Üniversite Güvenlik Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Yapılan toplantıda ilimize yeni gelecek ve mevcut öğrencilerin eğitimlerini huzurlu bir ortamda alabilmeleri için yürütülecek çalışmalar görüşüldü.

Üniversite Güvenlik Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
09 Eylül 2023 - 17:23 - Güncelleme: 09 Eylül 2023 - 17:28
2023-2024 eğitim öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kala "Üniversite Güvenlik Koordinasyon Kurulu Toplantısı" Valimiz M. Fırat Taşolar başkanlığında gerçekleştirildi.

Yapılan toplantıda ilimize yeni gelecek ve mevcut öğrencilerin eğitimlerini huzurlu bir ortamda alabilmeleri için yürütülecek çalışmalar görüşüldü.

Toplantıda ayrıca üniversite genelinde uygulanan güvenlik tedbirlerinin genel bir değerlendirmesi yapılarak alınacak tedbirler ve yapılacak çalışmalar üzerinde duruldu.

Toplantıya Rektör V. Prof. Dr. İbrahim Çiftçi, Vali Yardımcısı Recep Yüksel, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Yusuf Mutlu Genç, ilçelerinde yüksekokul bulunan kaymakamlarımız ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

Yapılan istişare ve değerlendirmelerin ardından başarılı ve sorunsuz bir akademik yıl geçirilmesi temennisiyle toplantı sona erdi.


Toplum Destekli Polisler Öğrencilere Bilgilendirme Çalışması Yaptı

Çankırı’ya üniversiteye kayıt için gelen öğrenciler ve beraberindeki velililer Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafında bilgilendirildi.

Öğrencilerin öğrenim süreçlerini özgür ve güvenli ortamda sürdürülebilmeleri adına, öğrencileri terör örgütlerinden ve buna benzer suç örgütlerinin faaliyetlerinden uzak tutulması, meydana gelebilecek müessif olayların önlenebilmesi amacıyla üniversite kayıt tarihleri arasında kayıt işlemlerinin yapıldığı alanda açılan bilgilendirme çalışmasına ilişkin İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Toplum Destekli Polislik, toplum-polis ilişkilerinin geliştirilmesini, suçla mücadelenin güçlendirilmesini, kişilerin can ve mal emniyetinin korunmasını. halkın sorumluluk hissinin artırılmasını ve polislik hizmetlerinde çağdaş uygulamaların yaşama geçirilmesini hedeflemektedir.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüz faaliyetleri kapsamında 2023-2024 Akademik Yılı Üniversite kayıt döneminin 28 Agustos-01 Eylül 2023 tarihleri arasında kayıt için ilimize gelen öğrenciler ve velilere kayıt işlemlerinin yapıldığı yerde stant açılarak gerekli bilgilendirme yapılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” İfadeleri yer aldı.

Bu haber 1169 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum