Çankırı'da Emniyet Kemeri Uygulaması

Denetim noktasını ziyaret eden Çankırı Valisi Abdullah Ayaz da ekipler ile birlikte vatandaşlara emniyet kemerinin önemini anlatarak farkındalık oluşturmaya çalıştı.

Çankırı'da Emniyet Kemeri Uygulaması
12 Kasım 2021 - 23:31 - Güncelleme: 12 Kasım 2021 - 23:43
Emniyet Kemeri Uygulaması

12.11.2021 Cuma günü saat 15:00'da 100. Yıl Kültür Merkezi önünde Emniyet Kemeri Uygulaması yapıldı.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Yusuf Mutlu Genç, “Emniyet Kemeri Uygulamasına katılarak trafikteki sürücülere ve yolculara emniyet kemeri takmanın önemini anlattılar.”

İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “BiHareketineBakarHayat” kampanyası kapsamında tüm Türkiye'de olduğu gibi Çankırı ilimizde de Valimiz Sayın Abdullah Ayaz'ın katılımıyla sürücülere emniyet kemeri takmaları konusunda hatırlatmalarda bulunuldu.

Çankırı’da "Bi Hareketine Bakar Hayat" kampanyası kapsamında, polis ekipleri tarafından yapılan denetimde, araçlar tek tek durdurularak emniyet kemerinin önemi anlatıldı.

Denetim noktasını ziyaret eden Çankırı Valisi Abdullah Ayaz da ekipler ile birlikte vatandaşlara emniyet kemerinin önemini anlatarak farkındalık oluşturmaya çalıştı.

"Emniyet kemerinin önemini anlattık"

Yapılan denetimlerle ilgili açıklamada bulunan Vali Abdullah Ayaz, ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarını azaltmak amacı ile çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Bi hareketine bakar hayat” kampanyasının sloganını bir hafta önce paylaşmıştık. Bu hafta emniyet kemeri ile ilgili olarak uygulamayı paylaştık. Özellikle emniyet kemerinin önemini, şehir merkezinde de emniyet kemeri takılmasını vurgulamak için burada bir uygulama yaptık. Arkadaşlarımız uygulamaya devam ederek gerekli ikazları iletmeye devam edecekler.

Çankırı’da Radar Uygulamalarına Devam

Radar uygulamalarına da devam edeceğiz. Bunu bir kez daha söylüyoruz. Tuzak radar uygulaması yapmıyoruz, 'radar' tabelamızı büyüttük. Radar uygulaması yaptığımız yollar belli. Trafik kazalarımız yaşanıyor. Önceki gün bir evladımıza araç çarptı. Amacımız ceza yazmak değil, yayaların da güvenliğini sağlamak zorundayız" dedi.

 
Bu haber 2892 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum