Yaparsa İsmail Hakkı Esen Yapar

Camii önündeki musalla taşlarını yeniledikten sonra, cenaze namazı kılan vatandaşlarımızı yağmurdan ve güneşten koruyacak şemsiyelerimiz de alana monte edildi.

Yaparsa İsmail Hakkı Esen Yapar
25 Mart 2024 - 13:45 - Güncelleme: 25 Mart 2024 - 13:50
Çankırı Ahmet Yesevi Camii önündeki musalla taşlarını yeniledikten sonra, cenaze namazı kılan vatandaşlarımızı yağmurdan ve güneşten koruyacak şemsiyelerimiz de alana monte edildi.

Ahmet Yesevi Cami Avlusuna Şemsiyeler Kuruldu

Çankırı Ahmet Yesevi Cami önündeki musalla taşlarını yenileyen Çankırı Belediyesi, alana ibadethaneye uygun ters şemsiye monte etti. Altı adet şemsiyeden oluşan tasarım, alana estetik bir görünüm kazandırırken cenaze namazı kılan vatandaşları yağmurdan ve güneşten koruyacak.

Her biri 6x6 ebatlarında 36 metrekare alanı kapatan şemsiyeler, toplam 216 metrekarelik alana konfor sağlayacak. Çelik konstrüksiyon üzerine asma germe sistemi ile monte edilen şemsiyeler, özellikle cenaze namazı sırasında namaz kılan cemaate son görev esnasında olumsuz hava şartlarından koruyacak.

Bu haber 4103 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Servet KALFA
    1 ay önce
    Emeği geçenlerden, özellikle Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Esen bey ve Camii dernek başkanı Hasan Çakır beyden ALLAH razı olsun. Güzel bir çalışma olmuş.