Türkiye Şampiyonluğu ve İkinciliği Çankırılı Güreşçilerin

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “İşitme engelliler kategorisinde yarışan güreşçilerimiz, engellerin sadece bir algıdan ibaret olduğunu bizlere bir kez daha gösterdi.

Türkiye Şampiyonluğu ve İkinciliği Çankırılı Güreşçilerin
20 Ocak 2020 - 14:33 - Güncelleme: 20 Ocak 2020 - 14:41

Çankırı Belediye Spor Kulübü Güreş Takımı, Amasya’da düzenlenen İşitme Engelliler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’ndan bir altın ve bir gümüş madalya ile döndü.

17–19 Ocak 2020 tarihleri arasında Amasya Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen İşitme Engelliler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’ndan 16–17 yaş grubunda 110 kg’da Şükrü Berke Özden şampiyon olurken büyükler kategorisinde 97 kg’da Seyfullah Karadeniz ise Türkiye ikincisi olarak Çankırı’yı gururlandırdı.

Çankırı Belediye Spor Kulübünün güreşçileri yıldızlar, gençler ve büyükler kategorisinde yarışan 150 sporcu arasından sıyrılarak altın ve gümüş madalyanın sahibi oldu.

Spora yönlendirilmeleri konusunda Çankırı’daki gençleri teşvik ettiklerini belirten Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “İşitme engelliler kategorisinde yarışan güreşçilerimiz, engellerin sadece bir algıdan ibaret olduğunu bizlere bir kez daha gösterdi. Onların heyecanı ve başarısı ile kulüp faaliyetlerimizi daha da geliştireceğiz. Sporcularımıza canı gönülden destek veren ailelerine ve Kulüp yönetimine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.


Şampiyonluk


İkincilik
 
 


Bu haber 1693 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum