Filiz, "Çankırı'nın Kaybedilmiş Olan, Yitik Günlerini Telafi Etmeye Geldik"

AK Parti İl Başkanı Koray Erdoğan, “Biz AK Belediyecilik olarak bu şehri bu insanları çok seviyoruz, bu şehre âşığız. Bu şehre kendimizi borçlu biliyoruz. Bizim bu şehrin her insanına hizmet borcumuz var.“ dedi.

Filiz, "Çankırı'nın Kaybedilmiş Olan, Yitik Günlerini Telafi Etmeye Geldik"
22 Şubat 2024 - 13:06 - Güncelleme: 22 Şubat 2024 - 13:17
31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri çalışmaları kapsamında AK Parti Çankırı’da Seçim Bürosu açılışı gerçekleştirildi.

Fuar Yolu üzerinde gerçekleştirilen açılışa AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, AK Parti Çankırı Belediye Başkan Adayı Hüseyin Filiz, AK Parti İl Başkanı Koray Erdoğan il teşkilatı ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

Koray Erdoğan, 31 Mart tarihinde 17’de 17 yapacaklarını dile getirdi.

Miting havasında gerçekleştirilen açılışta katılımcılara hitap eden AK Parti İl Başkanı Koray Erdoğan, “Biz AK Belediyecilik olarak bu şehri bu insanları çok seviyoruz, bu şehre âşığız. Bu şehre kendimizi borçlu biliyoruz. Bizim bu şehrin her insanına hizmet borcumuz var.“ dedi.

Hüseyin Filiz ile Çankırı’nın hak ettiği hizmetlere kavuşacağını dile getiren İl Başkanı Erdoğan, tüm AK kadrolarla sahada olacaklarını, sıkmadık el bırakmayacaklarını belirtti.

Filiz, “Çankırı’nın Kaybedilmiş Olan, Yitik Günlerini Telafi Etmeye Geldik”


“Biz yeni gelmedik geri geldik” sözleriyle konuşmasına başlayan AK Parti Belediye Başkan Adayı Hüseyin Filiz, “Çankırı’nın yitik günlerini telafi etmeye geldik” dedi.

Çankırı’nın önemli sorunlarından biri olan konut problemine değinen Filiz, “Çankırı’da ilk 2 eksiklik bitmeden 3’üncüsüne geçemiyoruz. Birisi konut sorunu diğeri sanayi. İkisi bir birini tamamlıyor. Konut olmadan sanayi gelmiyor.

Çankırı’da konut ve sanayi sorunu bitmeden diğer sorunların çözülemeyeceğini dile getiren Filiz, “Çankırı’nın evladı dışarı gidiyor. Burada başarısız olan bir belediyecilik anlayışı var. Bunun adı milliyetçilik değil, öz evladınız, yiğitlerimiz, aslanlarımız Akyurt’ta, Kırıkkale’de, Pursaklar’da duruyorsa burada bir sıkıntı var. Ben size söz veriyorum, Çankırı’nın evladını dışarıya göndermeyeceğim.” şeklinde konuştu.

Pelitözü 2. Bir Çankırı gibi olacak. Bunu yapacak cesaret ve irade bizde var.

10 Bin konut 30 fabrika, 300 bin nüfus hedefine odaklandıklarını vurgulayan Filiz, gerçekleştireceği projelerde değindi. Filiz, “Tüney’ deki organize sanayinin 15 km, bu taraf 15 kilometrede Pelitözü’ nün oraya ikinci bir Çankırı yapacağız. Bizim zaten Cumhurbaşkanımıza söylediğimiz 10.000 konutluk uydu kent projemiz var. 475 konutun ihalesi yapıldı. Oraya 5 sene içerisinde 5 bin konut yapmak bizim boynumuzun borcu. Hemen onun karşısına cezaevi geliyor. Cezaevi 1.500 kapalı 400 açık. Yani Pelitözü kalabalıklaşıyor. Şimdi bunu yapacak cesaret ve irademizde var. Belediye mührüyle hükümetimizi, Cumhurbaşkanımızı birleştirirsek emin olun önümüzde hiçbir engel kalmıyor işte. 31 Mart’ta önümüzü açacak sizsiniz.

Belediyeyi de bize verdiğiniz zaman milletvekili gibi çalışacağız. Belediye Başkanı gibi proje üreteceğiz ve Çankırı’yı şaha kaldıracağız Allah izniyle.” dedi.

Elektrikle çalışan metrobüs, tramvay ile Tüneye kadar mazot benzin yakmadan bir ulaşım sağlayacak projesinin olduğunu dile getiren Filiz, Çankırı’yı Tüney’e ve Ankara’ya kavuşturmanın hayali ve heyecanı içerisinde olduklarını vurguladı.

Cezaevinin olduğunu alanı TOKİ’ye vereceklerin belirten Filiz, Tuz Mağarasında astım bronşit hastalığıyla ilgili sağlık hastanesi için Sağlık Bakanlığını ikna edeceklerini, stadı başka yeri taşıyıp o olana yeni bir meydan yapacaklarını, belediyede yapılacak ihaleleri şeffaf ve görüntülü yapacaklarını aynı zamanda belediye şirketleri kurarak istihdam alanı oluşturacaklarını ifade etti.

Katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, AK Kadrolarla 31 Mart’ta zafer yazacaklarını Başkan Adayı Hüseyin Filiz’in paylaştığı projelerin tamamını Çankırı’ya kazandırmak için durmadan yorulmadan çalışmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Kızlar Yolu Barajı, Kızılırmak Çerkeş, Orta Çubuk Yolu projelerine değinen Akbaşoğlu, “Sizin hayallerinizi gerçekleştiren kadrolar AK Kadrolar olarak karşınızda. Dolayısıyla Belediye Başkan Adayımız Hüseyin Filiz’in ortaya koyduğu projeleri bir bir gerçekleştireceğiz.” ifadelerinde bulundu.

Akbaşoğlu, “AK Kadroların yaptıklarına başkalarının hayalleri erişemiyor. Milli muharip uçağımız KAAN havalandı. Kalorifer peteği diyorlardı KAAN uçağımızın ilk ortaya çıkan parçasına. Dalga geçiyorlardı. Ama yaptık. Milli muharip uçağımız sınıfının en iyi olarak mavi göklerde. Mustafa Kemal Paşa’nın “İstikbal Göklerdedir“ sözü ortaya kondu. Biz öyle gardırop Atatürkçülüğü yapmıyoruz.

İstikbal Göklerdedir ve İstikbali tam bağımsız Türkiye muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkan bir Türkiye hedefini gösteren lider Mustafa Kemal Atatürk, bunları gerçekleştiren liderde Recep Tayyip Erdoğan” dedi.

Akbaşoğlu, Çankırılı vatandaşlardan partisinin Ankara ve İstanbul’daki adaylarına da hemşehrilerinin oy vermesini isteyerek konuşmasını sonlandırdı.”

Konuşmaların tamamlanmasının ardından Seçim Bürosu açılışı dualarla gerçekleştirildi. İkramların ardından açılış programı sona erdi.

Bu haber 3359 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • tc
  1 ay önce
  önce 5 yıl geçti tokilerimizi yapmadinizki kim inanacak artık akp ye bitti akp oyy yokkk 5000 gün kismi emeklilik haklarımızı yediniz daha nelerrrr oy yokkk
 • Yusuf Demir
  1 ay önce
  Kayıp günler deyince acaba Çankırı yı Türkiye yi acaba CHP mi yönetiyordu üç dönem vekillik yapam kimdiyki.