Çayyolu Elektrikçi hosting PUBG Mobile UC Satın Al Seo Paketleri

Seymen Yaran El Ele Atayı Karşılama Etkinliklerinde

26-27 Aralık 2022 tarihinde Ankara'da gerçekleştirilen ''Kızılcagün'' etkinliklerine Çankırı Ahi Yaran Meclisi olarak katılım sağladık.

Seymen Yaran El Ele Atayı Karşılama Etkinliklerinde
30 Aralık 2022 - 09:42 - Güncelleme: 30 Aralık 2022 - 09:48
Seymen Yaran El Ele Atayı Karşıladık

Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 103.yılı nedeniyle ve Ankara kulübü Derneği'nin davetlisi olarak 26-27 Aralık 2022 tarihinde Ankara'da gerçekleştirilen ''Kızılcagün'' etkinliklerine Çankırı Ahi Yaran Meclisi olarak katılım sağladık.

26 Aralık'ta Kurtuluş 50.yıl Parkın'da akşam ezanından sonra sisin ateşi yakılması etkinliğine katılım sagladık, sinsin oyunları oynandı. 103. Yıl öncesi olduğu gibi Ankara Kulübü Derneği, Çankırı Ahi Yaran Meclisi, Afyon Sandıklı kültür varlıklarını koruma derneği, Kütahya Simav Sarı ve Mor Zeybekler dernekleri olarak sinsin ateşi etrafında aynı vatan sevgisi, aynı kurtuluş muştusu, aynı lider bekleyişi idaliyle toplanıldı.

27 Aralık'ta Anıtkabir'de protokolle birlikte atanın huzuruna çıkılarak çelenk konulma törenine katıldık. Önceki yıllarda şehrimiz Çankırı'da görev yapan Anıtkabir tören komutanımız ziyaretinde bulunuldu.

Ankara Garı'ndan başlayıp ilk Türkiye Meclisi ve Ulus heykel meydanına kadar yapılan kortejde yer alarak yapılan etkinliklerde Ahi Yaran Meclisi dernegi olarak ve Anadolu Sohbet Gelenekleri ve Yaran Dernekleri Federasyonu olarak katılım sağlayarak Seymenlerimizi yanlız bırakmadık.

Şehrimizi, kültürel mirasimiz yaramızı ve Ahi Yaran Meclisimizi her platformda anlatmaya,anıtmaya tüm gücümüzle çalışıyoruz.

Bu haber 9387 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum