntılar olabilir bir bir araştırmak lazım.

 

Kenarda köşede kalan ara hatlar belirlenmiş, dolmuş durakları monte edilmiş hazır bekleyen, fakat ne hikmetse bir türlü Çankırı Belediyesine bağlı toplu taşıma araçların Abdulhalik Renda Mahallesi, Mehmetçik Caddesi, Güzel Sanatlar Lisesi ve Yunus Emre Orta Okulu, Akdere Siteleri ve daha aşağı sokaklarda bulunan 50-60’a yakın blokların (toplamda 100 Blok’un) bulunduğu semtlere girmeyen, özellikle okulların açılmasıyla birlikte çoğu vatandaşın mağdur edildiği alanlara toplu taşıma araçlarının (Dolmuşların) girmesi beklenmektedir. Bu sorunlarla birlikte toplu taşıma araçların bu bölgede de kısım kısım devreye girmesi gerekli.

 

Yöre halkından çok büyük talep var. Haberiniz olsun. Sayın Valimize, Belediye Başkanımıza, İl Emniyet Müdürümüze duyurulur. Ne olur bu bölgedeki vatandaşlara yakışan hizmetlerinize devam edin. Büyük dua alacaksınızdır.

 

Yeni hat ve düzenlemelerle birlikte vatandaşların ulaşım alışkanlıklarında önemli değişimler yaşanacağına dikkat çekerek, şayet yapacaksanız yeni yapılan düzenlemelerin tüm Çankırı’ya hayırlı olmasını dileriz. Çankırı’nın, Çankırılının sesi, gözü, kulağı olan www.haberci18.com İnternet Medyası olarak, "Artan nüfus ve vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda vatandaşlarımızın otobüslerimizde yaptığı seyahatler tek tek analiz edilerek yeni güzergahlar oluşturulsun istiyoruz. Eski hatlar tekrardan gözden geçirilerek ( revize edilerek) yeni hatlarımız hizmete girsin istiyoruz. Çankırı’da toplu taşıma otobüsü kullanan hemşehrilerimizin daha hızlı, ekonomik ve konforlu seyahat etmesi için gece gündüz demeden çalışıyoruz. İnşallah bu özel haberimiz dikkate alınırda; emeği geçenlere teşekkür, dua eder, yapılan hizmetlerin Çankırı’mıza hayırlı, uğurlu olmasını dileriz.

 

Çankırı’da “Toplu Taşımaya Ağırlık Verilirse” inanın özel araç sahipleri de araçlarını garajlarına park ederek toplu taşıma araçlarına yönelecektir, trafik ve park sorunu da ortadan kalmış olacaktır.

 

Çankırı Belediyesinin şehir içi toplu taşımada başlattığı dönüşüm başarıyla uygulanmaya devam etsin istiyoruz. Vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için yeni hat ve otobüslerini şimdiden hazırlasınlar ki diye bu özel haberimize yer verelim istedik. Suçlu aramıyoruz, kusur aramıyoruz Çankırı halkına sunacağınız hizmetlerinizde yanınızda olalım, sizleri destekleyelim. Siz yetkililerin görmediklerini bizler görebiliyoruz. Halkın isteklerini savsaklarsanız  bu halk günü gelince sizleride savsaklayabilir. Tek düşüncemiz bu yöndedir. Bilginiz olsun.

Bu haber 4713 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • vatandaş
  8 ay önce
  Sayın Editör Konuya olan hassasiyetinizden dolayı teşekkür ediyorum. aynı sorun aksu mahallesi yayla caddesi içinde geçerli güya otobüsler yayla caddesine giriş yapacaktı, levha durak var fakat otobüs yok.
 • Yavuz Duran
  8 ay önce
  SAYIN MUSTAFA BEY TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI İLGİLİ GÖSTERMİŞ OLDUGUNUZ HASSASİYET İÇİN ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. ALLAH RAZI OLSUN. KENDİM HEM ENGELLİ HEMDE AGIR KRONİK RAHATSIZLIKLARI OLAN EMEKLİ DEVLET MEMURUYUM. MAKSADIM BİRİLERİNÏ ASLA SUÇLAMAK DEGİL. MAKSADIMIZ YETKİLİLERDEN BİZ ENGELLİ VE AĞIR HASTA OLAN KARDEŞLERİMİZE YARDIM ELLERİNİ UZATMALARI. 2014 YILINDAN BERİDİR GÜZEL SANATLAR LİSESİ YUNUS EMRE ORTA OKULU VE AKDERE SİTELERİ VE AYRICA BAHSETTİNİZ GİBİ EN AZ 90 VEYA 100 BLOKUN BULUNDUĞU MEHMETÇİK CADDEMİZE DURAĞIMIZ OLDUGU HALDE HALK OTOBÜSLERİ 2014 YILINDAN BERİ GELMİYOR. BELKİ YETKİLİLERİMİZ SESİMÏZİ DUYAR VE SİZİN HABERİNİZİ DÏKKATE ALIRLARDA BİZLERLE İLGİLENİRLER. ALLAHA EMANET OLUN MUSTAFA BEY.