ÇAKÜ Ulusal Ajans'ta Erasmus Danışma Kurulunda

“Çankırı Karatekin Üniversitesi Türkiye sıralamasında 207 Yükseköğretim Kurumu içerisinde gerçekleştirdiği hareketlilikler ile 45.ci sıraya yükselmiştir.

ÇAKÜ Ulusal Ajans'ta Erasmus Danışma Kurulunda
09 Ocak 2019 - 17:07

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı, Türkiye Ulusal Ajansında Çankırı Karatekin Üniversitesi danışma kuruluna seçildi.

 

Türkiye Ulusal Ajans Başkanlığı Çankırı Karatekin Üniversitesi Erasmus Koordinatörlüğünün program çalışmalarını takdirle karşıladığını belirterek, “Çankırı Karatekin Üniversitesi Türkiye sıralamasında 207 Yükseköğretim Kurumu içerisinde gerçekleştirdiği hareketlilikler ile 45.ci sıraya yükselmiştir.

 

Bu sıralama üniversitenin programa ve öğrencilerine ne kadar çok değer verdiğinin bir kanıtıdır. Çankırı Karatekin Üniversitesinin programla ilgili en büyük artılarından biriside üniversiteye tahsis edilen hibenin tamamını eksiksiz olarak kullanmasıdır. Bu şu anlama geliyor ki hibe desteklerinden daha çok öğrencinin yararlanması ve ekonomik girdinin daha fazla olması bu anlamda Erasmus Koordinatörlüğü başta olmak üzere çalışmaları yakından takip eden ve destek veren Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı’ya teşekkür ediyoruz” denildi.

 

Çankırı Karatekin Üniversitesi Erasmus Koordinatörlüğü ayrıca Erasmus KA107 projelerinde de projeye başvuran üniversiteler arasında en fazla ülke bazlı projesi kabul edilen 5.ci üniversite olmuştur. Çankırı Karatekin Üniversitesi Erasmus Koordinatörlüğü hem kendisine tahsis edilen hibenin tamamını kurallar çerçevesinde kullanırken aynı zamanda da iyi uygulama örneği olarak Ulusal Ajans tematik toplantı da proje uygulamasını anlatmıştır.

 

Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı’nın desteği ile de ÇAKÜ hem Ulusal Ajans nezdinde hem de diğer üniversitelerarasında Erasmus başarıları ile kendinden söz ettirmektedir.

 

Bu haber 1739 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum