Reklamı Geç

Çankırı'da Ambulansa Yol Vermeyen Kamyon Şoförü Cezalandırıldı

Son dakika edinilen bilgilere göre, “112 Acil Ambulansa Yol Vermeyen Kamyon Şoförüne 2963 TL Para Cezası Verilirken Ehliyetine de 2 Ay El Konuldu.”

Çankırı'da Ambulansa Yol Vermeyen Kamyon Şoförü Cezalandırıldı
13 Temmuz 2020 - 23:06 - Güncelleme: 13 Temmuz 2020 - 23:42

Ambulansa yol vermeyen kamyon şoförü hakkında yasal işlem.

Çankırı’da ambulansa yol vermeyen kamyon sürücüsünün kimliğinin Jandarma ekipleri tarafından tespit edildiği bildirildi.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince ambulansa yol vermeyen kamyon sürücüsünün tespit edildiğini, hakkında adli ve idari sürecin başlatıldığını belirtti.

Son dakika edinilen bilgilere göre, “112 Acil Ambulansa Yol Vermeyen Kamyon Şoförüne 2963 TL Para Cezası Verilirken Ehliyetine De 2 Ay El Konuldu.”

9 Temmuz’da kamyon sürücüsünün 112 Acil ambulansa yol vermediği anlar cep telefonu kamerasıyla görüntülenmişti.

Olay Nasıl Olmuştu?

Çankırı’dan Kızılırmak İlçesinde hasta almaya giden 112 Acil Servis ambulansı, 'gidiş-geliş' tek şeritli yolda önde giden kamyonu sollamak istedi. Ambulans sürücüsünün siren çalıp, sellektör yapmasına rağmen, aşırı hız yapan kamyonun şoförü yol vermedi. Ambulansın içinden cep telefonu ile çekilen görüntüde, kamyonun aşırı hız yaparak, tehlikeli şekilde seyrettiği görüldü. Ambulansa yol vermeyen kamyon şoförünün, virajda şerit ihlali yapması da görüntüye yansıdı. Ambulans, uzun süre arkasından gitmek zorunda kaldığı kamyonu ileride geçerek yola devam etti.

Bir hastayı almaya giden ambulans, Çankırı-Kızılırmak kara yolunda siren çalarak önündeki kamyondan yol vermesini istedi. Kamyon sürücüsü ise yol vermeyip hızını artırarak ambulansın önünde yoluna devam etti.

Yaklaşık 15 dakika bu şekilde devam ettikten sonra kamyon, başka bir yola saptı.

Ambulansta bulunan görevliler, cep telefonu kamerasıyla bu anları kaydetti. Bu sırada ambulansın hız göstergesinin 130 kilometreye ulaştığı görüldü.

Virajlarda Dahi Hızını Düşürmedi

Ambulansa yol vermeyen kamyon sürücüsü çalan sirenlere rağmen hızını daha da arttırdı. Trafik magandası kamyon şoförü virajlarda dahi hızını düşürmeden ilerledi. Ambulansta bulunan bir sağlık personeli de o anları kameraya alarak "biz can derdindeyiz, buda yol derdinde" diyerek sitem etti.
 
 
 


Bu haber 15420 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Arif Yüksel
    4 ay önce
    Aslında 6 ay da hapis cezası vereceksin. Başka türlü akıllanmaz bu tipler.

Reklamı Geç