Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Tek listenin yer aldığı seçim sonrasında ise; Celal Kaman, Nejdet Turan, Mehmet Göktaş, Zekeriya Kahraman, Ali Pehlivan, Hasan Ballı, Gülhan Mercan, Yunus Emre Çelik ve Ferhat Mutlu asil üyeliklere seçildi. Yönetim kurulu kendi arasında başkanı belirleyecek.

Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Kurulu Gerçekleştirildi
26 Haziran 2021 - 13:04 - Güncelleme: 26 Haziran 2021 - 13:10
Kaman, “Pandemiden dolayı spor camiamız büyük sıkıntılar yaşadı”

Çankırı ve Spor İl Müdürlüğü Konferans salonunda gerçekleştirilen Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Kurulu 24 Haziran 2021 günü gerçekleştirildi.

Vali Yardımcısı Abdullah Aslan ve kulüp başkanlarının da katılı ile gerçekleştirilen genel kurulun divan başkanlığına Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan gene kurulun açılış konuşmasını yapan Celal Kaman, “20 Ekim 2013 yılında başlamış olduğumuz Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanlığı görevimize tüm yönetimimizle birlikte sporumuzun ve sporcularımızın her türlü sıkıntılarını sorunlarını çözme noktasında gayretle çalışmalarımızı sürdürdük” dedi.

Geçmiş dönemde başkanlık yapmış kişilere teşekkür de eden Kaman, “Göreve ilk geldiğimizde büromuz spor camiamıza ve sporcularımıza yakışmayacak durumdaydı, ilk olarak bu durumun düzeltilmesi için o zaman görevde olan Belediye Başkanımız İrfan Dinç’i ziyaret ederek destekleriyle şu anki haline getirdik. Daha sonrasında da şu an görevde olan Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Esen ile görüşerek de mevcut yerimizin kirası konusunda yardımlarını talep ettik ve bu talebimizde olumlu karşılanarak gerekli yardımlar yapıldı” dedi.

“Göreve geldiğimiz 2013 yılından bu yana toplamda yaklaşık 700 bin TL tutarında malzeme yardımlarımız kulüplerimize ulaştırılmıştır” diyen Kaman, spora katkı ve destek yapanlara teşekkür ederek, “Görev yaptığımız sürenin son 1,5 yılında tüm dünyayı ve ülkemizi sarsan Covid-19 pandemiden dolayı spor camiamız da çok büyük sıkıntılar yaşadı, ancak alınan tedbirlere tüm vatandaşlarımız ve kurumlarımız gibi bizler de uyum sağlayarak gerekli tedbirlere uyarak faaliyetlerimizi gerçekleştirdik” dedi.

Kaman, konuşmasının devamında ise, “Bu yıl Bölgesel amatör futbol liginde 1074 Çankırı Spor ile Kurşunlu Belediye Spor Kulüplerimiz ilimiz temsil etme hakkını kazandılar, pandemi nedeniyle de 1074 Çankırı Spor lige katılmayıp sadece Kurşunlu Belediye Spor ilimizi Bölgesel Amatör Ligde temsil etmektedir.
İlimizi, gerek yerel gerek ulusal gerekse uluslararası müsabakalarda başarıyla temsil eden tüm spor dallarında faaliyet gösteren sporcu kardeşlerimizle de gurur duyuyoruz ve her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz.

Gerek şahsım gerekse yönetim kurulumuzda görev alan tüm arkadaşlarımızın görevlerini ifa ederken tamamen amatör ruhla sporcularımıza her türlü katkıyı ve yardımları sağlayabilmek adına çalıştığımıza inanıyorum” dedi.

Tek listenin yer aldığı seçim sonrasında ise; Celal Kaman, Nejdet Turan, Mehmet Göktaş, Zekeriya Kahraman, Ali Pehlivan, Hasan Ballı, Gülhan Mercan, Yunus Emre Çelik ve Ferhat Mutlu asil üyeliklere seçildi. Yönetim kurulu kendi arasında başkanı belirleyecek.

Bu haber 1932 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Dertli
    5 ay önce
    Hangi branşlarda hangi başarıları göstermişler. Bir de onları açıklasa idiler bizler de bilirdik (hiç değişmeyen) eski ekibin maharetlerini.