Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var

Uygulanacak proje kapsamında Akkaraman, Kıvırcık ve Merinos koyun türlerinden toplamda 80.000 adet küçükbaş hayvan dağıtılması hedefleniyor.

Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var
25 Mart 2021 - 21:13 - Güncelleme: 25 Mart 2021 - 21:17
“Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var” Projesi Protokolü İmzalandı

İlimiz genelinde küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin yaygınlaşması, kırsal alanda gelir kaynaklarının arttırılması, köyden kente göçün önlenmesi amacıyla uygulanacak olan “Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var” projesi kapsamında Valiliğimiz ve T.C. Ziraat Bankası Bölge Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

Valimiz Abdullah Ayaz’ın başkanlığında gerçekleşen protokol imza programına T.C. Ziraat Bankası Bölge Müdürü Burcu Kurgun, Bölge Müdür Yardımcısı Hüseyin Günal, İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, T.C. Ziraat Bankası Çankırı Merkez Şube Müdürü Kayhan Toplu, T.C. Ziraat Bankası Çankırı Karatekin Şube Müdürü Hasan Acar ve Çankırı İl Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Susam katıldı.

Valimiz Abdullah Ayaz, “Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var” projesinden beklentisinin kırsal alanda yaşayan vatandaş sayısının ve küçükbaş hayvancılık yapan üretici sayısının artması olduğunu belirtti.

Daha sonra Valimiz Abdullah Ayaz ve Ziraat Bankası Bölge Müdürü Burcu Kurgun tarafından protokol imzalandı.

Uygulanacak proje kapsamında Akkaraman, Kıvırcık ve Merinos koyun türlerinden toplamda 80.000 adet küçükbaş hayvan dağıtılması hedefleniyor. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından küçükbaş hayvancılıkla uğraşan üreticilerin başvuruları alınacak, değerlendirme neticesinde kredilendirme aşaması için T.C. Ziraat Bankası Şube Müdürlüklerine sistem üzerinden yönlendirilecek. Kredilendirmesi uygun görülen yetiştiricilere hayvan temini için süreç başlayacak.

Bu haber 3258 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum