İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Yüksel Çelik'e Çağrımız (Özel Haber)

Devletin araç gereçlerini pasif hale düşürüp yan yatanlardan, sıfır makinaları patlatanlardan hesap sormalı...

İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Yüksel Çelik'e Çağrımız (Özel Haber)
18 Ağustos 2023 - 11:08 - Güncelleme: 18 Ağustos 2023 - 11:29
Çankırı Merkez ile Ünür Köyü arasında ulaşımı sağlayan ve yeni yapılan 'grup yolu'  diye adlandıran; bu yolu buradan geçirenlerden kaymağını yiyenlerden hesap sor sayın İl Özel İdare Genel Sekreteri Yüksel Çelik bey. Bu asılsız yapılan yolda ne canlar öldü. Burası resmen ölüm yolu. Kim ne hakla buradan bu yolu yaptı-yaptırdı?  Yazıktır günahtır. Yolu yapanlar ve yapımına müsaade edenlere rücu edilsin. Tüyü bitmemiş yetimin hakkı var...

Maruf Köyü Köy Yerleşik Planı Kabul Edildi

İl Genel Meclisi Ağustos ayı birleşimlerinin 5. ‘sini’ gerçekleştirdiği son toplantı ile tamamladı.

Gerçekleştirilen birleşimde ilk olarak Korgun ilçesi, Maruf köyüne ait köy yerleşik alanı ve civan genişleme çalışması konusunda incelemesini tamamlayan İmar ve Bayındırlık Komisyonuna ait rapor ele alındı. Konu hakkında meclis üyelerini bilgilendiren komisyon başkanı İsmail Çimen, hazırlanan planlarla ilgili kamu kurum ve kuruluşların raporlarını okudu.

Belediye Mücavir Alan Sınırları Dışında Planı Bulunmayan Köy ve Mezraların Yerleşik Alanlarında ve Kırsal Yerleşik Alanlarda Uygulanacak Esaslar Köy ve mezraların yerleşik alanı ve civarı ile kırsal yerleşik alanlar ve civarının tespiti konularına da değinen Çimen, “Tarım İl Müdürlüğü ile ilgili olarak, sulu mutlak tarım arazisi sınıfından olduğu tespit edilen 128 taşınmazla ilgili olarak ‘’ilgili Bakanlıktan Kamu Yararı Kararı Belgesi’’ alınması şartı ile köy yerleşik alanı civarı hattı olarak tarım dışı amaçla kullanılmasının uygun olduğu, Kuru Marjinal Tarım Arazisi (KTA) sınıfında olduğu tespit edilen 121 adet taşınmaz için Kamu Yararı Kararı Belgesi alınmaksızın uygun olduğu belirtilmiştir. Bu nedenle Sulu Mutlak Tarım Arazisi (SMT) sınıfında olduğu tespit edilen 128 adet taşınmazlar köy yerleşik alanı civarı hattından çıkarılmış olup, Kuru Marjinal Tarım Arazisi (KTA) sınıfında olduğu tespit edilen 121 adet taşınmaz ise köy yerleşik alanı civarı hattına dahil edilmiştir” dedi.

Çimen son olarak ise, İlimiz Korgun ilçesi Maruf Köyüne ait Köy Yerleşik Alanı ve Civarı Haritası çalışması arazi ve büro kontrolleri yapılarak 1/5000 ölçekli pastası hazırlanmış ve 3194 Sayılı İmar Kanunun Plansız Alanlar İmar Yönetmeliğinin 4. ve 43. maddelerine göre köy yerleşik alanı ve civarı hattının genişletme çalışmalarının değerlendirilmesi konusundaki teknik rapora ait 14.07.2023 tarihli komisyon raporun kabulüne karar verilmiştir” dedi. Çimen tarafından okunan rapor oy birliği ile kabul edildi.

Maruf Köyü Sakinlerinden Mesaj Var

İşte mesajı gönderen vatandaşın bilgi notları: Selamınaleyküm. Ben Maruf köyünden Mustafa Poyraz, Değerli Genel Sekreterim, “Yeni yerleşim alanı olan parsellerden birisinde üç seneden beri oturuyorum. İmarlı, ifrazlı arsalarımıza projeli yasal yollardan ev yaptık. Dört seneden beri yol, su, elektrik, kanalizasyon, çöp konteynırı yok. Gölet suyunu ben kendi imkanlarımla evime aldım. Komşularımada verecektim lakin 2 veya 3 gün aktı. Bu sene hortumların değişmesi lazımmış iki kere yaptılar. Şimdi ise sayın muhtar ben yapamam, paramız yok. Nereye şikayet ederseniz edin diyor. Kaymakamlığa geçen sene dilekçe verdik. Hala 1 seneden beri arızaları gideremediler. 150 parsel arsa sattılar. Hane başı 400 TL su çöp parası alıyorlar. Ben para vermedim. Çün kü hizmet yok. Vali beye festivalde durumumuzu özetleyen mektup verdim. Su hattının onarılması lazım. Maddi anlamda 150 parseli bölsünler üzerimize düşen parayı verelim. 21. Yüz yılda yaşıyoruz. Lütfen insanlık adına yasal hakkımız olan hizmeti getirirseniz çok sevineceğiz. Geçmiş yönetimden, Genel Sekreterlikten hiç bir hizmet alamadık. Bilginize sunarım.


www.haberci18.com haber merkezimize gelen başka bir okuyucu şikayet mektubu

Ayrıca Paşa Köyü Hilmi Efendi Hazretleri Konağı su kaçağı tespiti. Hat eski, 250 metre hattın değişimi gerekli ilgili mercilere duyurulur. Haber biraz karma karışık gelebilir. Oysa hiçte karışık değil. Sonuç geçmiş dönem İl Özel İdare Genel Sekreteri’nin Çankırı üzerinde oynamış olduğu oyunların kanıtıdır. (Nokta)


Genel Sekreterimizden Ricamız

İl Özel İdare Genel Sekreteri Yüksel Çelik bey Şehitler, Gaziler, Yaranlar  ve Kaya Tuzunun Başkenti baba ocağınız Çankırı’ya hoş geldiniz. Siyasi ve ayak oyunlarına gelmeden vede Sayın Kaymakamlarımız ile birlikte koltuk ve masanızdan kalkın tedbiri kıyafet vede habersiz köyleri bir gezin, bakın neler ile karşılaşaksınız, sizden bunu özellikle rica ediyoruz.

Sizden önceki yönetim şehrin köylerine fazla bir şey yapamadı desem yalan olmaz, abartmış olmam. Çünki hep boş işlerle; özelliklede kendine yandaş olan, yakın olan kişilerle, işçilerle devletin araç, gereç, malzemeleri ile asılsız çalışmalar gerçekleştirdi. Kısacası her köyde sorun var. Kurum içerisinde de sorun var. Ekibinizi kurup yeni yüzlerle çalışmalısınız. Devletin araç gereçlerini pasif hale düşürüp yan yatanlardan, sıfır makinaları patlatanlardan hesap sormalısın. (Nokta)

Siyasetin Gözü Kör Olsun

Edindiğimiz bilgilere görede; eski Genel Sekreter Mahkeme Kararıyla geri gelmeye çalışıyormuş (muşta muş)

Hadi; Oradan Bu gün Hesap Sorma Günü

Dönemin İl Özel İdaresi Genel Sekreteri, “2011 yılında kurumda çalışan 84 kişiyi keyfi kararlarıyla, siyasi oyunlarla, yalan bilgilendirmeler ile, en az 6 kere isim listelerini değiştirerek içerisinde bulunduğu cemaat topluluğuna katılmayanları Çankırı’dan süren, sürdürten, kaç kere görevden alındıysada mahkeme kararlarıyla oyuncak gibi görevine dönen müdür olarak bilinen zahtı muhterem ve saz ekibinden hesap sorma zamanı geldi geçti. Eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı. Gönderin gitsin bu eski dönem özel idareciyi. Yoksa; ortalığı karıştırmaya devam ediyor. Vesselam.”

Bu haber 3170 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum