Çayyolu Elektrikçi hosting PUBG Mobile UC Satın Al Seo Paketleri

Birlik Başkanı Cemal Çelik Kurban Hayvan Pazarına Ziyarete Bulundu

Çankırı Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı aynı zamanda Germece Köyü Muhtarı Cemal Çelik, geçtiğimiz yıla göre küçükbaş hayvanlarda yüzde yüz’lük bir fiyat artışı olduğunu söyledi.

Birlik Başkanı Cemal Çelik Kurban Hayvan Pazarına Ziyarete Bulundu
15 Haziran 2024 - 10:48 - Güncelleme: 15 Haziran 2024 - 12:59
Kurban Bayramı arefesinde kurban satış pazarını ziyaret etti.

Çankırı Damızlık ve Yetiştiricileri Birliği
Başkanı Cemal Çelik Kurban pazarında alım ve satım yapan vatandaşların arefe ve bayramlarını kutladı, hayırlı alışverişler diledi ve onlara çeşitli ikramında bulundu. Üreticilerin sorun ve isteklerini dinledi.

Birlik Başkanı Cemal Çelik, www.haberci18.com İnternet Medya Haber Merkezi mikroponlarına konuştu.

"Şu anda hayvan pazarında bir canlılık yok”

Çankırı Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı aynı zamanda Germece Köyü Muhtarı Cemal Çelik, geçtiğimiz yıla göre küçükbaş hayvanlarda yüzde 25'lik bir fiyat artışı olduğunu söyledi.


Çelik, “Hayvan pazarında satışların olmadığı, satışların çok az olduğu, hayvanların para etmediğini, üreticinin elinde kaldığını ve çoban sorunun başlı başına büyük bir sorun olduğunu, çoban bulunamadığını, bu yüzden bir çok işletmelerin kapandığını ve halen de kapanmaya devam ettiğini söyledi. çoban sorununa çözüm olmazsa küçük baş hayvancılığın biteceğini söyledi.”

Vatandaşlara uyarılarda bulunan Çelik, "Gerek kurban satanlar gerek kurban alanlar, bir kez daha uyarmış olalım, sahte paradır, çektir, senetdir alış verişlerini kontrollü bir şekilde yapsınlar. Bir diğeri de kurban alacak kişiler, kulak küpesi numarası, kontrolü, sağlık ve sevk raporu olan hayvanları almaları daha doğru olur. Çünkü yılda bir kere yapılan ibadetin yerini bulabilmesi için, kurbanlığa uygun hayvan olabilmesi açısından bunlara dikkat edilmesi gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Çelik, şimdiden vatandaşlarımızın ve üreticilerimizin Kurban Bayramlarını tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.

Bu haber 2451 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum