Bu Kavşakta Geçiş Üstünlüğü Kimdedir? Buraya da Bir Çözüm Bulalım (Özel Haber)

Çankırı Yeni Mahalle, Ali İnandık Caddesi, Kardelen Sokak’ın kesiştiği noktada bulunan kontrolsüz kavşağa çözüm bulunmasını talep ediyoruz.

Bu Kavşakta Geçiş Üstünlüğü Kimdedir? Buraya da Bir Çözüm Bulalım (Özel Haber)
23 Aralık 2018 - 20:35 - Güncelleme: 23 Aralık 2018 - 21:12

Çözüm Bulunmasını istiyoruz!

 

Çankırı’nın büyüyen, gelişen Mahallelerinden olan Yeni Mahalle, Ali İnandık Caddesi, Kardelen Sokak’ın kesiştiği noktada bulunan kontrolsüz kavşak her geçen gün farklı bir kazaya şahitlik ediyor.

 

Sürekli olarak maddi hasarlı birçok kazanın meydana geldiği kavşağa yetkililerce çözüm bulunmasını isteniyor.

 

Kavşağa yaklaşan sürücüler, kavşaktaki şartlara uyacak şekilde yavaşlamak, dikkatli olmak, geçiş hakkı olan araçların önce geçmesine imkan vermek zorundadırlar.

 

Kavşağa gelen sürücüler, kavşak giriş ve çıkışlarında kurallara uygun olarak karşıya geçen yayalara, geçiş hakkını vermek zorundadırlar.

 

Geçiş üstünlüğü nedir, trafikte geçiş üstünlüğü hangi araçlardadır, yol kimin hakkı gibi sorulara cevap arayarak “Özel haber olarak sayfalarımıza taşıdığımız, fotoğraflarını yayınladığımız kavşakta ki sıkıntılar fazla büyümeye başladı, her gün meydana gelen kazaların önüne geçinilemez oldu.

 

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak “Bu konuda yetkilileri göreve davet ediyor ve bu sorunun ortadan kaldırılmasını talep ediyoruz.”

 

Bölgedeki vatandaşlar aynı kavşakta sürekli trafik kazalarının yaşandığını ve yetkililerin buna çözüm bulması gerektiğini kameralarımız karşısında dile getirdi.

 

Kontrolsüz kavşakta geçiş üstünlüğü konusunda İlimiz Yeni Mahalle, Ali İnandık Caddesi, Kardelen Sokak’ın birleştiği, hiçbir uyarıcı levhaların bulunmadığı kontrolsüz kavşakta maddi hasarlı kaza üstüne kaza meydana geliyor. Bu sebeplerden dolayı kurallara göre nasıl bir yol çizebiliriz diye siz yetkililerimizin de fikrini alalım istedik.

 

Bir gün Yeni Mahalle, Ali İnandık Caddesi, Kardelen Sokak’ın birleştiği, hiçbir uyarıcı levhaların bulunmadığı kontrolsüz kavşakta kaza yapacağımı düşünüyorum, ya da bir kazaya karışacağımı düşünmüyorum diyemezsiniz. Pratikte geçiş üstünlüğü falan yok, yavaşlayıp gelen araç varmı diye kontrol etmek en doğrusu. Kontrolsüz kavşaklar ve tali yollar ayrımları çok tehlikeli yerlerdir mutlaka yavaşlayın derim.

 

Bu Memleket İçin Canını Dişine Katan Sorumlulara Minnettarız, Katmak İstemeyenlerle de Uğraşmaya Devam Edeceğiz

 

Bakalım kaza halinde en çok bana mı yoksa karşı tarafa mı zarar gelecek o da kader demeyelim. İçimi dökmek için, vatandaşların şikâyetlerini siz yetkililere duyurmak için www.haberci18.com İnternet Medyası ve admini olarak yazdığım bir yazı oldu işte. Çok şükür memleketimize sahip çıkabiliyorsak.

 

Çok Gezen mi Çok Okuyan mı Bilir?

 

Çok Gezen insanlar bizzat hayatla iç içe olur. İnsan okuduklarını unutur, ama yaşadığını unutmaz.

 

Çok Gezen bilgiyi bizzat yerinde görür ve öğrenir. Görmek başkadır. Gezerek öğrenmek birçok duyuya hitap ettiği için daha kalıcıdır.

 

Sonuç olarak şahsımız hem vatandaşlarımızla iç içeyiz, hemde gece gündüz şehrimizi karış karış geziyoruz. İşte bizde çok gezen gazeteci olarak şehrimizi gözetliyor, sorunları yetkililere taşıyoruz. Çok gezen kişiler farklı insan ve kültürlerle tanışıp bilgi haznelerini büyültürler. Bizde Çankırı’yı büyütmeye çalışan hazinelerden biriyiz.

 

Vatandaşlar her an farklı bir kazanın yaşanabilme ihtimaliyle karşı karşıya kalınan kavşak için yetkililerin bir çözüm üretmeleri gerektiğini savunuyorlar.

 

Konuyla ilgili olarakyine bizim yakamıza sarılan, bir açıklama yapan vatandaşlar, ”Pazar Pazarı Camii’nden aşağıya doğru inen, Hastane köprüsünden gelerek Bademlik Camii istikametine gitmek isteyen, Muhsin Yazıcıoğlu Parkı’nın sağından ve solundan gelerek yoluna girmek isteyen araçların kesiştiği noktada bulunan kontrolsüz kavşak her gün yeni bir kazaya davetiye çıkarıyor.

 

Özellikle pazarın kurulduğu günlerde, haftanın her sabah vaktinde trafik akışı daha da yoğunlaşırken kavşaktan geçiş yapmak sürücüler için ayrı bir beceri gerektiriyor. Bu kavşakta maddi hasarlı birçok kaza meydana geliyor. Ama nedense yetkililer bu kazaların önüne geçebilmek için bir çözüm üretmiyorlar. Çözüm üretilmesi için bu kavşakta illa ki birilerinin canının yanması mı gerekiyor? Vatandaşın yaşadığı sıkıntıyı kendileri yaşamış olsalar bu soruna bir gün de çözüm bulurlar. Bu kavşakla ilgili olarak gerekli düzenlemelerin yapılmasını istiyoruz. Artık daha fazla insanımızın canı yanmadan bu kavşak için bir çözüm yolu bulunmalıdır. Bu konuda yetkilileri göreve davet ediyor ve bu sorunun ortadan kaldırılmasını talep ediyoruz.”

 

Siyasetin Çankırı da ne kadar ayak işlerine kadar indiği nasılda belli oluyor. Tabi siz siyasetçiler basit işlerle uğraşmaktan, taşerondan kadroya geçen adamın çalışacağı yeri belirlemekten ve memur işçi şikâyetlerine koşturmaktan, ispiyoncularınızı dinlemekten büyük sorunlara vakit ayıramıyorsunuz. Kurum amirleri bir işçiye is buyurmaktan korkuyor, Hastanede, Özel İdarede daha hangi kurumları sayalım ki? Çünkü yarım saat sonra siz siyasetçilerden Tlf geliyor amirlerin, müdürlerin adamlara gıkı çıkmıyor, iş yaptıramıyorlar. İşte sizin büyük siyasi başarılarınız bundan ibaret. Hadi o zaman bu kavşağa da bir çözüm bulun…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 14022 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • cemalettin tağlı
  5 yıl önce
  Öncelikle o kavşağın,anayol-tali yol kavşağı mı onun belirlenmesi gerekir. Kontrolsüz kavşaklarda,öncelik,sağdan gelen araca aittir.Aksi halde,tali yoldan gelen araçlar, anayolda seyreden araçlara yol vermek zorundadır.Buradaki en önemli sorun, mini market önünde nizami olmayan park etme durumu. Gelen araçlar,park sorunundan dolayı, karşıdan gelen aracı göremiyor.
 • Cankiridayim
  5 yıl önce
  Hürriyet Caddesi, Aksu İlkokulu yanı, Cebeci Sokak, Hastane sokak kavşağı-Hürriyet Caddesi, Aksu Cami, Yayla Caddesi Kavşağı, Şehit Yahya Okulu yeni açılan yol ve kavşak Kaza oranlarını bilmiyoruz ama çok riskli yerler, kavşak ve işaretlemelerin acilen yapılması lazım