Çankırı Belediyesi Su Tahsilat Ödemelerine Kolaylık Getirdi

Çankırı Belediye Başkanlığı vatandaşların kabarık faturalardan muzdarip olmamaları için su faturalarında taksitlendirmeye gitti.

Çankırı Belediyesi Su Tahsilat Ödemelerine Kolaylık Getirdi
16 Ekim 2020 - 12:53 - Güncelleme: 16 Ekim 2020 - 13:23
Uygulamaya Tepki Gösteren Vatandaşlarımızın Gönlü Rahat Olsun!

Çankırı Belediye Başkanlığı'nın bu uygulamanın sonucunda vatandaşlara çıkarmış olduğu fatura vatandaşların cebini yakmayacak: aksine rahatlatacak. Ama borcu olanlarında borçlarını muntazam ödemesi şartıyla.

4 Aylık süre boyunca su sayaçlarını okumayan Çankırı Belediye Başkanlığı 15 Ekim 2020 yılı içerisin de fatura okumaya başladı. Faturaların okunması ile vatandaşlar şoka uğradı. 4 Aylık su bedellerinin tek faturaya yansıtılarak ödenmesi için halka verilen son ödeme tarihli faturalar emekli, memur, yaşlı ve genç kesimi aşırı bir zora sokmasa da kara kara düşündürmeye iteklemiş, bundan rahatsız olan halkta www.haberci18.com İnternet Medyası haber merkezimiz yayın yönetmeni Mustafa Çelik’i arayarak konuya bir çözüm ve kolaylık getirilmesini istemişlerdi.

Halkını ve Çankırı Belediyesini düşünerek konu hakkında köprü vazifesi kuran yönetmen Mustafa Çelik vatandaşların istek ve taleplerini Belediye Başkanlığına bildirdi.

Talebimizi değerlendiren Belediye Başkanı ve yetkililer konuyu hiç uzatmadan halkın yanlarında olduklarını, su tahsilatlarına ödeme kolaylığı getirdiklerini, zor durumda olan vatandaşlara da yardımcı olduklarını; bundan böylede taksitlendirmelere devam edeceklerini ifade ettiler.

Çankırı Belediyesi Su Tahsilatlarına Ödeme Kolaylığı Getirdi

Çankırı Belediyesi Koronavirüs kapsamında alınan kararalar ile 4 ay boyunca Çankırılı vatandaşların su sayaçlarını okumadı. 4 Aylık sürecin geçmesi ile tekrar su sayaçları okunmaya başladı. Çankırı Belediyesi tarafından okunan su sayaçlarının faturaların hayli birikmiş ve yüklü miktarda olduğunu gösterdi. Faturaları gören vatandaşlar şok oldu.

Çankırı Belediye Başkanlığı vatandaşların kabarık faturalardan muzdarip olmamaları için su faturalarında taksitlendirmeye gitti. Belediyeye su faturalarını ödemek için gelen vatandaşların istekler dahilinde faturalarında ödeme gücüne göre taksilerin yapıldığı öğrenildi.

Ülke genelinde gönderilen genelge ile pandemi sürecinde 4 ay su faturası alınmayacağı ve su faturası alınmayan dönem kadar da taksit yapılacağı yer aldı.

Her Daim Şehrinin Ve İnsanlarının Yanında Olan Belediye Başkanı ve Ekibine Minnettarız…

Çankırı Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Esen ve tüm çalışanlarına gönülden teşekkür eder, çalışmalarında üstün başarılar dileriz.
 
Bu haber 5361 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum