Çankırı Devlet Hastanesi Psikiyatri Polikliniklerinin Yeni Yeri İçler Acısı

Depreme dayanıksız olan bu bina da nasıl bir sağlık hizmeti sunulmaktadır (sunulacaktır)?

Çankırı Devlet Hastanesi Psikiyatri Polikliniklerinin Yeni Yeri İçler Acısı
21 Mart 2021 - 21:43
Çankırı Devlet Hastanesi Psikiyatri Polikliniklerinin Yeni Yeri Beğenilmiyor!

Çankırı Devlet Hastanesi Yönetimi Psikiyatri Polikliniklerini Kırkevler Mahallesi, Kırkevler Camii, Cemalettin Ferruh Kuran Kursu ile Okul’un arkasında bulunan (eski) Halk Eğitim Binasına taşınmasını gerçekleştirerek depreme dayanıksız raporu verilen bu binaya neden taşımayı uygun gördü? Diye sorsak nasıl bir cevap verirsiniz?

Psikiyatri Polikliniklerinin yeni yeri eski Halk Eğitim Binasına taşınması ve söz konusu binanın depreme dayanıksız olmasına rağmen bu binaya neden taşındığı konusu maalesef Çankırı’da sağlığa ve insanlarına verilen önemi içler acısı ile birlikte bir kez daha gün yüzüne çıkardı.

Bina Her Haliyle Kendisini Göstermektedir!

Bu konuda Sayın İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, ilimizin gerek siyasi, gerekse de bürokratların çok zayıf ve bariz bir şekilde bu taşınma işine göz yumdukları görülmektedir. Depreme dayanıksız olan bu bina da nasıl bir sağlık hizmeti sunulmaktadır (sunulacaktır)? Psikiyatri Polikliniklerinin yeni yeri bu bina hastaneye, sahra hastanesi gibi gösterilmekte izlenimleri bırakmakla beraber ve bu da Çankırı Devlet Hastanesinin ne durumlara gerilediğini fazlasıyla göstermiş olmakla birlikte, artık sağlıkla ilgili reformlara hızla ilerlemek yolunda bir şeylerin yapılmasını; İlimize yapılacak 400 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi yerinin bir an önce belirlenip temelinin atılması önem arz ettirmektedir düşüncesiyle yola çıkarak yetkilileri uyarma gerekliliği hissettik.

Neden böyle bir sisteme kimse bir şey demiyor veya olumlu karşılıyor? Anlaşılmayan konulardan kimse ses çıkarmıyor? Şu dönemde sağlık hizmetlerinin önemini bas bas bağırarak anlatan gerek siyasi ve gerek bürokrasilerimiz böyle bir duruma nasıl bakıyorlar acaba? Bu bina yıkılacak yakın zamanda. Depreme dayanıksız raporu verilen bu binada nasıl sağlık hizmeti verilir? Neden kimse bu binada sağlık hizmeti verilmesinin uygun olmadığı konusunda bilgi edinmez, araştırmaz, soruşturmaz?

Yetkililerin vicdanına bırakalım bu konuları. Çünkü kendi çoluk çocukları da bu binada olası bir depremde ölebilir, sakat kalabilir veya yaralanabilir. Sonuç olarak memleketimiz her zaman sahipsiz. Her zaman dediğimiz gibi, bizim Çankırı bunu hak etmiyor...

Ben Çankırı’mı Ve İnsanlarını Seviyorum!!!

www.haberci18.com İnternet Medyamda yaklaşık 15 yıldır özel araştırma dosyaları ile kamu yararına haberler yapmakla meşgulüm. Bu güne kadar yapmış olduğumuz haberler neticesinde sorunlar ilgili makam ve mevkilere ulaşmış, “Şehitler, Gaziler, Yaranlar, Kaya Tuzunun Başkenti Çankırı’mın ve vatandaşlarımın yararına sorunlar çözüme kavuşturulmuş, daha farklı sorunlarımızda çözüme kavuşturulma yolunda hizmetimiz sınırsız devam etmektedir.

Çankırı’da Sağlık alanında yaşanan sorunlar ve sıkıntılar halkın nazarında bilinen ve tepki toplayan haldedir. Bu anlamda bende bir gazeteci ve Çankırılı bir vatandaş olarak haber sitemde hem vatandaşın mağduru yetini dile getirmek hemde vatandaşın mağdur olduğu konuları ilgili yetkililere ulaştırmak amaçlı kimseyi hedef göstermeden eleştiri sınırları içerisinde davranarak haberler yaparım. Haber içeriklerimi ve konuları araştırmadan, soruşturmadan çamur at izi kalsın mantığıyla asla sakıncalı hiçbir haberi yapmam, kalemimi de satmam.

Sonuç olarak, altını çizerek söylüyorum; topumu bilgilendirmek amaçlı yapmış olduğum hiçbir haberde kasıt ve hakaret yoktur. Kurum çalışmalarının daha iyi ilerleyebilmesi ve Sağlık sektörünün daha hızlı ve verimli hizmet verebilmesi amaçlı ikaz ve farkındalık anlamında yaptığım haberler hem toplumu bilgilendirmek hemde yetkilileri uyarmak amaçlıdır. İkaz maksadıyla yapmış olduğum haberlerimin yanlış anlaşılmış olmasından bende rahatsızlık duymaktayım. Cansiperane çalışan Sağlık personellerimizin her konuda olduğu gibi www.haberci18.com İnternet Medyamdaki haberlerle de yanlarında olmaya gayret ediyorum. Bu yanlıştan da dönün istedim. En kısa zamanda da ilimize yapılacak olan 400 yataklı Yeni Devlet Hastane yerini ya bir an önce belirleyin, ya da kardeşim yeni hastane yapılmayacak beklemeyin deyip son noktayı koyun. Bu zulüm ve eziyetler Çankırı’ya hiç yakışmıyor. Söylemek istediklerim bunlardan ibarettir. Selam, saygı, dua ile hoşça kalın, dostça kalın.
 
Bu haber 9517 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Halk
    7 ay önce
    Metruh bir bina içinde eski eşyalar yerler mozaik kapının önünde sigara içenler çizgi felan çizen yok mu kapının girişine