Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezi'nde Kurtarma Tatbikatı

Ilgaz Yıldız Tepe Kayıp Arama ve Teleferikten Kurtarma Tatbikatı başarı ile gerçekleşti.

Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezi'nde Kurtarma Tatbikatı
16 Ocak 2020 - 21:55 - Güncelleme: 17 Ocak 2020 - 12:07

Ilgaz Yıldıztepe 2020 Kış Tatbikatı Toplantısı Gerçekleştirildi

Ilgaz Yıldıztepe 2020 Kış Tatbikatı Toplantısı, Vali Yardımcısı V. Akın Karagöz başkanlığında, Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Yüksel Yazıcı, Özel İdare Genel Sekreteri Hasan Yıldız, ilgili daire amirleri ve yetkili personeller katıldı.

Toplantıda AFAD İl Müdür V. Abdullah Özcan, Ilgaz Yıldıztepe de düzenlenen tatbikat ile ilgili bilgi verdikten sonra, tatbikatın canlı yayını seyredildi.

Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezi’nde Kurtarma Tatbikatı

Çankırı Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezi’nde 124 personelin katılımı ile kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi.

Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezi'nde düzenlenen tatbikatta senaryo gereği, çığ düşmesi, kayakçıların ormanda kaybolması ve teleferik arızası nedeniyle bölgeye Kastamonu ve Çankırı’dan Afet ve Acil Durum (AFAD), Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE), Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ve itfaiye ekiplerinden oluşan 124 personel sevk edildi. Ekipler kar altında mahsur kalan ve kaybolan kişileri kurtarırken, teleferikte mahsur kalanlar ise, JAK timleri tarafından halatlar yardımıyla tek tek indirildi. Ekipler daha sonra bu kişileri, kurulan sağlık çadırına taşıdı.

'Tatbikatları Her Yıl Düzenli Yapıyoruz'

Çankırı AFAD Arama ve Kurtarma Ekip Amiri Hakan Köroğlu, tatbikatın başarıyla gerçekleştirildiğini söyleyerek, "Tatbikatımızın planını bir aydır yapıyoruz. Bu tatbikatlarımızı her yıl düzenli olarak yapmaktayız. Geçmiş yıllarda bu tatbikatın aynısını Kastamonu kısmında yaptık. Bu yıl da Yıldıztepe tesislerinde yaptık. Tatbikatımız çok şükür kazasız, belasız istenildiği amaca uygun şekilde gerçekleştirmiştir. Emeği geçen tüm arkadaşlarımızı canı gönülden kutluyoruz" dedi.

Ilgaz Yıldız Tepe Kayıp Arama ve Teleferikten Kurtarma Tatbikatı başarı ile gerçekleşti. 27 Araç 124 Kişinin katıldığı tatbikatta emeği geçen tüm ekiplerimize, gönüllülerimize, Çankırı İtfaiyesine, Çankırı UMKE, TRAC Çankırı Şubesine ve destekleri için Kastamonu AFAD, Kastamonu UMKE ve JÖAK timlerimize teşekkür ediyoruz.
Bu haber 2525 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum