Bölge Güzelce Temizlense Ve Oraya Geçici Bir Park Gibi Bir Şey Yapılsa Çok Güzel Olur (Özel Haber)

Tam şehirlerarası yol geçiş güzergahında olan yerde o mezbelelik görüntü çok kötü görünüyor.

Bölge Güzelce Temizlense Ve Oraya Geçici Bir Park Gibi Bir Şey Yapılsa Çok Güzel Olur (Özel Haber)
24 Haziran 2019 - 23:06

Çankırı’da Yıkılan Yerlerin Görüntüsü Şehrimize Hiç Yakışmıyor!

 

Adalet Ve Kalkınma Partisi Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu, milletvekilliğinde geçen bir yılını basın mensuplarının huzurunda değerlendirdi.

 

Milletvekili Çivitçioğlu’na can alıcı sorularımızı ardı ardına sorduk.

 

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak Sayın Milletvekiline yıkılan yüzme havuzun akıbetini hatırlatarak şehirlerarası yol geçiş güzergâhında olan yerde o mezbelelik görüntü çok kötü görünüyor, Millet Bahçesi olarak düşünülen burayı geçici olarak bir parka çevirerek değerlendirmelerini talep ettik.

 

Bu gün ki konumuz Kapalı Yüzme Havuzu; Ne Hikmetse Yıkımı İçin Kurbanlar Kesilmişti!!!

 

Sayın Yöneticilerimiz; Valimiz, Belediye Başkanımız, Milletvekillerimiz, Kurum Müdürlerimiz Haziran 2018 tarihinde yıkımı gerçekleştirilen yarı olimpik yüzme havuzunun durumunu haber yapmanızın gerekliliğini hissettim. Ne olur sizlere rica ediyorum geçici de olsa burayı değerlendirelim diyoruz.

 

Yıllarca çocuklarımıza, gençlerimize hizmet vermiş olan havuz yıkıldı. Geçen hafta sonu Ankara’dan dönerken yıkım bölgesindeki molozları ve hafriyat artıklarını gördüğüm için içim sızladı. Tam şehirlerarası yol geçiş güzergahında olan yerde o mezbelelik görüntü çok kötü görünüyor. En azından bölge güzelce temizlense ve oraya geçici bir park gibi bir şey yapılsa çok güzel olur. Ve en kısa zamanda şayet Millet Bahçesi yapılmaz ise yeni bir havuz inşa edilse Çankırı’nın büyük ihtiyaçlarından birisi giderilmiş olur.

 

Milletvekillerinin (!) ve İdarecilerin bir an önce konuya el atmaları konusunda medyanın itici gücünü kullanarak haber yapmamızdan hiçbir kimse gocunmasın. Rica ediyor, iyi çalışmalar diliyorum sizlere. Bu şehre rahat nefes aldıra bilmek için hiç çekinmeden özel haberlerimizi, sert sorularımızı sormaya cevaplarını da almaya devam edeceğiz. Yılmak yok biz işimizi seviyoruz.

 

Sayın Çivitçioğlu isteğimizi, projemizi benimseyerek konunun bir an önce ele alınacağının, geçici olarak söz konusu alanın değerlendirilebileceğinin sözünü verdi.

Bu haber 4699 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • zarife
  11 ay önce
  Havuzu kurban keserek yıkarken yeni havuz sözü verenler neredeler acaba? neden 1 yıldır orası öyle mezbelelik gibi duruyor ? yenisini hemen yapmayacaktınız madem neden yıkmakta acele ettiniz ? yoksa yenisini yapacak para mı bulamadınız ? madem öyle tekrar soruyorum neden yıktınız ? 10 yaşındaki kızım havuz diye tutturuyor. otele götürdüm, mülteci dolu, girmeden geri geldik, paramızda yandı. kim bilir ne tür mikroplar var o suda aşısına sahip olmadığımız. belediye havuzuna randevu alamıyoruz . ne zaman arasak telefona çıkan personel terslercesine dolu diyip kapatıyor telefonu. gidip saç baş dalacam bir gün. aynı yere değil de korgun yoluna havuz yapılacakmış diye duydum. 10 yaşındaki kızım oraya nasıl gidecek, nasıl dönecek. 8 yaşındayken kendi kendine yıkılan havuza gidip gelebiliyordu ürüyerek. aynı yere havuzumuzu istiyoruz. yıkanlara duyurulur.
 • zeliha
  11 ay önce
  Millet Bahçesi ne ya, kimse Millet Bahçesinden bir şey kazanmaz. Onca vakit öldürür. Gençlerimizin spor tesisine ihtiyacı var. Elimizde iyisi ile kötüsü ile bir havuzumuz vardı onu da aldınız. Yıkarken yeni havuz sözü verilmişti, neyi bekliyorsunuz yapmak için? Paranız mı yok? Eğer öyle ise neden olanı yıktınız?
 • mehmet
  11 ay önce
  Sadece şuna cevap istiyorum; bu havuz yıkılmadan önce planı projesi onayı yapılıp inşaat başlamadan önce yıkılsaydı, çocuklarımız ve bizler bu havuzdan bir kaç yaz daha faydalanabilseydik, devlet ne kaybederdi ? Plan yok, proje yok, ortada ne zaman yeni havuz yapılacak o bile bahsi edilmeden neden yıkıldı ? Havuzu olan bir yerlere müşteri için mi ? Yaparsın projeni, alırsın ödeneğini onayını yıkıp yenisini yaparsın kimsenin sesi çıkmaz. Hadi yapın yeni havuzu söz verdiğiniz gibi neyi, kimi bekliyorsunuz?
 • Kadir Yavuz ( Çevreci )
  11 ay önce
  Plansız, proğramsız gelişi güzel ben yaptım oldu ben yaparsam olur, zihniyeti daha nereye kadar devam edeçek, İlimiz Kırkevlerdeki Sosyal Konutlara çürük raporu verilip yıkım kararı meclisten geçti, Ama sarıbadaki sosyal konutlar buna dahil değil ? Oysa bu konutların tamamı aynı tarihte yapıldı, aynı fiyatla düşük gelirli ailelere satıldı, Sayın vekiller sayın siyasiler bunu bilmiyorlar mı bal gibi biliyorlar, ama kafalarının ardın da yatan nedir bunu bizler bilmiyoruz, siyasi rant mı! İlimize hastane yeri bulamayan siyasiler ilimiz sağlık ocaklarını, hastane lojmanlarını yıkmaktan geri kalmadı bu uygulamaların önüne geçmedi ! geçmedikleri gibi görmezden geldiler, böylesi basiretsiz adımları atmaları gerçekten çok manidar,