Çankırı AK Parti'de İstifalar Peş Peşe Geldi

Kadın Kolları Başkanı Hacer Rukiye Yıldırım ve Gençlik Kolları Başkanı Nizamettin Ünal şahsi sosyal medya hesabından 'istifa' açıklaması yaparak paylaşımda bulundular.

Çankırı AK Parti'de İstifalar Peş Peşe Geldi
18 Nisan 2019 - 10:40 - Güncelleme: 18 Nisan 2019 - 10:49

Çankırı Yenilgisi Taşları Yerinden Oynattı
 

-İstifalar peş peşe geldi –

 

Başta İl Başkanı Celal Kaman olmak üzere, Kadın Kolları Başkanı Hacer Rukiye Yıldırım ve Gençlik Kolları Başkanı Nizamettin Ünal’ın Adalet Ve Kalkınma Partisi ile yolları ayrıldı.

 

Kaman’ın istifasının ardından genel merkez tarafından istifaları istenen İl Kadın Kolları Başkanı Hacer Rukiye Yıldırım ve İl Gençlik Kolları Başkanı Nizamettin Ünal’da sosyal medya hesaplarından istifalarını sunarak görevlerini bıraktılar.

 

Kadın Kolları Başkanı Hacer Rukiye Yıldırım ve Gençlik Kolları Başkanı Nizamettin Ünal şahsi sosyal medya hesabından 'istifa' açıklaması yaparak paylaşımda bulundular.

 

Hacer Rukiye Yıldırım’ın Açıklaması:

 

16 Nisan 2015 yılından bu yana devam ettirdiğim, hizmet etmekten onur duyduğum Ak Parti Çankırı İl Kadın Kolları Başkanlığı görevimden tamamen kendi isteğimle bugün itibariyle istifa etmiş bulunuyorum.

 

Görevde olduğum zaman zarfında her zaman yanımda olan, bana güç ve destek veren en kötü günümde yanımda olan kıymetli eşime ve dünya cennetim çocuklarıma ve aileme buradan teşekkürü bir borç bilirim.

 

Aynı zamanda desteğini ve ilgisini eksik etmeyen her sıkıntımızda varlığıyla güç veren Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanım Değerli Büyüğüm Sayın Lütfiye Selva Çam Hanımefendi ye, Kıymetli Myk ve Mkyk Üyesi Başkanlarıma da teşekkür ediyorum.

 

Yine her ne olursa olsun gece-gündüz, kar-kış demeden iyi günde kötü günde omuz omuza birlikte çalıştığım fedakar çalışkan ve davanın dimdik savunucusu İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyelerime, Çok Kıymetli İlçe-Belde Kadın Kolları Başkanlarım ve Yönetimlerine, İl Başkanımıza, Milletvekillerimize, Çok Değerli Gençlik Kolları Başkanım ve Teşkilatına, Merkez İlçe Teşkilatımıza ve evinin kapılarını bizlere açan Çankırı Halkına ve Partimizin her kademesinde görev alan tüm teşkilat mensuplarına destekleri için teşekkürlerimi iletiyor ve haklarını helal etmelerini istiyorum.

 

Ekibimle büyük emek verdiğim, Ak Partili olmaktan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çalışma ekibi olmaktan onur ve gurur duyduğum hak davanın halen en büyük savunucusu ve destekçisi olduğumu iletiyor, herkesi Allah ‘a emanet ediyorum. Hacer Rukiye Yıldırım

 

Nizamettin Ünal’ın Açıklaması:

 

Değerli Çankırılılar, saygıdeğer hemşehrilerim;

 

Hepinizin malumu olduğu üzere Türk siyasi hareketinin mihenk taşlarından biri olan Ak parti; milletin dualarla toprağa diktiği, mücadeleyle büyüttüğü büyük bir çınardır. Milletimizin her bir ferdinin bu çınarın büyümesinde gelişmesinde emeği vardır. 

 

2015 yılında gençlik kollarında görev almaya başladığım siyasi hayatımda, 2018 yılından itibaren de gençlik kolları başkanlığı görevini yürüttüm. Şunu en kalbi duygularımla ifade etmeliyim ki; cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ve Ak Parti bünyesinde siyaset yapmak, mücadele etmek benim için her zaman gururla taşıyacağım bir paye olarak kalacaktır. Bu itibarla 31 Mart seçimlerinde kadim şehrimiz Çankırı'da alınan sonuçlar da ortadayken; yürütmekte olduğum Ak Parti gençlik kolları başkanlığı görevini rızamla bırakıyorum.

 

Teşkilatlarda bayrak değişimi, taze umutların habercisidir. Bu asla bir ayrılık değil aksine liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın çizdiği 2023 vizyonunu gerçekleştirmede üzerime düşen sorumluluğun yerine getirilmesidir. Bugüne kadar başkan olarak sürdürdüğüm mücadele zeminimiz artık payesiz bir dava eri olarak son nefesimize kadar devam edecektir.

 

Bu itibarla dava şehitlerimizi rahmetle anıyor, sonsuz zafere sadece inananların ulaşabileceğine dair inancımı yineliyor, saygılar sunuyorum. Nizamettin Ünal

 

Hacer Rukiye Yıldırım

 

Nizamettin Ünal AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu ile birlikte

 

Bu haber 6705 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Vatndaş
    1 yıl önce
    Akp ilçe başkanı potukoğlu neyi bekliyor bu saat ten sonra orda oturman akp yi dahada çankırıda bitiriyor kanama var sıkıntı var proplem var ve sizler ile olmuyor gerçek akp li kişiler olması gerekiyor düzgün kişiler lazım kazan kaynıyor ve kazanın altına odun atan çokkkk