Bir Tutkudur Çankırı Sevdası (Özel Haber)

Yönetmen Çelik diyor ki, “Yalaka dan hiç hazzetmemmmm... Bilirim ki; ağzında bal olanın kuyruğunda iğnesi vardır. Lâkin yalakalık ve yağcılıkta yüksek lisans yapmış kişi, kişiler piyasada çok maalesef...."

Bir Tutkudur Çankırı Sevdası (Özel Haber)
14 Şubat 2021 - 12:41 - Güncelleme: 14 Şubat 2021 - 16:17
Değerli Dostlar Karşılaştığımız Olaylar Bizleri Üzüyor.

Çankırı’yı duymadınız mı diye sorduğumda bana hayır diye cevap verenlere kıl kapıyorum.

Çankırı'yı Ankara'nın ilçesi sanan genç nesiller katıldığınız yarışma programlarında Çankırı ile ilgili sorulan sorulara cevap veremiyorsanız, Türkiye'nin Coğrafyasını doğru dürüst okumuyorsanız o yarışmalara lütfen katılmayın.

Yaşananlar Karşısında Bizde Haber Ve Çankırı Fotoğraflarıyla Memleketimizle Hasret Giderelim İstedik.

Yönetmen Çelik diyor ki, “Yalaka dan hiç hazzetmemmmm... Bilirim ki; ağzında bal olanın kuyruğunda iğnesi vardır. Lâkin yalakalık ve yağcılıkta yüksek lisans yapmış kişi, kişiler piyasada çok maalesef....

Sanırım bundan sonra Çankırı dendiği zaman Ankara’nın Çankayası mı diye sormayacaksınız... Sizleri eleştirmeye devam edeceğim.

Gazete okumak, kitap okumak güzeldir. Bilgi hazinemizi ve ufkumuzu genişletir.

En azından boş geçen günlerimizi dergi, kitap, gazete okuyarak geçirebiliriz. Zamanımız bol. Yaranlar, Şehitler, Gaziler, Kaya Tuzunun Başkenti Çankırı’yı değerlendirmek gerek.

Ne Kadar Acı Çankırı’yı Bilmiyorlar!!!

Şöyle bakıyorum ve takip ediyorum ki bazı sanatçılar olsun, yarışmacılar olsun, sunucular olsun Çankırı’yı bilmiyorlar.

Çankırı’yı İhmal Etmeyin Kardeşim…

Bu kimin suçu? Tabiiki de STK ve Milletvekili olan; bunca zamandır Çankırı'da oyu alan ve hala Türkiye'nin orta yerinde olan güzelim memlekete sahip çıkmayan Milletvekilleri ve STK’ların suç sizin.

Şehirde gelişme yok, kalkınma yok. Tabii ki tanınmaz. 550 vekilden 2’si Çankırı’yı temsil ediyor. Sağ olsun birisi “Adalet Ve Kalkınma Partisi Grup Başkan Vekilimiz” onunda varlığı yada yokluğu bir şey ifade etmiyor. Diğeri ise kendi işinde gücünde artan zamanlarında ilimize, ilçelerimize ziyaretlerde bulunuyor. Sonuç sahipsiz kalıyoruz. 2 aydır ilçeleri dolaşıyorum, ne olup bitiyor gözlemliyor, haberler yaparak kamuoyuna sunuyorum. İlçe Belediye Başkanlarını konuşturuyorum maalesef onlarda benden daha çok dertliler.

Bir çoğumuz buna benzer olaylarla karşılaşmış olabilir. Bir Çankırılı olarak memleketimin tanınmamış ve bilinmemiş olmasına çok üzüldüğümü ifade etmek istiyorum.

İddia ediyorum; Çankırı ilinin ismini bilen milyonlarca köylü var bu ülkede..

Ve yine iddia ediyorum; Çankırı ilinin ismini bilmeyen, mürekkep yalamış, binlerce cahil var bu ülkede..

Biz doğudaki vilayetler gibi olsak yabancı devlet adamları bizi ziyarete gelir. Devlette medyada yanımızda olur. Bizler hala Selçuklu ve Osmanlı kültürleriyle yaşamaya ve yaşatmaya çalışan illerdeniz Çankırı olarak.

Ne Bir Şehitlik Parkımız, Nede Bir Şehitlik Müzemiz Var?

Çankırılı olmayıp ta Çankırı milletvekillerini diğer illerden transfer edenlerdeniz.

Çankırı’ya ne faydası olacaksa nüfus sayımına göre en çok şehit veren, göç veren illerdeniz. Sesimiz çıkmaz niye bir hrant dinkimiz yok çünkü şehitlerimiz Türk, içinde ermeni veya gürcüstanlı yok. Bu satırı örnek vermendeki sebep Diyarbakır öyle tanınmadı mı? Ama; ne hikmetse bir Çankırı’yı tanıtamadınız.


Tanıtımımızı kendimiz yaparız oda Çankırı sokaklarındaki  tabelalara siyasi bayraklarla donatırız, organize sanayimizle tanıtırız dışarıdan gelen işadamları Çankırılı gençleri 1500-2000 TL ye çalıştırıp sigorta ödemeden fabrikalarını kapatıp kaçmalarıyla tanıtırız, Çankırılı olup ta kendini Ankaralı olarak tanıtan sanatçılara destek için cd ve konserlerine koşarız niye Çankırı ismini kullanmayanı severiz. Güzeller güzeli şirin Çankırı’ma yazık etmeyin.

Çankırı'nın Türkiye’nin bir parçası olduğunu bilmemek bazı şahısların eksikliğidir. Okumuş adam olmuş fakat sadece o kadar. Gençliğin gündemine bakın bakalım bir hiç şehitler umurlarında mı? Hiç ekonomik durumumuz nedir? Dünyada ve Türkiye'de neler olup bitiyor merak ediyorlar mı? Anne baba akraba nedir? Edep haya nedir umurlarında mı? TV programlarına çıkıyorlar yok çocuk senden benden tartışması, kavgası. Uyuşturucu, kadın ticareti konuları, cinayetker 83 Milyon 600 bin Nüfuslu Türkiye insanının gözünün içine baka baka yayınlanıyor.

Birisi çıkıyor anası yaşındaki kadına aşık oluyor kadının nikahlı eşinin karşısında deniz kuruyana kadar onu seveceğim, vb şeyler söylüyorlar. Daha neler neler. Bunlar tanınıyor da, tv proğramlarında açık seçik tanıtılıyorlarda, 'Kültürel olarak Çankırı ya yer verilipte tanıtılmıyor.' Yazık, çok yazık. Yalansa yalan deyin, yanlışsa yanlışlarımızı düzeltin.


Aslında yazacak çok şeyler var ama... İşte kanıtı yukarıda ki açıkladığım satırlarda...! Nokta.

Bu haber 3642 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • melih
  1 ay önce
  Çankırı'ya Lastik Fabrikası getirdik diyorlar. Yönü Ankara'ya olan Fabrika nasıl büyüyecek? Ankara il sınırlarına daha yakın bir Fabrika büyüyecek öyle mi? Hadi buyurun buradan yak. İnanıyormusunuz?
 • Alper ince
  1 ay önce
  Doğru tespit. Televizyon kanallarında bilgi ve kültür bulamıyoruz. Ahlak erozyonu sadece.