AB Başkanı ve Dışişleri Bakan Yardımcısından ÇAKÜ'ye Tebrik

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, "Çankırı'ya değer katan kurumların başında gelen Çankırı Karatekin Üniversitesinin uluslararası görünürlüğünün artmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti."

AB Başkanı ve Dışişleri Bakan Yardımcısından ÇAKÜ'ye Tebrik
26 Eylül 2022 - 15:01 - Güncelleme: 26 Eylül 2022 - 15:07
Rektör Çiftçi ve Vali Ayaz, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi'yi Ziyaret Etti

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi ve Vali Abdullah Ayaz, Ankara'daki temasları kapsamında Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakçı'yı makamında ziyaret etti.

Dışişleri AB Başkanlığında gerçekleşen görüşmede Bakan Yardımcısı Kaymakçı, Rektör Çiftçi ve ekibini Özellikle ulusal ajans tarafından desteklenmeye layık görülen Erasmus projelerimizden KA 107 proje bütçesinde, Türkiye birincisi olması sebebiyle tebrik ederek ÇAKÜ'ye, üstleneceği projelerde başarı temennisinde bulundu. Daha önce de üniversitemize gelen Sayın Kaymakçı vermiş olduğu konferansta; Türkiye ve AB ilişkileri çerçevesinde bilgilendirmelerde bulunmuştu. Özellikle, Türkiye'nin uluslararası etkisinin her geçen gün arttığını ifade eden Sayın Bakan; AB ülkeleri açısından Türkiye'nin gerek ekonomik gerekse stratejik açıdan oldukça önemli olduğunu ifade etti.


Konuşmasına Avrupa Birliği eğitim fırsatlarını çok iyi değerlendirdiklerini ifade ederek başlayan Rektör Harun Çiftçi; "AB ülkeleri ile öğrencilerimizin gerek eğitim gerekse staj hareketlilikleri konusunda yoğun temaslarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda Ziyaret ettiğimiz Bulgaristan Turizm Bakanlığı'nda yapmış olduğumuz protokoller, Çankırı Karatekin Üniversitesi öğrencilerinin AB içerisinde staj ve eğitim hareketliliklerine katkı saylayacaktır. Ayrıca KA103 ve KA171 proje hareketlilikleri çalışmalarında da ÇAKÜ olarak başarılı adımlar atmayı planlıyoruz." dedi.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz ise Çankırı'ya değer katan kurumların başında gelen Çankırı Karatekin Üniversitesinin uluslararası görünürlüğünün artmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederken, ÇAKÜ'ye her platformda gereken desteği vereceklerini yineledi.

Rektör Çiftçi; Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymayçı'yı ÇAKÜ'ye davet ederek akademisyenler, öğrenciler ve idari personele AB işbirliği eğitim ve kültürel hareketlilikleriyle ilgili program talebini iletti. Bu talebe çok olumlu yaklaşan Sayın Kaymakçı; Çankırı'yı ve Çankırı Karatekin Üniversitesi'ni oldukça önemsediğini, bu sebeple yakın bir zamanda üniversiteyi tekrar ziyaret edeceğini belirtti.

Bakan Yardımcısı Kaymakçı, nazik ziyaretleri ve iyi dilekleri için Rektör Çiftçi ve Vali Ayaz'a teşekkür etti. Görüşme hediye takdimiyle sona erdi.

Bu haber 802 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum