"Bilinçli Aile Aydınlık Gelecek Çalıştayı"

Aileye verdiği değeri her konuşmasında dile getiren Çankırı Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım Aile Çalıştayı açılışında...devamını okuyunuz.

"Bilinçli Aile Aydınlık Gelecek Çalıştayı"
21 Eylül 2023 - 09:44 - Güncelleme: 21 Eylül 2023 - 09:49
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ailenin korunması, güçlendirilmesi ve sosyal refahının artırılması yönünde 81 İl Müdürlüğünce yerel paydaşlar ile birlikte düzenlenmesini hedeflediği “Aile Çalıştayı”  “Bilinçli Aile, Aydınlık Gelecek” sloganı ile 20.09.2023 tarihinde Çankırı Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğüne bağlı KÜP Projesi Toplantı Salonunda Üniversite, Belediye, Kamu Kurumu ve STK’ların değerli katılımları ile Çankırı Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

“Aile, Eşitlik ve Adalet”, “Aile, Sosyal Kalkınma ve Refah”, “Aile, Hayat Boyu Gelişim ve Öğrenme”, “Aile, Çevre ve İklim”, “Aile, Teknoloji ve Dijitalleşme”, “Aile Odaklı Sosyal Hizmetler” konu başlıklarının detaylı bir şekilde tartışıldığı Aile Çalıştayı’nda aile kavramı ile alakalı gözlemlediğimiz, var olduğunu tespit ettiğimiz sorunlar belirlenerek çözüm önerileri sunuldu.

Aileye verdiği değeri her konuşmasında dile getiren Çankırı Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım Aile Çalıştayı açılışında “En büyük zenginlik birlik olan bir ailedir. Toplumun temelini inşa eden aile; geçmişimiz, geleceğimiz, umudumuzdur. Ailenin korunması ve güçlendirilmesi hepimizin temel ilkesi olmalıdır. Çankırı Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak her zaman ailelerimizin ekonomik ve sosyal yönden desteklenmesi için çalışıyoruz.

Kamu kurum ve kuruluşları, belediye, üniversite ve STK’ların da katılımı ile sağlanan Aile Çalıştayında da aile kavramı üzerinde çok önemli konuların işlendiğini düşünüyorum. Bütün katılımcılara tekrar teşekkür ederim.” ifadelerinde bulundu.

Katılımları ile Aile Çalıştayı’na katkı sağlayan tüm paydaşlara kıymetli fikirleri için teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bu haber 2013 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum