Çankırılı Devletine İsyan Etmez, Hainlik Yapmaz

Çankırılı hemşehrimiz Hasan ''Yalnızlıktan üzülüyorum ama Allah insanları sınar, taşıyamayacağı yükü vermez. Benim de evim olacak, işim olacak, çok inanıyorum.." dedi.

Çankırılı Devletine İsyan Etmez, Hainlik Yapmaz
14 Ocak 2020 - 12:30

Böylesi Değerli, Zor Durumda Olan Hemserilerimiz ve Vatandaşlarımıza Sahip Çıkmamız Lazım

İki gündür sosyal medyada hızla yayılan videoda Hasan M., babaannesini kaybettikten sonra sokaklarda yaşamak zorunda kaldığını, mendil satarak harçlığını çıkardığını ve parası olduğunda haftada bir kez otelde kalabildiğini söyledi. Hasan M. videoda, "1,5 senedir dışarıda yaşıyorum.

Param genelde olmuyor; ama olursa otelde kalıyorum. Allah'a çok şükür haftada bir param oluyor onunla da otelde kalıyorum. Bu vesileyle sıcak bir yorganın altında yatabiliyorum, duşumu alıyorum. Yani haftada bir kez de olsa temizliğimi yapabiliyorum" dedi.

'Umut Her Zaman Vardır'

Hasan M., yalnızlıktan ve iş bulamamaktan yakındığı videoda, "Hayat şartları üzebiliyor; ama şöyle bir gerçek var, Allah insanları sınar. Bu yüzden Allah beni şuan sınıyor ve taşıyamayacağım bir yükü bana vermiyor. Ben genelde yere karton sererek metroda yatıyorum. Benim de bir yerde hayatım değişecek. Ben buna çok inanıyorum. Allah bir yerde benim yüzüme bakacak. Umut her zaman vardır. Hayatın zor yanları var; ama yaşamaya değer. Herkesin bir sıkıntısı vardır" ifadelerini kullandı.

Facebook ve Twitter günden olan paylaşım, amacına ulaştı..

Başkent Ankara'da sokaklarda yaşadığını ifade eden ve ismi 'Hasan' olan Ilgazlı genç, polis ve zabıtanın aramaları sonucu bulundu ve İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Hasan ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yetkililerinin yakından ilgilendiği bilgisine ulaştık.

'Gönlü Zengin, Yüreği Kocaman Hasan'a Ulaştık'

Ankara Valiliği, sokakta zor şartlarda yaşamasına rağmen umudunu kaybetmeyen Hasan M.'yi bulmak için çalışma başlattı. Yapılan çalışma sonunda Hasan M., akşam saatlerinde bulundu. Hasan M., sağlık kontrolünden geçirilmek üzere hastaneye götürüldü. Ankara Valisi Vasip Şahin, Twitter'dan yaptığı açıklamada Hasan M.'ye ulaştıklarını belirterek, "Gönlü zengin, yüreği kocaman Hasan'a ulaştık. Bu akşamdan itibaren Ankara Valiliği olarak sorun ve ihtiyaçlarıyla yakından ilgileniyoruz" açıklamasını yaptı.

Dün geceden bu yana kardeşimizi arama çalışmaları sürdü. Ankara valiliği Emniyet müdürlüğü hemserimiz Milletvekillerimiz, federasyonumuz çalışmaları sonucu Hasan M., kardeşimiz bulunmuş gereken yapılmıştır. Tüm hemserilerimize şükranlarımızı sunuyoruz sağ olsunlar var olsunlar.

Yarenler yarenliklerini yaptı. Çankırı Dernekler Federasyonu Başkanı Adem Can  “Hasan kardeşimizin konaklama, yemek, iş vs.. ihtiyaçlarını Çankırı Dernekler Federasyonu olarak karşılayacağız.” dedi..

Ilgazlı Hasan’a Çankırılı İş Adamı Namık Tanık Yardım Elini Uzattı

Bu arada Çankırı, Orta İlçesi Elmalı köyü sakinlerinden iş adamı Namık Tanık hemşerimize her türlü yardım ve destek yapılacağını açıklamıştır. İş kalacak yer vs. vs.

Sosyal medyada bulunduğu durumdan şikayetçi olmayan Ilgazlı Hasan kardeşimiz gönüllere taht kurmuştu.

Paylaşılan videoyu izledikten sonra Çankırılı İş Adamı Nata Holding Yönetim Kurulu Başkanı Namık Tanık, Hasan kardeşimize iş, aş ve barınma imkanı sağlamıştır. Yardımsever iş adamı Hemşerimiz Namık Tanık’a sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Bir kaç gündür sosyal medyada Çankırılı Hasan konuşuluyor. Yaşadığı zor koşulları ve yaşadıklarına tevekkülle yaklaşımı, isyan etmeyip kendince şartlarını düzeltme çabasına şahit olduk.

Bu aslında bizim yabancısı olduğumuz bir durum değil. Belki de onun bu duruşu en az biz Çankırılıları şaşırtmıştır. Çünkü isyan etmeyip tevekkül eden ama mücadeleci bir ruh Çankırılıların mayasında olan bir durumdur.

İşim gereği, ziyaretlerim gereği vatan toprağının bir çok yerini gidip görmek, farklı insanları görüp tanıma fırsatı oldu. Gittiğim her yerde, bulunduğum her ortamda Çankırılı olmanın gururunu iliklerime kadar yaşadım.

Ankara’nın yanı başında olduğu halde Çankırı’dan daha az yatırım alan, devlet imkânlarından daha az faydalanan başka bir il olmadığı herkesin malumudur. Hal böyle olduğu halde hiçbir Çankırılı devletine isyan etmez hainlik yapmaz.

Çankırılı Hasan sen güzel adamsın...

''Yalnızlıktan üzülüyorum ama Allah insanları sınar, taşıyamayacağı yükü vermez. Benim de evim olacak, işim olacak, çok inanıyorum..

Diye bizlere insanlık dersi veren Çankırılı hemserimize bir buçuk yıl önce ulaşmamız lazımdı. Derneklerimiz niye kuruldu amacımız böylesi değerli, zor durumda olan hemserilerimiz ve vatandaşlarımıza sahip çıkmamız lazım.

Gerçek Zengin Hasan kardeşimiz.

Ah be Hasan Sen Ne Güzel Bir İnsansın..

Sendeki insanlığın, umudun, şükrün, sevginin, güzel ahlakın, Allah'a olan güvenin, tefekkürün zekatı insanlarda olsaydı şuan dünya bu halde olmazdı..

Herşey Gönlünce Olsun Hasan..

İnşâAllah Seni Daha İyi Yerlerde Görürüz..

Hasan'ın hayatı, parasını koyacak yer bulamayan maddeten zengin, manen fakir olan doyumsuzlara, ama en doğrusu tüm insanlığa ibret olsun. Aranan şahıs Çankırılı değil; Suriyeli veya yabancı milletlerden birisi olsaydı alıp koynuna sokabilecek bazı Çankırılılar bir birisiyle yarışırlardı. Nokta.


 

Bu haber 3987 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • mustafa arslan
    6 ay önce
    Fırsat eşitliği istemek, adalet istemek, sözde değil gerçek sosyal devlet talep etmek neden hainlik olsun? Yukarıdakiler milyonları götürsün, Ilgazlı Hasan da şükredip kartonun üstünde uyusun Ankara ayazında? Devlet Hasan ve Hasan gibilere sahip çıkmalı. Asıl hainlik kanaati şükretmeyi pohpohlayıp malı götüren tayfanın yaptığıdır.