Çankırı'da Bir İlk

Şampiyon Astarlızade.

Çankırı'da Bir İlk
09 Ağustos 2023 - 14:23 - Güncelleme: 09 Ağustos 2023 - 14:26
-Çankırı’da Bir İlk

-Camiler, Futbol Turnuvası’nda Yarıştı

-Şampiyon Astarlızade

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Müftülüğü işbirliği ile İlimizde Camiler Arası Futbol turnuvası düzenlendi.

Çankırı’da ilk defa düzenlenen Camiler Arası Futbol Turnuvası 08.08.2023 Salı günü Atatürk Stadyumu’nda oynanan 3.lük, 4.lük ve Final maçıyla sona erdi. 

Yaz Kur’an Kurslarında eğitim alan 11- 13 yaş arasındaki erkek çocuklara yönelik düzenlenen turnuvaya toplam 14 takım katıldı.

Camilerde Kur-an Kursu eğitimi alan çocukların spor yapmaları, sağlıklı bir yaşam elde etmeleri ve sosyal aktivitelerin içerisinde yer almaları amacıyla düzenlenen Futbol Turnuvası’nda; birinciliği Astarlızade Camii, ikinciliği Aksu Ada Camii, üçüncülüğü Bademlik Camii ve dördüncülüğü İstasyon Camii elde etti.

Turnuva şampiyonu olan Astarlızade Camii oldukça çekişmeli geçen final maçında, rakibi Aksa Ada Camii’ni 4-3 lük skorla yendi. Final maçının ardından kupa ve madalya törenine geçildi.

Kupa ve madalyalar, İl Müftüsü Mehmet Şahin, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, Spor Hizmetleri Müdürü Ekrem Şahin ve İl Vaizi Hüseyin Yazıcı tarafından takdim edildi.

Protokol Üyeleri, Şube Müdürleri, İmam Hatipler ve sporcular turnuvanın anısına toplu halde hatıra fotoğrafı çekindiler.

Bu haber 4260 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum