Bu Keşmekeşliğe Bir Çare, Bir Çözüm Bulunması Lazım (Özel Haber)

Yeter artık yeter. Çankırı Lisesi, Işıklı Kavşak (1 Nolu Sağlık Ocağı) güzergahında bulunan, demiryolu geçidine geçici de olsa bir çözüm bulun.

Bu Keşmekeşliğe Bir Çare, Bir Çözüm Bulunması Lazım (Özel Haber)
19 Ekim 2019 - 12:49 - Güncelleme: 20 Ekim 2019 - 21:11

Sayın Vekillere, Valiliğe, Belediye Başkanlığına Duyurulur!

 

Artık Böyle Olmuyor Beyler

 

Çankırı şehir merkezinden geçen Demiryolu bariyerlerinin saatler boyu kapalı kalması araç sürücülerini, sıkıntı yaşayan yayaları isyan ettirmeye devam ediyor.

 

Yıkmayı Çok İyi Beceriyorsunuz da, Yapmayı Hiç Beceremiyorsunuz…

 

Biliyoruz ama; şu an için tren manevra, geçiş, gidişi için yapılacak bir şey olmadığını, ayrıca tren saatlerinin değiştirilemeyeceğinin mümkün olmadığını sizlerin adına halkımıza yazılı veya sözlü olarak anlatıyoruz.

 

Her seçimde vaat olarak meydanlarda cazgırlık yapılarak halkı kandırıp oyalama taktiği uygulanan bu projede başarısız olanlar önümüzdeki yıl içerisinde bir üst geçit projesinin olduğunu, hayata geçirilmesi içinde çalışıldığını halka anlatın bari de inanalım. Biz eleştirilerimize devam ediyoruz, edeceğizde. Sonuç olarak Çankırı Lisesi, Işıklı Kavşak üst geçit projemizin TBMM’sinde onaylanıp yürürlüğe girmesini beklemeye tahammülümüzün olmadığını kulaklarınızı çınlatarak bir kez daha dile getiriyoruz.

 

Çankırı Lisesi, Işıklı Kavşak (1 Nolu Sağlık Ocağı) güzergahında bulunan, demiryolu geçidine geçici de olsa bir çözüm bulun.

 

Üzüntüsünü Dile Getiren Çok Sayıdaki Araç Sürücüleri Ve Yayalar Yaşananlara İsyan Ediyor

 

Köprü üzerine park edip öğrenci bekleyen servilarının verdiği rahatsızklı da cabası.

 

Tehlikeleri hiçe sayan, kamera kayıtlarını hiçe sayan araçlar bariyeri kapalı olan tren yolundan gelip geçiyor.

 

Bunun Hesabını Yerel Yöneticilerden Sormak Gerek!

 

Çankırı Lisesi karşısında bulunan tren yolu hemzemin geçidinde tren geçerken; geçtikten sonrada uzun süre kapatılan bariyerlerin açılmamasının tüm araç sürücüleri ve yayaları zor durumda bıraktığını söyleyebiliriz.

 

İnsanlar, araç sürücüleri buraya bir çözüm bulunmasını talep ediyorlar.

 

Uzun Kuyruklar Kazaya, Kavgaya, İsyana Davetiye Çıkartıyor!

 

Çankırı’da Çankırı Lisesi, Işıklı Kavşak güzergahında bulunan tren yoluna giren otomobil sürücüleri, şaşkın bakışlar arasında tren yolunda bazen uzun vadeli kapalı bulunan bariyerler arasında tehlikeli yolculuk yapmaya devam ediyorlar.

 

Her türlü riski göze alan sürücüler kurallara uymayarak (kimse kusura bakmasın bu şekle göre de uymamak gerek) bariyerlerin kapalı olmasına rağmen demiryolu geçitten geçiyorlar. Biz bu yoldan nasıl gececeğiz diyerek şartları zorlayan araç sürücüleri arkadan gelebilecek trafik cezalarını da kabul etmiyoruz bunları görün diyerek bizim yakamıza sarıldılar.

 

Buraya Bir Düzenleme Getirin

 

Bariyerlerde Kapanınca…

 

Bir taraftan 30-40 dakika kapalı kalan bariyerlerin açılmamasına mı, bir taraftan kameraların kayıt alma sistemine mi, bir taraftan geçebilinecek bir yolun bulunmamasına mı isyan edelim diye haykıran vatandaşlar, “Bunun Hesabını Yerel Yöneticilerden Sormak Gerek” diyerek yetkilileri çözüm yolunda göreve davet ettiler.

 

Bu nasıl eziyet? Anlamak mümkün değil. Bir türlü beceremediler…

 

Neyimiz Doğru ki; Geçitlerimiz Doğru Olsun?

 

Söz konusu bu alanda yoğunluğa kazalar da eklenince vatandaşlar saatlerce bu güzergahta kilitlenip kalıyor. Trafik yoğunlaşınca, bu yollara bağlanan yollarda trafik durma noktasına geliyor. Trafiğin ortasında kalan sürücüler bu alanda trafik felç Allah rızası için buraya bir çözüm bulunsun diyerek www.haberci18.com İnternet Medya aracılığı ile hem tepkilerinin duyurulmasını, hem de çözüm önerilerinde bulunulmasını rica ettiler.

 

Önemli bir problem. Her gün o güzergahı kullanan biri olarak gecikmeli olarak açılan bariyerler nedeniyle sıkntılar isyana sebebiyet veriyor.

 

Sayın yetkililer, seçilmişler, atanmışlar, seçilecek olanlar Çankırı ve Çankırı insanının sorunlarını en iyi bilerek sıkıntıları dile getirdiğimiz bilinmektedir. Çankırı ve Çankırı insanı için yaptığımız özel haberlerimiz sizleri rahatsız etmesin. Bu bir karalama kampanyası değil fotoğrafları ile birlikte sunduğumuz sıkıntıları görebilmeniz için sizlere sunuyorum. Kimse kusura bakmasında herkes görevini layıkıyla yapsın, verilen sözleri yerine getirilsin istiyoruz.

 

HABER VİDEOSU İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ

 

https://youtu.be/zf2qlPdnIN0

 

 

 

Bu haber 4797 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • hilmi
  4 ay önce
  Tren daha gelmeden 10 dakka önce geçit kapanırsa böyle olur. bir de tren gittikten sonra bekliyosun tren sinyalizasyondan çıksın da geçit açılsın diye. işi ehline veriniz....
 • asya
  4 ay önce
  Ondan sonrada trafik polisi sola yanlış döndü diye üstüne bide ceza yazsın