Bacasız Fabrikamız ÇAKÜ Neden Şehrin Ekonomisine Fazla Can Veremiyor (Özel Haber)

Çankırı Karatekin Üniversitesi, sunduğu sosyal ve fiziki imkanları ile onlara eşsiz bir öğrencilik serüveni vaad edemiyor. Neden?

Bacasız Fabrikamız ÇAKÜ Neden Şehrin Ekonomisine Fazla Can Veremiyor (Özel Haber)
08 Kasım 2021 - 13:10 - Güncelleme: 08 Kasım 2021 - 13:21
Çankırı Şaşırtmaya Devam Ediyor

Çankırı’da Öğrenci Barınma Sorunları Tam Anlamıyla Ne Zaman Çözülecek?

Çankırı Karatekin Üniversitesi, sunduğu sosyal ve fiziki imkanları ile onlara eşsiz bir öğrencilik serüveni vaad edemiyor. Neden?

Büyük bedellerle yapılan Ankara yolundaki KYK yerleşkesine, toprak analizi çürük dediniz ama; KYK binaları üzerinde dört katlı binalar var!

Burasını Neden Kaderine Terk Ettiniz? Çürük Yapılan Binayı Çürümeye Terk Etmek İsraf Değil mi?

www.haberci18.com İnternet sitemiz ve haberlerimiz büyük beğeniyle takip ediliyor. Yaptığımız araştırmalar ve net bilgilerle yayınladığımız doğru, düzgün haberleri kamuoyu ile paylaşarak, şehre ne kazandırabiliriz düşüncesiyle fahri hizmetimize devam ediyoruz. Bu vesileler ile tüm okuyucularım ve takipçilerimize saygı, sevgi, hürmetlerimizi sunarım. 

Bu hafta sonu tesadüfen görmüş olduğum bir manzarayı izlenimlerimiz sayenizde duyurmaya karar verdim. Bu tür konulara olan hassasiyetimiz haberlerimizden tahmin edebiliyor.

Üniversitemiz öğrencilerinin barınma sorunlarını çözümlemelerine yardımcı olabilmek amacıyla şehrimizde nasıl öğrenci sayımızı çoğaltabiliriz diye haber merkezimizde oluşturduğumuz haberlerimiz aracılığıyla ilimizdeki mevcut yurt, pansiyon, apart, öğrenci evi vb. barınma tesisleri hakkında net bilgi verilmektedir. Haliyle buda hem yöneticileri hem şehri üzmektedir.

"Hayalet bina" dikkat çekiyor.

Şehirde üniversitenin kurulmasıyla öğrenci yurdu ihtiyacı doğdu. Barınma sıkıntısı yaşanan Çankırı’da yıllardır kaderine terk edilen yurt binası dururken, öğrenciler özel yurtlarda barınmak zorunda kalıyor gücü kudreti yetmeyen öğrencilerde ÇAKÜ’den kopup evlerine geri dönüyorlar….


Konu ilimiz Ballıca mevkiinde boşaltılan Ankara yolundaki KYK’nın kız yurduyla alakalı. Yurt boşaltılmış yerine hastane yapılması planlanmıştı. Bu hafta tesadüfen binaların bahçesinde gezme ve görme fırsatı bulduk. Devletimizin malına bu kadar düşman olabiliriz. Bu kadar mı savurgan bu kadar mı Devlet malının kıymetini bilmeyen bir toplumuz? Binalar talan edilmiş kullanılabilir yüzlerce eşya ya çürümeye mahkum edilmiş yada birileri tarafından talan edilmiş. Bizim milyonlarca ihtiyaç sahibi insanımız varken yöneticilerimizin nasıl içleri elverip te o malzemeleri çürümeye terk edebilir aklım almıyor.

Sözünü ettiğimiz eşyalar Köylerimizde merkezlerimizde onlarca ihtiyaç sahibi insanımıza verilemezmiydi? Neden bizim büyüklerimiz bu halktan kopuk yaşıyor? Umarım bu özel haberimizde www.haberci18.com İnternet Medyamız sayesinde bu konu gündeme gelirde o eşyalar çürümekten talan edilmekten kurtulur. Kurumlarımız binaları boşalttığı zaman hep böyle oluyor içinden çıkıp gidiliyor. Lütfen Ankara yolundaki KYK’nın taşına, toprağına, eşyalarına sahip çıkın bari, haberimizin özü de bu yöndedir..

Çankırılılar Üzülmesin; Çünkü Bizler Olduğumuz Müddetçe Çankırı Dirilecektir

Hayatta asparagas haber yapmadık. İnanıyoruz, Yaranlar, Şehitler, Gaziler Diyarı, Kaya Tuzunun Başkenti Çankırı’mızdan vazgeçmiyoruz. Şehrimizin taşına, toprağına hep birlikte sahip çıkarak başaracağız. Andolsun ki, bu şehre eziyet edenlerden hesabını soracağız!

Çankırı’nın Kaderi Böyle Olmamalı…

Öğrencilerine Türkiye'nin en güzel turizm lokasyonlarında eğitim öğretim imkânı sunmak isteyen Çankırı neden bu sorunlarda sınıfta kalıyor?..

İyi gün dostu çok olur. İş kötü gün dostu olmak gerek! Çankırı’nın kaymağını yiyen Sayın yetkililer gündeminizde bura olsun. İsrafa, talana son verilsin...

Kentin sınırları içerisindeki binalar aradan geçen yıllardan sonra harabeye döndü. Atıl vaziyette bekletilen söz konusu binanın taşıyıcı demirleri tamamen paslandı da mı ve deforme oldu? Yer etüdü beğenilmeyen; toprak analizi çürük, zemin uygun değildi de, bina yapıp devleti neden zarara uğratıyorsunuz? Eğer bu yurt binası çürük olmasaydı, zemini sağlam olaydı demek ki çok öğrenciler burada huzurlu, mutlu şekilde daha ucuza kalacaktı veya çankırı'yı terk etmeyeceklerdi. Yurt binası üniversiteye uzak. Ancak bu sorun oluşturmazdı." Diye düşünüyor değiliz.


Ankara yolundaki KYK yerleşkesi ne olacak? Bilgilendirirseniz teşekkür ederiz.

Bu haber 2463 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hizmet İçin
    2 ay önce
    Belediyenin arka kısmında bulunan Anadolu Oteli atıl vaziyette çürümeye terk edilmiş. varsa sahipleriyle anlaşılsa, Kültür Bakanlığı'ndan talep edilip, Belediye eliyle restoresi yapılsa yüzlerce öğrenciye barınma sağlar; avlusu müsait aç kafeni, bilardo salonunu işlet güzelce. Hem öğrenciye hizmet, hem de Belediyeye gelir sağlamış olursunuz.