Belediye Ekiplerinden Gece Gündüz Kar Mesaisi

Karla Mücadele Çalışmasında 17 Araç ve 140 Personel Görev Aldı

Belediye Ekiplerinden Gece Gündüz Kar Mesaisi
16 Şubat 2021 - 14:24 - Güncelleme: 17 Şubat 2021 - 16:57
Gece Gündüz Kar Mesaisi

Çankırı Belediyesi karla mücadele ekipleri, yollarda ve kaldırımlarda buzlanmayı önlemek için gece gündüz kar mesaisi yaptı. Çankırı’da Pazartesi gününden itibaren başlayan kar yağışının gece saatlerinde yoğunlaşması sebebi ile Belediye ekipleri, kar küreme çalışmalarını sürdürdü. Meteorolojiden gelen uyarılar doğrultusunda hazır olarak bekleyen ekipler, yaya ve araç trafiğinin aksamaması için araç ve iş makinelerinin yanı sıra kürek yoğun bir tempo ile çalışmalarına devam ediyor.

Karla Mücadele Çalışmasında 17 Araç ve 140 Personel Görev Aldı

Çankırı Belediyesi ekiplerince kurulan karla mücadele ekipleri vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlar, cami önleri, sağlık ocakları çevresi, AVM, market ve dükkân önleri, yüksek alanlar başta olmak üzere tüm cadde ve sokaklarda 7 gün 24 saat karla mücadele ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü koordinesinde yürütülen karla mücadele çalışmaları kapsamında; yayaların ve araç sahiplerinin güvenliği için 140 personel görev alırken çalışmalarda 2 adet kar küreme ve tuzlama kamyonu, 1 adet kar küreme ve tuzlama traktörü, 2 adet greyder, 4 adet Beko Loder ve iş makinesi, 3 adet traktör ve 5 adet kamyon kullanılıyor.

Başkan Esen’den Karla Mücadele Ekiplerine Övgü

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, çalışmalar hakkında kısa bir bilgi vererek “Tuzlama çalışmalarımız, şehrimizin tüm noktalarında 24 saat esasında aralıksız olarak devam ediyor. Şu an için trafiğe kapalı yolumuz bulunmamaktadır. Yol açma ve tuzlama çalışmalarımız, ekiplerimizce gece de kesintisiz olarak yürütülmektedir. Kaldırım temizleme çalışmalarımız ise sabah 6.30 itibari ile başlamış olup halen devam etmektedir.” dedi.  Esen, Çankırı halkının güvenli ulaşımını sağlamak için mesai kavramı gözetmeksizin seferber olan karla mücadele ekibine, zorlu tüm şartlarda azimli çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Belediye Ekipleri Buzlanmaya Karşı Solüsyon Uyguladı

Çankırı Belediyesi, 2021 yılının ilk yoğun kar yağışında vatandaşların mağduriyet yaşamaması için yoğun olarak kullanılan alanlarda, ana arterler ve kaldırımlarda buz solüsyonu uygulaması yaptı.

Yoğun kar yağışı ve hava sıcaklığının ani düşmesi ile ilgili Meteorolojiden yapılan uyarı karşısında gerekli hazırlıkları yapan ve ekiplerini hazır bulunduran Çankırı Belediyesi, kar yağışının başlaması ile birlikte cadde ve sokaklarda önlemlerini aldı. Kar yağışının devam etme ve hava sıcaklığının sıfırın altına düşme ihtimaline karşı kaldırımlar öncelikli olmak üzere farklı alanlarda buzlanmaya karşı solüsyon uygulaması başladı. Vatandaşların ulaşımlarını sağlıklı ve rahat yapabilmeleri amacı ile gerçekleştirilen çalışmalar; Fuar Yolu, Yunus AVM etrafı, Pazar Pazarı çevresi, mezarlık içi, Taş Mescit yolu, Bademlik Cami çevresi ve Ahmet Bukan Köprüsü’nden holder yöntemi ile başlatıldı.

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, kaldırımlardan ve yoğun olarak kullanılan alanlardan başlatılan solüsyon çalışması ile olası bir buzlanmaya karşı önlem alırken kullanılan solüsyon ile birlikte yol ve kaldırımlarda oluşabilecek deformasyonları da en aza indirdiklerini ifade etti. Esen, şehrin yüksek kesimlerinde özellikle Aksu ve Esentepe Mahalleleri ile hastane bölgesinde yol tuzlama çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Bu haber 2610 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum