Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Çankırı'ya Hayırlı Olsun

Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu’ndan sonra, üniversitemiz bünyesinde Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu kurulması talebi de YÖK tarafından kabul edilmiştir.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Çankırı'ya Hayırlı Olsun
23 Haziran 2022 - 16:58
Hayırlı Olsun

Üniversitemiz, Devletimizin ve Milletimizin kaynaklarını yerinde, etkin ve verimli kullanma adına Çankırı'nın da beklentileri, talepleri ve potansiyelleri doğrultusunda meslek yüksekokullarını yeniden yapılandırıyor.

Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu’ndan sonra, üniversitemiz bünyesinde Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu kurulması talebi de YÖK tarafından kabul edilmiştir.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulumuzda; Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü altında Özel Güvenlik ve Koruma Programı, İş Sağlığı ve Güvenliği Programı, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı, Acil Durum ve Afet Yönetimi Programı; Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü altında Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Programı; Sosyal Hizmet ve Danışmanlık Bölümü altında Sosyal Hizmetler Programı; Yönetim ve Organizasyon Bölümü altında İşletme Yönetimi Programı yer almaktadır.

Yeni kurulan Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulumuz, öncelikli olarak Çankırı ve ilimizin bulunduğu bölgede olmak üzere; ülkemiz için özel ve kamu sektöründe ihtiyaç duyulan özel güvenlik, iş sağlığı ve güvenliği, afet ve acil durumlara yönelik yetişmiş personel kaynağını oluşturmak, kamu, özel ve sivil toplum kuruluşlarında yürütülen sosyal hizmet uygulamaları alanında ihtiyaç duyulan nitelikli ara elaman yetiştirilmesini sağlamak amacı ile eğitim-öğretim faaliyetlerine katkı sağlayacaktır.

Yüksekokulumuz bünyesinde yer alan bölüm ve programların tercih edilen ve yüksek düzeyde doluluk oranına sahip olması üniversitemize güç kazandıracaktır.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulumuzun üniversitemize, Çankırı’mıza, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını dileriz.

Bu haber 1334 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Çankırı lı
    1 ay önce
    çok güzel haber fakat okumaya gelecek olan öğrenciler nerde kalacak, yurt mu yapıldı, kiralık ev mi var, bence önce öğrencinin kalacağı yurt veya evi ayarlayın sonra bölüm açın.