Esen, "Borcumuzun 75 Milyonunu Erittik" Dedi

Başkan Esen, "Yaşanan olumsuzluklara rağmen çalışmalarını sürdürdüklerini de aktaran esen, “Yolu doğru olanın yükü de ağır olurmuş. Bugüne kadar hayatımda hiçbir şeyden yüksünmedim ve hiçbir bahanenin arkasına saklanmadım. dedi.

Esen, "Borcumuzun 75 Milyonunu Erittik" Dedi
13 Kasım 2021 - 18:27 - Güncelleme: 13 Kasım 2021 - 18:37
Esen, “Borcumuzun 75 milyonunu erittik”

MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin emir ve talimatları ile başlayan "Adım Adım 2023; İl İl Anadolu" teması ile gerçekleşen Çankırı programında; Aile, Kadın ve Engellilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Pelin Yılık, MDK Başkanı Sayın Halil Öztürk, MYK Üyesi Sayın Kadir Şekerci, Genel Başkan Başdanışmanı Sayın Ruhi Ersoy, MYK Üyesi Sayın Turan Şahin ve MDK Üyesi Sayın A. Korhan Mastı 13 Kasım 2021 Cumartesi günü saat 10:00 da Koç Otelde Esnaf ve Meslek Odaları, Dernek ve Vakıflar, Sendikalarının değerli başkan ve yöneticileri, kıymetli muhtarlarımız, muhterem Çankırı'lılar ve değerli dava arkadaşları bir araya geldiler.

Pandeminin tüm Türkiye’yi olumsuz etkilediğini belirterek konuşmasına başlayan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “Belediye başkanlarının görevleri bulunduğu ilde, ilçede, beldede yaşayan halkın yaşam konforunu ve kalitesini artırabilmek için sosyal, kültürel ve fiziki hizmetler sunabilmek akabinde de gelecek nesillere en iyi şekilde aktarabilmek şeklindedir. Bizlerde bunun mücadelesini verdik. Bütün plan ve programlarımızı ona göre yaptık. Fakat hesap etmediğimiz bir şey çıktı ortaya. Yüzyılda gelebilecek, kovit 19 dediğimiz hastalık maalesef bizim dönemimizi buldu” dedi.

Yaşanan olumsuzluklara rağmen çalışmalarını sürdürdüklerini de aktaran esen, “Yolu doğru olanın yükü de ağır olurmuş. Bugüne kadar hayatımda hiçbir şeyden yüksünmedim ve hiçbir bahanenin arkasına saklanmadım. Bu zor şartlarda dahi hamdolsun ekonomik anlamda durumu en kötü belediyelerden bir tanesiydik.

Çok şükür bugün itibariyle Türkiye’nin ekonomik anlamda en iyi belediyelerinden bir tanesi olduk. Bu süreçte esnaflarımız çok sıkıntılar çekti. Bende esnaf kökenli bir belediye başkanı olarak. Maalesef eğitim alanında çok zorluklar çekildi. Evlatlarımız ve çocuklarımız uzaktan eğitime maruz kaldı. Akabinde 3. Sıraya koymamız gerekirse il belediyeleri de sıkıntı çekti. Buna rağmen hiçbir personelimize bir gün sonra maaşını ödemedik. Esnafımıza da hamdolsun 1,5 aydır faturamız yok. Alımları ve ihaleleri kendi bütçesinden nakit olarak yapan nadir belediyelerden bir tanesiyiz” dedi.

Esen ayrıca, “Bugüne kadar devraldığımız süreçte halen altını çizemediğimiz 100 milyonu aşan bir borçla devralmıştık. Ve akabinde hala arkadan gelen borçlar çıkıyor. Bugün çok şükür; bunun 75 milyonunu erittik. Bu zor sürece rağmen. Yapılmayan yada yapılamaz denen projelerin çoğunu gerçekleştirdik. Allah nasip ederse de 2022 yılında da devamını getirip halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Bu haber 2849 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Dogrusu
    8 ay önce
    MHP ye oy vermiş biri olarak söylüyorum bunu. Yapılamaz denilen bir çok projeyi bitirdik denilmiş ama; Ak partinin başlattığı ve sizin bitirdiğiniz Devlet Bahçeli parkı ve çaya beton atmak dışında görünen pek bir şey yok gibi. Vadedilen projelerin yarısı bile yapılmış değil.