Bu İki Başlılık Ne Çankırı'ya, Nede Şehit ve Gazilerimizin Aile Yakınlarına Yakışmıyor (Özel Haber)

Yüreği yaralı şehit aileleri ve gazilerimizin sorunlarıyla birebir ilgilenin; ayrıcalık yapmayın. Çankırı Şehit Ve Gaziler Derneğinin sıkıntılarına da el uzatalım.

Bu İki Başlılık Ne Çankırı'ya, Nede Şehit ve Gazilerimizin Aile Yakınlarına Yakışmıyor (Özel Haber)
07 Kasım 2019 - 09:04 - Güncelleme: 07 Kasım 2019 - 09:28

Çankırı Şehit Ve Gaziler Derneğini Ziyaret Ettik

 

Bir Dokunduk Bin İşittik. Ortalığı Velveleye Verdiğimizi Neyi Zannetmeyim!

 

Bu İki Başlılık Ne Çankırı’ya, Nede Şehit ve Gazilerimizle Birlikte Yakınlarına Hiç Yakışmıyor!

 

Şu an derneğe kayıtlı 50 üyesi ile birlikte dört duvar arasındalar... İnanmıyorsanız gidin görün.

 

Buğday Pazarı Mahallesi, Ahmet Talat Onay Bulvarı, Pazar Sitesi No:4 E Çankırı adresinde bulunan Çankırı Şehit Ve Gaziler Derneğini www.haberci18.com İnternet Medyası olarak ziyaret ederek şehit ve gazilerimizin ailelerini yalnız bırakmadık.

 

05.08.2019 tarihinde İçişleri Bakanlığı onayı ile şehitler, yaranlar diyarı Çankırı’da faaliyete başlayan, Çankırı Şehit Ve Gaziler Derneğinde bulunan şehit ailelerimizin, gazilerimizin ve yakınlarını bir arada görmenin havasını teneffüs, bol bol sohbet ettik.

 

Evet, Çankırı'da Yeni Bir Dernek Kuruldu. Kurulum aşamasından sonra Çankırı Şehit ve Gaziler Derneğinden konuyla ilgili yazılı açıklamada yapılmıştı. Kurulduğu günden 3 ay sonra bir ziyaret daha gerçekleştireyim eş, dostlar ne yapıyorlar, bir ihtiyaçları varmı diye sorayım dedim.

 

Samimi ortamda geçen ziyaretimizde sohbetimizin ortalarında Derneğin kuruluş amaç ve gayelerini, neden iki başlı olduk gibi bir soru sormak geldi içimden.

 

Orada bulunan çok değerli şehit ve gazi yakınlarımızın bir sorunlarının, sıkıntılarının olup olmadığını sordum ama; Psikolojik olarak huzursuzluklarını gözlemledim. Şehit ve gazilerimizle ilgili konuları anlatırken ne de heyecanlanıyorum. Neden anlatırken her defasında içimde bir volkan kaynıyor? Bilebilirmisiniz?

 

Neyse uzatmaya gerek yok. Asıl konumuza geleyim diyerek kuruluş amaç ve gayelerini dinleme şerefine nail olduk.

 

Kimsesizin kimsesi, sessizlerin sesi olmuşuz da haberimiz yokmuş. Dernekte bulunan ağabeylerim bir şeyler anlatarak az, çok bizi bilgilendirdiler.

 

Bir ve beraber olmak durumundayız. Böylesi fesata çalışanlar Kuran’da(2/11) şu şekilde ifade edilmektedir. ‘’Onlara, 'Yeryüzünde fesat çıkarmayın' denildiğinde, 'Biz ancak ıslah edicileriz!' derler. Şunu bilin ki, onlar bozguncuların ta kendileridir, lâkin anlamazlar."

 

İşte kuruluş amaç ve gayeler ile bazı bilgiler:

 

Şehitlerimize, gazilerimize vefa, geride kalan emanetlerine hizmettir.

 

Şehit ve gazi ailelerimize yardımlaşma ve dayanışma, sosyal ve psikolojik destek vermek, bugüne kadar ilimizde ulaşılamamış yada ilgisiz kalındığı için sosyalleşme sorunları olan şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve ailelerine ulaşmak. Allah'ın bizlere bahşettiği şeref ve onura yaraşır şekilde hizmet etmek amacımızdır. Şehit ailelerimiz ile gazi ve ailelerimizin sosyal ihtiyaçları ve resmi kurum - kuruluşlarda hak ve menfaatlerini araştırmak, temsil ve takip etmektir. Manen mevcut değerlerimizi korumak ve yüceltmek; siyaset dışı kalarak ve insanlarımızla, kurumlarımızla pozitif ilişkiler kurmak ve ikili ilişkileri geliştirmek. Yönetim kurulu üyelerimiz, şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve saygı değer büyüklerimizin görüşleri de alınarak birlikte istişare halinde karar almak ve uygulamaktır. Yanlışa ve yanlış anlaşılmaya fırsat vermemeye çalışmaktır dediler.

 

Yukarıda açıkladığımız amaçlar dikkate alındığında mevcut eski dernek amaç dışına çıktığından, 1 arkadaşımız 2018 yılı içerisinde yönetimdeki görevinden ve dernek üyeliğinden istifa etmiş, hali hazırda 3 arkadaşımız da yönetimdeki görevlerinden istifa aşamasındadır.

 

Genel bakış olarak mevcut eski dernek amaç dışına çıktığı ve şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve ailelerinin ortak alanı olan derneğin haftalık sadece 8 saat açılması (açılırsa) psikolojik dayanışma ve sosyalleşmeden uzak kalması, Çankırı'mızda mevcut 204 şehit ailemiz ile sayısı bilinmeyen gazi ve ailelerimizin büyük çoğunluğunun durumları hakkında bugüne kadar herhangi bir iletişime geçilmediği, bilgi alınmadığı ve bu konu hakkında çalışma yapılmadığı tespitle konunun önem arz etmesi nedeniyle Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği kurulması mecburiyeti doğmuştur.” ifadelerine yer verildi.

 

Mükemmel Olmanıza Gerek Yok Sahte Olmayın Yeter

 

Kimsesizin kimsesi sessizlerin sesi olmuşuz diyerek yetkilileri göreve çağırıyoruz. Yalakalığın tavan yaptığı günümüzde adam gibi kalanlara selam olsun.

 

Şehit Ve Gazi Derneği Yakınlarına da El Uzatın

 

Şehit ve Gazinin değerini bu toplumun öğrenmesi gerekiyor! 

 

Gazi, Şehit Kolay Olunmuyor. Şehit ve Gazi ailesi olmakta kolay olunmuyor. Şehit ve gazi ailesi olmak onurlu bir duruştur. 

 

“Burada siyaset yapmak yasaktır.”

 

“Gazi ve şehit; sizlerin, bizlerin, bu ülkenin rahatı için canını feda etmeye hazır olan ve canını feda eden kişilerdir."

 

Yüreği yaralı şehit aileleri ve gazilerimizin sorunlarıyla birebir ilgilenen derneklerin varlığı bu toprakları vatan yapan dedelerimize ödediğimiz bir vatan borcu olsa gerek. Bu sebeplerle Şehit Babalarımızın, Ailelerimizin ve Gazilerimizin ihtiyaçlarına cevap verebilecek uygun bir yer tahsis edin.

 

Şu anki konaklanan yerde bir WC dahi yok, doğal gaz yok, ufacık bir UFO ile ısınmaya çalışıyorlar. Kısaca sosyal hayatta maddi manevi her türlü sorunlarıyla ilgilenin derim.

 

Hâlâ nice şehitler verdiğimiz bu topraklar için öyle görünüyor ki şehitler vermeye devam edeceğiz. Vatan sevgisi imandandır aşkıyla şehit olan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık sıhhat diliyorum.

 

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak hür bir şekilde haber yapıyoruz.'

 

Basınımızın hepsine ait değil bu lafım, müstesna basınımız hariç ama son dönemlerde yapılan eleştirileri hoş görmüyorum. Kendisini bilmeyen bazıları yazması gereken şeyleri yazmıyor, yalakalık yapmaya çalışıyor.

 

Memlekette gazeteci gibi gözüküp “Gazeteci” Olamayanlar, kendisi gibi ağababa kaşığı yalamayanlarla uğraşarak Çankırı’da prim yapıyorlar ya ay oğlan. Maalesef "Her Dönemin Adamı" dediğimiz yalaka tipler, hiç bir zaman bitmezler...!!!! Bizim çanaktan yiyip başkasının tarlasına s*çanlarla işim olmaz. Bir söze bakarım söz mü diye… Birde adama bakarım adam mı diye… Karakteri dansöz olana her yer pavyon. Varsın hayat yalakalara şans tanısın. Ben onuruma fiyat biçmem, tükürülecek elide asla öpmem.

 

Ne Mutlu Türküm Diyene (M.Ç.)

 

 

 

 

 

 

 


Bu haber 3505 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Mehmet Uçar
  9 ay önce
  Amacımız: Şehitlerimize, Gazilerimize vefa, geride kalan emanetlerine hizmet, Şehit ve Gazi ailelerimize yardımlaşma ve dayanışma, sosyal ve psikolojik destek vermektir.
 • Ümit Bıyıklı
  9 ay önce
  Umarım bu çift başlılık gibi gözüken durum en kısa zamanda son bulur. Temsil ettiği değerlerin kutsallığı unutulmamalı. Hiç kimsenin bu vazifeyi siyasallaştırmaya ve kişiselleştirmeye hakkı yoktur. Bu vazife ne maddi nede siyasi rant elde etmek için manevî değerlerin hafife alınmaması gereken bir ağırlıktadır. Temennim durumun bu hâle kadar gelmesine sebep olanların tekrar düşünüp aklı selimle bir adım atmalarıdır. Şunu önemle hatırlatmak isterim ki en şerefli makamı Şehitlerimiz canları karşılığı kazanmışlardır. Aziz gazilerimiz de verdikleri yüce mücadeleler ile bu makama talip olmuşlardır. Yani bazılarının makamlarını kaybetmemek adına verdiği mücadele geçici ve oyalayıcı bir istekdir. Samimi duygular ve bu inançla Aziz Şehitlerimizin, Şerefli Gazilerimizin ve saygı değer yakınlarına yardımcı olabilmeyi kendilerine görev bilen bütün kardeşlerime teşekkür ederim.