Rektör Çiftçi Edebiyat Fakültesinde Akademisyenlerle Buluştu

Rektör Çiftçi, Fakülte yönetiminden ayrı olarak akademisyenlerle görüştü. Talep, öneri ve şikâyetleri aldıktan sonra fakülte yönetimi ile ayrıca görüşerek alınan öneri, talep ve...devamını okuyunuz.

Rektör Çiftçi Edebiyat Fakültesinde Akademisyenlerle Buluştu
08 Haziran 2021 - 19:07 - Güncelleme: 08 Haziran 2021 - 19:15
Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, yoğun programı arasında çok önem verdiği akademik personel ile tanışma, talep, öneri ve şikâyetleri dinleyip çözümler bulduğu “Ortak Akıl” toplantılarına Edebiyat Fakültesi ile devam etti.

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Erdem ve Prof. Dr. Hüseyin Odabaş’ın da hazır bulunduğu birim toplantısında ilk olarak Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Özcan’dan brifing alan Rektör Çiftçi daha sonra akademisyenlerle özel olarak görüştü.

Öğrencilerden sonra en çok akademisyenlerle birlikte olmaktan ve onları dinlemekten mutlu olduğunu ifade eden Rektör Çiftçi, “Çünkü öğrencilerimiz ve hocalarımız üniversitelerin varoluş sebepleri ve bizlerin bu görevlerde bulunma nedenimiz. Sizler geleceğe umutla bakmamızı sağlayan çocuklarımızın eğitiminin son noktasında onları hayata ve bu ülkenin geleceğine hazırlayan bireylersiniz.

O anlamda ben sizlerle olmaktan, sizleri dinlemekten, sizlerin önerilerine kıymet vermekten son derece mutluyum. Bu ülkenin umudu gençlerimiz, o umudu filizlendiren siz eğitimcilersiniz. Sizlerin daha iyi ortamlarda eğitim verebilmesi için uygun ortamları imkanlar ölçüsünde hazırlamak ise bizlerin görevidir. Onun için sürekli sizleri dinlemek ve “Ortak Akıl Birlikte Yönetim“ anlayışıyla bu toplantıları düzenliyoruz. Açık kapı uygulamamız var.


İletişim kanallarımızın hepsi hizmetinizde. Bizim anlayışımızda hiçbir hocamız, personelimiz, öğrencimiz ben yönetime ulaşamıyorum demeyecek. Sizleri dinleyeceğiz ama sorumluluğu biz alacağız. Üniversitemizin var olan başarısını yukarı çekeceğiz. Ülke gündeminde sorumluluk almaktan çekinmeyeceğiz. Uluslararası alanda yapacağımız bilimsel çalışma ve araştırmalarla adımızı duyurmaya devam edeceğiz. Tabi tüm bunlar için sorumluluk alırken güvencemiz sizlersiniz ekip arkadaşlarımız. ÇAKÜ büyümeye devam edecek. Birlikte durmak yok, yola devam.“ dedi.

Konuşmasının ardından Rektör Çiftçi, Fakülte yönetiminden ayrı olarak akademisyenlerle görüştü. Talep, öneri ve şikâyetleri aldıktan sonra fakülte yönetimi ile ayrıca görüşerek alınan öneri, talep ve şikayetlerin çözüme kavuşturulması için gerekli talimatları verdi.

Bu haber 688 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum